Czego się dowiemy z lektury pism seksuologów?

Udany związek opiera się przede wszystkim na miłości oraz wzajemnym szacunku. Jednak również istotne jest zaufanie, jakim obdarzamy drugiego człowieka. Pomimo tego, iż w wielu udanych związkach nie brakuje wymienionych cech, po pewnym czasie się rozpadają. Zatem co może być tego bezpośrednią przyczyną?

Namiętność równie ważna

Aby nasz związek był w pełni udany, nie powinniśmy zapominać o tak ważnej sferze każdego związku jaką jest namiętność. To właśnie namiętność połączona z seksem pozwoli nam bardziej poznać drugą osobę, a także zadbać o jej potrzeby. Jest ona niezwykle ważna w każdym związku, ponieważ dzięki niej czujemy się zauważeni, a także potrzebni. Również dzięki namiętności wiele osób odczuwa miłość oraz jest przekonanym, że drugiej osobie zależy.

czego-sie-dowiemy-z-lektury-pism-seksuologow

Często związki rozpadają się właśnie z powodu braku namiętności. Obecnie wiele osób jest zapracowanych, często pary nie potrafią znaleźć dla siebie wolnego czasu. To wszystko prowadzi do tego, iż oddalamy się od siebie. Z czasem nie potrzebujemy już tyle bliskości co kiedyś, pożądanie maleje i decydujemy się na rozstanie. Warto pamiętać, iż wale tak nie musi być. Zatem czy istnieje jakiś skuteczny sposób na rozpalenie na nowo namiętności w naszym związku?

W jaki sposób rozpalić namiętność w związku?

Powodów braku namiętności w związku może być bardzo dużo. Przede wszystkim odpowiedzialna za ten stan rzeczy może być między innymi rutyna. Codzienne obowiązki, a także wychowywanie dzieci, jak również brak czasu wolnego także nie sprzyjają namiętności. Również wiele kobiet przestaje odbywać stosunki ze swoim partnerem z powodu braku akceptacji swojego ciała. Kilka kilogramów więcej lub też rozstępy po ciąży mogą spowodować, iż seks będzie tylko powodem do stresu, a nie przyjemnością.

czego-sie-dowiemy-z-lektury-pism-seksuologow

Sposób na rozpalenie namiętności w związku jest kilka. Przede wszystkim jeżeli przyczyną wkradającej się w życie rutyny mogą być problemy z naszą osobowością. Powinniśmy na nowo zaakceptować siebie, a w przypadku problemów zmienić coś w swoim życiu. Doskonałym sposobem może być nowa dieta lub nawet wizyta u fryzjera.

W sypialni z kolei powinniśmy spróbować nowych pozycji, także wprowadzić pewne elementy gry. Doskonałym sposobem na rozpalenie namiętności w związku będzie również wspólna kąpiel lub też masaż. W sypialni powinniśmy być przede wszystkim kreatywni i otwarcie mówić swojemu partnerowi o obawach, jak i o ulubionych rzeczach. Warto także zastosować się do porad specjalistów.

Gdzie możemy szukać porad?

Często rozpalenie namiętności w związku dla wielu par okazuje się być bardzo trudne. Z tego powodu jeżeli pomimo tego, iż stosowaliśmy się do uniwersalnych porad i ponieśliśmy porażkę, warto spróbować jeszcze raz. Tym razem powinniśmy posłuchać rad ekspertów czyli osób, którzy zajmują się seksuologią na co dzień.

Obecnie powszechnie dostępne są lektury pism seksuologów, z których również możemy dowiedzieć się bardzo wiele o tym, jak rozpalić namiętność w naszym związku. Nie powinniśmy się zniechęcać, ponieważ tego typu porady pomogły już bardzo wielu osobom. Warto pamiętać, iż są one skonstruowane dla osób, które nie tylko mają problem natury fizycznej, ale również i psychicznej. Jedną z bardziej popularnych porad popularnego seksuologa Lwa Starowicza to między innymi nieustanne dbanie o siebie.

Kobieta będąc w domu nie powinna nosić dresów, a ubierać się elegancko tylko na potrzeby wyjścia. To uderza w dobro związku i sprawia, że namiętność gdzieś po drodze zostaje zgubiona. Nie możemy także się zbytnio upodabniać do własnego partnera, twierdzi seksuolog. Powinniśmy pamiętać, iż namiętności nie odczujemy do własnego „klona”. Zachodni publicyści tacy jak Alfred Kinsey również przytaczają podobne opinie.

Aby nasz związek był udany i przetrwał wiele lat, nie możemy zapominać o namiętności. Zdecydowanie wzajemny szacunek oraz zaufanie, a także spędzanie ze sobą wolny czas jest bardzo ważne, jednak bez namiętności nasz związek przestanie być dla nas najważniejszy. To właśnie o namiętności w związku powinniśmy pamiętać, ponieważ sex jest także bardzo ważny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij