Czerń onyksu – czy sprawdzi się w wiosennej stylizacji?

W wiosennych stylizacjach niejednokrotnie wykorzystuje się wyraziste kolory, choć często stosowane są również pastelowe odcienie. Podczas kompletowania swojego stroju z pewnością warto zwrócić uwagę na biżuterię. Jej odpowiedni dobór może mieć duży wpływ na to, jak wygląda całościowy ubiór. Jak umiejętnie wykorzystać potencjał ozdób z onyksem?

Onyks – co warto wiedzieć na temat tego kamienia? 

W wielu przypadkach ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystanie w swojej stylizacji kolczyków z onyksem w różnych kolorach. Jest to elegancki kamień, który często kojarzy się z kolorem czarnym. Występuje on jednak w rozmaitych odcieniach, wśród których wymienić można: 

  • biały, 
  • ciemnozielony. 

Daje to szerokie możliwości w zakresie dopasowywania go do kompozycji ubrań. Kolczyki z czarnym onyksem mogą być stonowanym dodatkiem do wielobarwnej stylizacji. Mogą się one sprawdzić również wtedy, gdy całość stroju prezentuje się w sposób subtelny, czy też oficjalny. Jest to uniwersalny kolor, który może znaleźć zastosowanie jako akcent w całościowym ubiorze, lub też jako uzupełnienie stylizacji. 

Jak dobrać kolczyki z onyksem do stylizacji? 

Decydując się na wykorzystanie biżuterii, należy zatroszczyć się o to, aby była ona odpowiednio dopasowana do stylizacji. Choć może się wydawać, że ozdoby są jedynie szczegółem w stroju, mogą one służyć między innymi do podkreślenia jego estetyki. Czerń onyksu pozwala na stylowe i eleganckie uzupełnienie ubioru składającego się z wyrazistych, jaskrawych kolorów. W takiej sytuacji może ona przyciągać uwagę jako delikatny dodatek.  

W wiosennych stylizacjach zastosowanie zróżnicowanych i niejednokrotnie kontrastujących ze sobą odcieni jest dosyć często wykorzystywanym rozwiązaniem. Dobrze jest zadbać o to, żeby biżuteria w takich okolicznościach nie wywoływała wrażenia przesady. Ozdoby utrzymane w białej kolorystyce w licznych przypadkach świetnie pasują do jasnych, pastelowych kompozycji odzieży. Z kolei zieleń może być tutaj efektownym nawiązaniem do pory wiosennej, w której na zewnątrz można niejednokrotnie obserwować wiele wariantów tej barwy. 

Nie ulega wątpliwości, że kolczyki z onyksem to bardzo estetyczny dodatek do stylizacji, który można wykorzystać na różnorodne sposoby. Trzeba jednak pamiętać o tym, że biżuteria powinna być starannie dobierana do stroju. Dobrze jest dokładnie zastanowić się nad tym, jaki efekt pragnie się uzyskać, a także jak dostosować całokształt swojego ubioru do okoliczności. Stylizacja powinna bowiem pasować do sytuacji. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij