5 pomysłów na oryginalny tatuaż rękaw

Moda na tatuaże rękawy rozpoczęła się od muzyków i sportowców, którzy chętnie wykonywali je  na przedramionach bądź całych rękach. Można tu choćby wspomnieć słynny tatuaż Leo Messiego przedstawiający wizerunek Chrystusa na ramieniu, a także kościół Sagrada Familia z motywem kwiatowym ukazany w kształcie rękawa na prawym przedramieniu, czy tatuaże rękawy Davida Beckhama, pełne motywów religijnych i nawiązań do jego rodziny.

Tatuaże religijne – mocny trend od wielu lat 

Wiele osób decydując się na tatuaże rękawy wybiera motywy religijne. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że proces wykonania takich tatuaży męskich czy damskich jest długotrwały i czasem cały rękaw powstaje przez kilka lat, tworzony przez tego samego artystę w studiu tatuażu, po to by stanowił spójną całość.

Wśród motywów religijnych najczęściej pojawiają się te apokaliptyczne, przypominające o śmierci i obietnicy życia wiecznego. Nie brakuje również wzorów tatuaży z wizerunkiem Matki Boskiej w otoczeniu przyrody.

Szczególnie religijne osoby mogą wytatuować sobie stacje drogi krzyżowej lub obrazy ukazujące tajemnice fatimskie, zakończone wytatuowanym różańcem. Jedno jest pewne, takie tatuaże damskie lub męskie to prawdziwe dzieła sztuki.   

Tatuaże rękawy z motywami historycznymi  

Moda na historyczne motywy jest nie tylko wśród odzieży, ale również wzorów tatuaży. To doskonały motyw do wykonania efektownego rękawa.

Można wybrać szczególnie istotne dla narodu wydarzenia historyczne i zawrzeć w tatuażu motywy królewskie z określonej epoki, np. obrazy bitew, a także bardzo popularne motywy powstania warszawskiego czy w ogóle II wojny światowej. 

Tatuaże z motywami patriotycznymi 

Oczywiście wzory tatuaży mogą nawiązywać również do motywu godła i flagi, z wpisanymi ważnymi datami i sentencjami, a także wizerunkami postaci historycznych. Takie tatuaże wymagają niezwykłej precyzji od tatuażysty, aby efekt był olśniewający, a nie karykaturalny, dlatego powinny być wykonywane w najlepszym studio tatuażu, które cieszy się pozytywną opinią wśród wielbicieli trwałych dzieł sztuki wykonywanych na ciele.         

Tatuaże przedstawiające najważniejsze momenty z życia 

Bardzo popularne jest tatuowanie sobie imion ukochanych osób: partnera lub partnerki, dzieci czy rodziców, a nawet dziadków. Z takich pojedynczych tatuaży można stworzyć efektowny rękaw wpisując w niego jeszcze symbole kojarzące się z poszczególnymi członkami rodziny, czy bliskimi osobami, znaki zodiaku, czy po prostu ich wizerunki.

Pomiędzy nimi mogą znajdować się również ważne daty, o których zawsze chce się pamiętać i dlatego uczynić z nich trwały ślad. Popularne jest również tatuowanie stópek lub rączek dzieci z imionami i datami urodzin. Obok nich mogą się znajdować wizerunki dzieci np. w towarzystwie Aniołów Stróżów.

Takie wzory tatuaży są świetnym wyborem wśród tatuaży damskich, jednak wzorem gwiazd nie muszą od nich stronić również mężczyźni, podkreślając swoje przywiązanie do rodziny. Dla miłośników kinematografii dobrym pomysłem może być wykonanie tatuażu rękawa ze scenami z życia ukazanymi jako kadry z filmu. Może to być nawet jedno ważne wydarzenie ukazane w kilku klatkach.   

Tatuaż z motywami zwierzęcymi  

W salonie tatuażu często wiele osób uwiecznia na tatuażach swoich pupili, najczęściej koty lub psy, ale także inne zwierzęta. Mogą one tworzyć efektowny rękaw, który ukazywać będzie przywiązanie do tych najwierniejszych przyjaciół, którzy nigdy nie zdradzają. Salon tatuażu wykonuje rękawy zarówno w wersji kolorowej, jak i czarno-białej.

Jeśli chodzi o tatuaże z motywami zwierzęcymi to popularnej są one zarówno wśród tatuaży męskich, jak i damskich. Te czarno-białe powstają często ku czci pupila, z którym właściciel był bardzo związany. Oczywiście tatuaże zwierzęce mogą być również związane ze znakiem zodiaku bądź po prostu zwierzęciem z którego charakterem i postrzeganiem utożsamia się miłośnik tatuaży.        

Tatuaże rękawy są niezwykle efektowne. Pomysł na stworzenie rękawa może rodzić się przez dłuższy czas i być uzupełniany przez wybranego tatuażystę w studiu tatuażu. Jest to ważne ze względu również na różnorodne style, jakie prezentują poszczególni tatuażyści. Dzięki temu tatuaże rękawy mogą być spójne stylistycznie od początku do końca.  

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij