Czy styl i niska cena mogą iść w parze? Krótkie rozważania i przydatne rady dotyczące aranżacji wnętrza

Mówi się, że za jakość trzeba zapłacić, co oznaczałby, że niska cena i dobra jakość nie mogą iść w parze. Ale czy rzeczywiście tak jest? Cóż, na to pytanie postaramy się odpowiedzieć, ale w kontekście aranżacji wnętrz. Zatem koniecznie zapoznajcie się z naszymi wnioskami, dzięki temu być może uda Wam się sporo zaoszczędzić.

Cena pisana marką

Bądźmy szczerzy, nie zawsze wysoka cena jest równa wysokiej jakości. Otóż niektórzy producenci zwyczajnie windują ceny, przez co za produkt, który jest przeciętnej jakości nieraz trzeba zapłacić sporo. Niektóre firmy mają bardzo wysokie ceny, choć jakość towarów jest słaba, a cena jest wysoka, bo ma tzw. metkę. Owszem jeżeli ktoś nie ma co z pieniędzmi robić, niech przepłaca, ale wtedy można odnieść wrażenie, że to już snobizm. Rozumiemy, że jeżeli produkt jest unikalny np. mebel pochodzi z XIX wieku, a więc jest zabytkowy to owszem cena może być wysoka, ale jeżeli to mebel stylizowany, to zapewne nie ma sensu płacić za niego tak dużo. Zatem nietrudno dojść do wniosku, że cena pisana jest marką, a więc jeżeli nie chcecie zostać „Januszami biznesu”, to zdecydowanie lepiej zwracajcie uwagę na coś więcej niż tylko metka, a dokładnie porównujcie parametry techniczne, materiał, ale i zwracajcie uwagę na jakość wykonania.

Dobra cena – dobra jakość

Czasem można zakupić całkiem ciekawe rzeczy za małe pieniądze. Oczywiście nie chodzi wcale o to, żeby kupić coś taniego, a następnie już po kilku miesiącach wyrzucić, bo to przecież żądna oszczędność, lecz mamy na myśli, że można kupić coś stylowego i nie wydać sporo. Dlatego też najlepiej stawiać na klasykę, a jak klasyka w dekorowaniu wnętrz to passepartout. Takie ramki są nie tylko stylowe, ale i ponadczasowe. Można w nich umieścić nie tylko zdjęcia, ale i plakaty. Świetne modele możecie zakupić na stronie sklepzramami.pl. Warto także postawić na inne dekoracje, choćby drewniane świeczniki, które wpisują się zarówno w klasykę, jak i duńską filozofię Hygge. Kolejnym elementem dekoracyjnym i oczywiście kolejnym absolutnym must have są poduszki w wersji fluffy bądź też glamour.

Podobny efekt, ale niższa cena

Nietrudno się zgodzić, że meble wykonane z drewna są maksymalnie stylowe, ale też stosunkowo drogie. Jednak patrząc na sęki i słoje, które czynią je unikalnymi aż trudno przejść obok nich obojętnie. Ale nie wszyscy mogą pozwolić sobie na meble z naturalnego drewna. Jeżeli więc podoba się Wam ich estetyka, lecz cena zdecydowanie mniej, to zawsze możecie wybrać meble z płyty meblowej, które mogą doskonale imitować rysunek drewna. Jednocześnie ich utrzymanie w dobrym stanie także nie jest trudne. Owszem nie pachną tak pięknie, jednak ich niska cena, a przy tym ciekawa estetyka sprawiają, że są warte uwagi. Tutaj możecie wybrać modele utrzymane w kolonialnym stylu, w wybarwieniu wenge. A gdy preferujecie ludwikowski styl z dużą dawką francuskiego szyku to doskonale sprawdzą się modele utrzymane w stylu retro np. w kolorze białym.

Skórzana kanapa czy kanapa ze skaju

Skórzana kanapa ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Owszem może być uznawana za synonim jakości i stylu, ale może być też uznawana za kiczowatą i nowobogacką. Trudno nie zgodzić się z tym, że skoro jest to produkt ze skóry naturalnej np. cielęcej, to będzie wielu przeciwników takich mebli ze względów etycznych. Oczywiście w tym przypadku cielaki nie są zabijane dla skóry, lecz skóra jest niejako odpadem po uboju na mięso, w przeciwieństwie do pozyskiwania futer, przez które zwierzęta są zabijane. A przecież futro wygląda pięknie tylko na jego właścicielu, czyli zwierzęciu. Swoją drogą trzeba przyznać, że kanapa w obiciu ze skóry naturalnej wymaga konkretnej pielęgnacji i łatwo ją uszkodzić. Dlatego też biorąc pod uwagę argumenty natury etycznej, jak i ekonomicznej to trzeba przyznać, że nie ma wielkiego sensu płacić tak dużo. Lepszym wyborem jest kanapa ze skóry w wersji ekologicznej.

Za dobrą jakość trzeba sporo zapłacić, a przykładem są meble z drewna. Ale za dekoracje wcale już nie trzeba płacić tak wiele, a wręcz można zapłacić naprawdę mało, czego doskonałym przykładem są ramki passe partout ze sklepu. Zatem jak nie przepłacać? Wystarczy tylko włączyć myślenie, a wyłączyć snobizm.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij