Do czego służą klamerki zatrzaskowe?

Klamerki zaciskowe to nowoczesne akcesoria w kategorii zapinek służących do łączenia ubrań, sprzętu o charakterze pakunkowym i wystawowym oraz wielu innych akcesoriów. Te praktyczne artykuły cieszą się ogromną popularnością wśród sportowców, miłośników turystyki oraz pracowników wielu branż. Jakie jest ich zastosowanie?

W jaki sposób działają klamerki zaciskowe?

Klamry zaciskowe są bardzo często zwane również klamrami szybkomocującymi. Stanowią one doskonałą alternatywę dla mocniejszych mechanizmów napinających pasy, które to służą do mocowania wielu ciężkich ładunków.

Zasada działania tych akcesoriów opiera się na wykorzystaniu do łączenia dwóch końcówek taśmy. Prawidłowe założenie klamerek sprawia, że ich poszczególne warstwy zapewniają nośność oraz stabilność poszczególnych przedmiotów.

Ich użycie pozwala na wygodne noszenie plecaków, torebek czy odzieży roboczej takiej jak: kaski czy rękawice. Dzięki nieskomplikowanej obsłudze usprawniają one pracę wielu mniej lub bardziej zaawansowanych technicznie przyrządów oraz akcesoriów.

Zastosowanie klamerek zaciskowych w służbach mundurowych

Klamerki zaciskowe to akcesoria o szerokim zastosowaniu. Doskonałe sprawdzają się one między innymi podczas wykonywania pracy terenowej wymagającej włożenia ogromnego wysiłku oraz odbywającej się w niesprzyjających warunkach.

Są one powszechnie stosowane w odzieży roboczej oraz militarnej. Znajdują one szerokie zastosowanie wśród osób zatrudnionych w pogotowiu, straży pożarnej oraz policji. Zapewniają one zawsze optymalną sprawność przez długi czas.

Posiadanie odzieży ochronnej z takimi elementami w dużym stopniu poprawia komfort i aerodynamikę, dzięki czemu znacznie zwiększa efektywność każdej podjętej aktywności.

Klamerki zaciskowe – elementy wielu toreb i smyczy

Te niezawodne zapięcia świetnie sprawdzają się również w wielu akcesoriach sportowych oraz codziennego użytku. Można je znaleźć w wielu torbach, nerkach oraz plecakach.

Klamerki zatrzaskowe są dostępne w kilku wariantach. Te standardowe opierają się wyłącznie na działaniu prostego mechanizmu zaciskowego. Są one bardzo uniwersalne i znalazły powszechne zastosowanie między innymi w szkolnych tornistrach. Można je też z powodzeniem montować w smyczach dla psów czy jako zapięcia do nosidełek i wózków dziecięcych.

Klamerki zaciskowe a różnych szerokościach

Wybór klamerek zaciskowych jest bardzo duży. Poszczególne rodzaje różnią się pomiędzy sobą między innymi szerokością. W sprzedaży znajdują się zarówno klamerki mniejsze, jak i większe.

Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru klamry większe w rozmiarach: 50mm, 40mm, 30mm oraz mniejsze w rozmiarach 10mm, 12mm, 13mm, 15mm, 20mm.

Powyższe produkty są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane użycie profesjonalnych pasów transportowych o dużej sile napinającej. Klamerki szybkomocujące umożliwiają szybkie oraz bardzo łatwe mocowanie przy niskich kosztach.

Jakie są rodzaje klamerek zatrzaskowych?

Poszczególne akcesoria te różnią się pomiędzy sobą konstrukcją. Dzielą się na uniwersalne oraz obrotowe. Pierwsze z nich to klasyczne klamerki w kształcie trójzębu. Są one zazwyczaj wyposażone w blokadę, która to skutecznie zapobiega przypadkowemu rozpięciu się.

Z kolei zatrzaskowe klamry obrotowe są powszechnie stosowane w ubraniach ochronnych. Zapewniają one ogromną swobodę przemieszczania się taśmy oraz umożliwiają przyjęcie dowolnego kąta jej ułożenia.

Z czego są wykonane klamerki zatrzaskowe?

Te praktyczne podczas użytkowania elementy mogą być wykonane z plastiku lub metalu. Pierwsze z nich są znacznie lżejsze i jednocześnie mniej wytrzymałe. Sprawdzają się zatem do spinania mniejszych taśm.

Używa się ich w paskach do spodni, w saszetkach, w pokrowcach, jako elementy w odzieży outdoorowej oraz w produktach wykonanych z tkanin wodoodpornych. Plastikowe klamry sprawdzają się też w kostiumach kąpielowych w stylu sportowym. Służą one tutaj nie tylko jako tylne lub przednie zapięcie, lecz także jako element ozdobny.

Z kolei metalowe klamry są nieco cięższe oraz znacznie bardziej wytrzymałe. Jeśli są one pokryte złotą lub srebrną farbą, to wówczas wyglądają bardzo estetycznie. Doskonale prezentują się w damskich torebkach , gdzie styl oraz design mają szczególne znaczenie.

Wszystkie oferowane produkty są wykonane z bezpiecznego i tworzywa o krystalicznej strukturze. Nie odkształcają się, nie powodują żadnych skutków ubocznych dla zdrowia oraz potrafią zabezpieczyć nawet te przedmioty, które mają dużą masą.

Klamerki zatrzaskowe w bogatej ofercie

Sklep internetowy to idealnie miejsce w którym można nabyć klamerki zatrzaskowe. Oferta jest tutaj ogromna. Poszczególne rodzaje klamerek zatrzaskowych różnią się pomiędzy sobą nie tylko wielkością czy tworzywem z którego zostały wykonane, lecz także kolorystyką. Szeroka gama kolorystyczna tych produktów sprawia, że potrafią się one wpisać doskonale w każdy dowolny projekt i styl.

Dzięki bogatej ofercie każdy klient może wybrać takie klamerki zatrzaskowe, które będą dla niego najbardziej odpowiednie. Po więcej zapraszamy tutaj.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij