Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Współcześnie depilacja laserowa to już nie fanaberia czy też rodzaj mody. To jeden z coraz popularniejszych zabiegów, który łączy w sobie elementy i higieniczne, i estetyczne. Ciało ma być gładkie, bo to świadczy o pewnym stylów życia, dbaniu o siebie oraz swój wizerunek. Pośród równego typu metod usuwania zbędnego owłosienia to właśnie depilacja laserem ma najwięcej zwolenników.

Na czym polega zabieg?

Ten rodzaj depilacji jest dedykowany szczególnie tym osobom, które po innych metodach odczuwają dyskomfort, a skóra na długo pozostaje podrażniona. Z drugiej strony daje dość trwałe efekty, dzięki czemu możemy być pewni, że po kilku sesjach pozbędziemy się włosków. Już na tym etapie warto podkreślić, że cena za taki komfort jest dość wysoka. Warto jedna zainwestować w laserowe usuwanie owłosienia. Rzeszów pod tym względem dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą i doskonale wyposażonymi gabinetami.

Co najważniejsze, na zabieg nie można przyjść prosto z ulicy. Wymaga on bowiem długiego przygotowania uzgodnionego z lekarzem, który będzie wykonywał całą procedurę. Jest ona ustalana indywidualnie i w dużej mierze zależy od kondycji skóry, problemów zdrowotnych i koloru włosków. Przede wszystkim lekarz zaleci dłuższą przerwę w stosowaniu niektórych leków. Poza tym już miesiąc przed zabiegiem nie będzie można wykonywać depilacji oraz opalać się.

Sam zabieg polega na zniszczeniu mieszka włosowego. Laser diodowy, działając światłem pochłanianym przez melaninę, na trwale uszkadza cebulkę i dzięki temu przestaje ona produkować włosy. Zabieg oczywiście należy powtarzać ze względu na fakt, iż włosy są w różnym momencie wzrostu i nie wszystkie jednakowo reagują na światło lasera. Takie powtórne sesje przeprowadza się co pół roku, później w okresach różnych, ale specjaliści podkreślają, że ciężko jest uzyskać całkowity efekt depilacji.

Na co należy uważać?

Specjaliści wykonujący zabiegi zwracają uwagę na kondycję skóry. W miejscu depilacji musi być zdrowa – bez jakichkolwiek śladów infekcji. Naskórek nie może być opalony, a my nie możemy przyjmować leków światłouczulających. Nie zaleca się również zabiegów u kobiet w ciąży czy w czasie leczenia nowotworów. Z drugiej strony zabiegi wykonywane na włoskach rudych, siwych lub blond są mało skuteczne.
Dobrze wykonana depilacja laserowa daje nam poczucie pięknego i zadbanego ciała. Z drugiej strony dzięki opiece specjalistów nie zrobimy sobie krzywdy, ponieważ każdy zabieg jest indywidualnie konsultowany. Warto także stosować się do zaleceń po zabiegach, by skóra była zdrowa, piękna i gładka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij