kosmetyki-ktore-moze-zastapic-olej

11 kosmetyków, które możesz zastąpić naturalnym olejem

Minimalizm jest dziś trendem popularnym nie tylko w aranżacji wnętrz i modzie, ale również w pielęgnacji. Jak ograniczyć ilość stosowanych kosmetyków? To proste! Wystarczy naturalny olej np. arganowy. Sprawdź, jakie produkty możesz nim zastąpić.

Od kiedy olejki stały się popularne, wciąż odkrywamy ich nowe zastosowania. Okazuje się, że te niepozorne, naturalne kosmetyki mają w sobie moc, która pozwala wykorzystać je na wiele sposobów – zarówno w pielęgnacji skóry, jak i włosów. Oto 11 sposobów wykorzystania naturalnych olejków, dzięki którym wniesiesz swoją pielęgnację na zupełnie nowy poziom i wprowadzisz zdrowy minimalizm w codziennym dbaniu o siebie.

KOSMETYKI, KTÓRE MOŻESZ ZASTĄPIĆ OLEJEM

1. Maska do włosów

Naturalne olejki są niezastąpione, jeśli chodzi o pielęgnację włosów. Z powodzeniem możesz zastąpić swoją ulubiona odżywkę lub maskę naturalnym olejem, ewentualnie mieszanką np. taką, która dopasowana jest do porowatości twoich włosów. To prosty, skuteczny i naturalny sposób pielęgnacji włosów. Olejki stosowane przed lub po myciu wzmacniają, odżywiają, poprawiają nawilżenie, wygładzają, chronią i ułatwiają stylizację. Robią wszystko to, co robi dobra maska do włosów.

2. Odżywka do paznokci

Olejki są też doskonałym kosmetykiem do pielęgnacji paznokci, zwłaszcza tych osłabionych częstym manicure hybrydowym. Zamiast stosować przepełnioną chemią odżywkę z drogerii, wystarczy codziennie wcierać w płytkę paznokci naturalny olej np. rycynowy, arganowy lub jojoba. To skuteczny sposób na wzmocnienie paznokci, wygładzanie i uelastycznienie płytki, która będzie rosła zdrowa, mocna i mniej łamliwa.

3. Odżywka do rzęs

Fanki długich rzęs doskonale wiedzą, jak trudno jest przyspieszyć ich wzrost bez odpowiedniego kosmetyku. Dobra odżywka do rzęs jest jednak kosztowna. Może zastąpić ją naturalny olej – najlepszy na rzęsy jest olej rycynowy. Warto jednak pamiętać, że jego działanie stymulujące wzrost będzie nieco słabsze i wolniejsze. Nie mniej jednak wzmocni rzęsy skutecznie, zapobiegnie ich wypadaniu, nada blasku i przyciemni.

4. Krem do twarzy

Głównym zadaniem kremu do twarzy jest nawilżenie skóry i zatrzymanie tego nawilżenia na jak najdłużej. Czy wiesz, że takie same właściwości mają naturalne oleje? Już kilka kropli olejku skutecznie zastępuje krem do twarzy – można wykorzystać do tego popularny olej arganowy, lekki olejek migdałowy lub olej jojoba, który jest podobny w budowie do naszego naturalnego sebum. Taka pielęgnacja twarzy olejami jest bardzo skuteczna, ale warto pamiętać, aby oleje dobierać do typu swojej cery.

5. Baza pod makijaż

Naturalne olejki kosmetyczne mogą przydać się też w makijażu, a właściwie przed jego zrobieniem. Zamiast silikonowej, ciężkiej bazy pod makijaż, wystarczy nałożyć na twarz odrobinę olejku np. migdałowego, makadamia, arganowego. Zapewni skórze miękkość, wygładzi ją, zapobiegnie przesuszaniu i sprawi, że makijaż będzie trwalszy i piękniejszy.

6. Mgiełka do stylizacji

Warto jeszcze na chwilę wrócić do włosów, ponieważ olejki sprawdzają się nie tylko w ich pielęgnacji, ale też jako kosmetyki ułatwiające stylizację. Szczególnie dobrze w tej roli odnajduje się olej arganowy, który ma właściwości termoochronne – wygładza włosy, ułatwia ich rozczesywanie, chroni przed wysoką temperaturą i nadaje efektowny blask.

7. Lekki filtr UV

Mało kto wie, że wiele z naturalnych olejków roślinnych (jak olej z pestek malin) to naturalne filtry UV. Można stosować je jako zamiennik lekkiego kremu przeciwsłonecznego o niskim SPF, a także chronić przed szkodliwym działaniem słońca włosy. Nałożony na włosy lub skórę olej jako filtr przeciwsłoneczny, tworzy tarczę ochronną, pielęgnuje i upiększa.

8. Serum do twarzy

Jeśli mamy popularne problemy skórne takie jak: zmarszczki, przebarwienia, zaskórniki, ziemistość i suchość, powinniśmy kupić specjalne serum do twarzy ze składnikiem dostosowanym do naszych wymagań. Sporadycznie możemy zastąpić je jednak czymś innym. Wystarczy naturalny olejek, którego właściwości pozwalają na intensywną pielęgnację skóry. Można wykorzystać do tego np. olej z pestek malin, który odpowiada wielu typom skóry, pielęgnuje je i odmładza.

9. Olej do masażu

Z kolei wszyscy ci, którzy uwielbiają relaksujące i odprężające masaże, mogą wykonać je w domu również za pomocą olejków. Może to być jeden olej (np. ujędrniający olej migdałowy), a może to być dowolna mieszanka naturalnych olejków. Zapewniają świetny poślizg na skórze, wygładzają ją i regenerują podczas masażu – a zmieszane z fusami po kawie tworzą naturalny peeling antycellulitowy. Warto wypróbować olejki do masażu, nawet jeśli do tej pory nie sięgaliśmy po takie rozwiązania w pielęgnacji.

10. Wcierka do włosów

Kolejna propozycja to wcieranie oleju w skórę głowy. Okazuje się, że naturalne olejki są także doskonałym zamiennikiem wcierek i produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry głowy. Można do tego wykorzystać niezastąpiony olej rycynowy, a także olejki eteryczne, które pobudzają krążenie i mogą pomóc w przyspieszeniu wzrostu włosów.

11. Płyn do demakijażu

Na koniec zastosowanie olejków, o którym jeszcze wie niewiele osób – naturalne oleje doskonale radzą sobie bowiem z oczyszczaniem cery. Można wykorzystać je do OCM (oczyszczania skóry olejem) lub do demakijażu, bo zmywają w delikatny sposób nawet wodoodporne kosmetyki i trudne zabrudzenia. I choć może to wydawać się dziwne, że tłusty olej oczyszcza, to prawda jest taka, że robi to niejednokrotnie lepiej niż kosmetyki do mycia twarzy z drogerii. Dlaczego? Ponieważ nie wysusza skóry, działa antybakteryjnie, wyrównuje pH i jednocześnie odżywia od środka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij