Czy sztruks jest modny?

Nie każdy materiał wykorzystany w spodniach czy też innych ubraniach, jest w stanie zyskać zaskakująco dużą popularność. Niektóre materiały mogą wydawać się dobre w oczach wielu osób, ale ostatecznie znajdą równie duże grono krytyków, dla których dany materiał nie jest niczym szczególnym.

Na pewno sztruks, to idealny przykład na to, że nie każdy materiał zyskuje odpowiednią jakość. Oczywiście niska jakość, zazwyczaj związana jest z niską ceną i w tym przypadku to się idealnie sprawdza, ale należy odrzucić stereotypy, ponieważ sztruks nie jest wcale tak złym materiałem, jak się nam wydaje.

Stereotypy się nie sprawdzają

Oczywiście, krąży przekonanie, że dzisiaj w podobnych kreacjach występują głównie osoby starsze, ponieważ wiąże się to często z sentymentem do tego materiału, ale w rzeczywistości o wiele więcej osób docenia sztruks jako materiał.
Nie należy więc klasyfikować tego materiału do jednej grupy, ponieważ jest to bardzo krzywdzące posunięcie. Sztruks na pewno nie jest idealnym materiałem, ale też ma swoje zalety, zwłaszcza jeśli umiemy go w odpowiedni sposób wykorzystać w danej stylizacji.

Przy dobrze dobranej gamie kolorów sztruks, potrafi niejednokrotnie zaskoczyć swoją użytecznością, a także nowoczesnością. To bardzo zaskakujące, ponieważ tego materiału używało się głównie w latach 80 i 90, wystarczy tylko odpowiedni odcień zieleni czy fioletu, a nawet sztruks przy takim zestawieniu potrafi wyglądać bardzo nowocześnie. Jeśli chcemy wykorzystać tego typu stylizację, musimy zrezygnować całkowicie z koloru czarnego i brązowego, ponieważ sztruks nie pasuje zupełnie do takich odcieni. W ten sposób nie musimy rezygnować z wielu kreacji, po to, aby sięgnąć po tak odświeżony materiał, jak sztruks.

Zalety sztruksu

Sztruks z reguły jest bardzo masywnym materiałem, przez co doskonale pasuje do pory jesienno-zimowej. Sztruksowe kurtki, płaszcze oraz inne podobne rozwiązania sprawdzają się pod warunkiem, że lubimy miękkie i bardziej nieformalne materiały, które w praktyce nie są już tak popularne, jak 20 czy 30 lat temu.

Zamiast kurtek i tak najczęściej stosuje się sztruksowe spodnie, ponieważ są one niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia, nawet pomimo faktu, że sztruks nie zawsze najlepiej wygląda.

Możliwości są ogromne

Oczywiście sam materiał, pozwala nam na swobodne łączenie z innymi tkaninami, dzięki czemu jesteśmy w stanie osiągnąć ciekawszy efekt na samym końcu. W praktyce sztruks łączy się przede wszystkim z grubą wełną, kaszmirem, a nawet tweedem pod warunkiem, że mamy danego materiału odpowiednią ilość. Sztruks to nie tylko zalety, ale i wady warto pamiętać, że sam materiał bardzo szybko wyciera się na łokciach i kolanach, przez co może przecierać się w newralgicznych miejscach, zwłaszcza w kroku.

Sztruks nie jest stałą tkaniną, bardzo często sam materiał ulega deformacji, przez co nie wygląda już tak dobrze, jak za pierwszym razem. Jak się okazuje w pewnych kręgach kulturowych mimo upływu lat, faktyczna moda na sztruks nie przemija. Owszem pojawiają się inne ciekawsze materiały, ale sztruks w mentalności Polaków, nadal stanowi ważny materiał, pomimo swoich kilku wad. Trzeba przyznać, że dzisiejsza moda robi wszystko, aby odwrócić proporcje i sprawić, że sztruks będzie dominował w wielu ważnych kreacjach.

Ciągłe próby łączenia kilku innych materiałów są dowodem na to, że sam sztruks nadal pozostaje materiałem uniwersalnym. Sztruks tej lepszej jakości jest nieco droższy niż jego podstawowy odpowiednik, ale za to nie wymaga prasowania, zaraz po praniu, dzięki czemu można go założyć od razu, co jest wyjątkowo ważną zaletą, jeśli chodzi o tego typu ubrania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij