Bergamo piękne miejsce

Jeśli wybieramy się na wakacje, to powinniśmy odwiedzić jeden z najważniejszych europejskich krajów. Włochy o tej porze roku to najlepszy, możliwy wybór. Upalny klimat i łagodne zimy przemawiają do nas lepiej niż broszura turystyczna. Warto też wspomnieć o architekturze tamtejszych budynków oraz ich długiej historii. Zamiast skupiać się jednak na Mediolanie, Wenecji czy też Rzymie lepiej odwiedzić mniej znane, ale równie klimatyczne miejscowości. Bergamo to, przede wszystkim miejscowość znajdująca się w regionie Lombardia bardzo blisko Alp.

Piękne zabytki

 

Ważnymi zabytkami w tamtym rejonie są klimatyczne mury obronne pochodzące z XVI wieku. Co jakiś czas wykonywane są tam prace renowacyjne po to, aby turyści mogli zobaczyć ich niepowtarzalne piękno. Kolejnym ważnym miejscem jest Piazza Vecchia, czyli plac miejski prowadzący do Pallazo della Ragione. Pałać zbudowany w latach 1538-1554 jest to jeden z najważniejszych zabytków publicznych.

Na uwagę zasługuje też Bazylika Santa Maria Maggiore, która pokazuje dawny styl romański. Kościół ten zbudowany został między XII a XIV. Ciekawostką jest to, że wnętrze bazyliki jest stylizowane bardziej na styl barokowy, co dodaje uroku i sprawia, że kościół jest przykładem budowli, gdzie styl romański łączy się z innymi stylami. Jeśli lubimy oglądać dzieła sztuki, to z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na Accademia Carrara. Jest to słynna galeria sztuki założona przez hrabiego G. Carrarę w końcu XVIII wieku. W samej galerii możemy znaleźć wiele różnych obrazów słynnych malarzy weneckich.

Opis i podział miasta

 

Miasto jest podzielone na dwie części: Citta Bassa i Citta Alta- pozostałości starego miasta. To właśnie w starym mieście możemy znaleźć prawie wszystkie wymienione wyżej atrakcje turystyczne. W nowym mieście znajdziemy za to sporo różnych ciekawych restauracji, które zaoferują nam nie tylko typowe potrawy włoskie, ale i inne dania. Miasto jest otoczone sporą liczbą wzniesień. Jeśli pogoda dopisuje możemy zobaczyć daleko w tle ośnieżone Alpy. Oczywiście nowe miasto jest ważniejsze, ponieważ to właśnie tutaj toczy się przemysł turystyczny, który okoliczni turyści mogą podziwiać w każdy dzień roku. Oczywiście w letnie słoneczne dni wszystkie restauracje oraz inne miejsca cateringowe serwują wszystko na zewnątrz, ponieważ w pomieszczeniach jest niezwykle gorąco. To właśnie dlatego wiele restauracji posiada ładnie wyglądające stoliki i inne elementy pozwalające w pełni rozkoszować się oryginalnym włoskim jedzeniem, które w mieście nie ma sobie równych.

W miejscowości istnieje wiele innych, ważnych dla kultury miejsc. Nie warto ich jednak przytaczać, ponieważ, lepiej w tym czasie, spróbować prawdziwej włoskiej kawy. Możemy być absolutnie pewni, że kawa ta wyróżnia się od względem smaku z tego względu, że jest oryginalnie parzona.

Stosujmy się do przepisów

 

Pamiętajmy, że jeśli wybieramy się gdziekolwiek samochodem musimy korzystać z zestawu słuchawkowego, podczas korzystania z naszej komórki. Jeśli nie dostosujemy się do tego przepisu możemy zapłacić olbrzymią karę grzywny. Włosi bardzo sumiennie podchodzą do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, dlatego tym bardziej powinniśmy na takie drobne szczegóły zwracać większą uwagę.

W samym mieście możemy mieć problem z zaparkowaniem auta, ponieważ w ciągu dnia okoliczne parkingi są bardzo mocno zatłoczone. Dlatego musimy liczyć się z tym, że nasze auto trzeba będzie zostawić na parkingu strzeżonym, dlatego lepiej przygotować dodatkowe pieniądze na takie nieprzewidziane wydatki. To znacznie ułatwi nam sprawę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij