Balkonetka a bardotka – różnice

Bielizna damska stanowi dla kobiet sposób na poczucie się piękną i zmysłową – poza wygodnym krojem, zapewniającym swobodę ruchów, bielizna powinna zachwycać swoim wyglądem.

Materiały wykorzystywane do produkcji muszą cechować się wysoką jakością – bliski i długotrwały kontakt ze skórą kobiety wymaga bowiem naturalnych i nie podrażniających skóry elementów. Bielizna musi zapewniać odpowiednią wentylację skóry, umożliwiając jej oddychanie oraz nie powodując nadmiernej potliwości. Wymienione aspekty są jednymi z najważniejszych i podstawowych podczas zakupu bielizny, a kolejne odnoszą się do kwestii wizualnego efektu.

Dobór odpowiedniego biustonosza

Biustonosz jest tą częścią bielizny, który wymaga doskonałego dobrania pod względem rozmiaru i projektu. Noszony przez cały dzień, towarzyszy kobiecie podczas wykonywania codziennych czynności. Koniecznie więc nie powinien krępować ruchów ani obcierać skóry czy wywoływać podrażnień.

Doborem odpowiedniego biustonosza zajmuje się brafitting. Doświadczone i znające temat kobiety doradzają innym paniom, jak wybrać biustonosz idealny. Wśród najmodniejszych propozycji pojawiają się często staniki typu bardotka oraz balkonetka. Pomimo tego, że często nazwy te używane są zamiennie, te typy biustonoszów różnią się pod względem wyglądu oraz projektu.

Balkonetka – cechy charakterystyczne

Biustonosz typu balkonetka jest jednym z najczęściej używanych staników w codziennym funkcjonowaniu. Z uwagi na to, że zapewnia komfort, cieszy się dużą popularnością i sympatią wśród kobiet. Balkonetki są najbardziej uniwersalnymi biustonoszami – idealnie pasują do codziennej garderoby, odnajdując miejsce praktycznie w każdym stylu.

Balkonetka cechuje się średnim stopniem zabudowania – piersi w balkonetce nie są całkowicie zasłonięte, jednak nie pozostają też mocno odkryte. Tego typu biustonosz może być śmiało noszony do niezbyt głębokich dekoltów, które są domeną codziennego, niezobowiązującego stroju.

Miseczki biustonosza typu balkonetka podzielone są cięciami zawsze na trzy części, choć cięcia te mogą występować w różnych proporcjach. W zależności od rozmieszczenia cięć, miseczka przyjmuje inne ułożenie.

Balkonetka może występować w formie całkowicie lub częściowo zabudowanej, pokryta materiałem półprzezroczystym lub całkowicie przezroczysta. Usztywnienie w tego typu biustonoszach jest opcjonalne, podobnie jak fiszbiny. Te aspekty stanika pozostają w gestii indywidualnych upodobań kobiet oraz ich poczucia komfortu.

Bardotka – cechy charakterystyczne

Biustonosze w stylu bardotki noszone są bez ramiączek – jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej charakterystycznych cech tego typu staników. Żeby brak ramiączek był możliwy i zapewniał komfort oraz swobodę ruchów, miseczki bardotki muszą cechować się pewnymi specyficznymi właściwościami.

Obwód tego stanika wyposażony jest zazwyczaj w silikonową wkładkę, która dodatkowo pomaga w utrzymaniu bardotki na piersiach w stabilnej pozycji, bez efektu zsuwania się stanika. Projektanci uwzględniają także użycie fiszbin oraz wkładów gorseciarskich, żeby zapewnić kobietom jak największy komfort użytkowania biustonosza.

Linia stanika jest pozioma, a miseczki wyjątkowo niskie – z tego powodu bardotka doskonale podkreśla kobiece kształty, zdecydowanie najlepiej prezentując się na pełnych i jędrnych piersiach.

W odniesieniu do pań z niezbyt dużym biustem, dobrą propozycją może okazać się zastosowanie efektu „push up”, czyli optycznego powiększenia piersi. W bardotkach takie rozwiązanie jest stosowane dość często, dzięki czemu kobieta wizualnie powiększa swój biust, wypełniając dekolt w wyjątkowo estetyczny sposób.

Efekt wizualnego powiększenia biustu uzyskiwany jest dzięki zastosowaniu specjalnych wkładek, które wypychają piersi ku górze, tworząc jednocześnie ich zaokrąglony i estetycznie uformowany kształt. Takie rozwiązanie w zadziwiający sposób zmienia sylwetkę kobiet posiadających małe piersi, dodając im odwagi, pewności siebie i podnosząc samoocenę.

Odpowiedni rozmiar biustonosza

Bez względu na rodzaj biustonosza, jaki wybierze kobieta warto pamiętać, że poza wizualnymi aspektami, bardzo ważne jest zadowolenie z poczucia wygody w noszonym staniku. Podstawowa funkcja jaką pełni biustonosz, czyli podtrzymywanie piersi musi zostać zachowana przy jednoczesnym pełnym poczuciu swobody ruchów i braku i skrępowania.

Dobór biustonosza warto skonsultować z fachowcem, jakim jest brafitterka. Posiadając odpowiednią wiedzę, specjalista w tej dziedzinie potrafi doradzić najlepszy model, rozmiar oraz krój stanika. Dopasowanie biustonosza do piersi zapewni zdrowie skóry oraz pomoże utrzymać jędrne kształty na dłużej.

Pamiętajmy, że biustonosz nie może ugniatać, obcierać ani wrzynać się w skórę. Taki efekt wywołany jest nieodpowiednio dobranym typem stanika lub jego zbyt małym rozmiarem. Zarówno balkonetka, jaki bardotka oraz każdy inny stanik musi swobodnie leżeć na ciele kobiety, utrzymując jej piersi w naturalnej pozycji oraz zapewniając komfort podczas przyjmowania każdej pozycji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij