drogeria internetowa

Drogeria internetowa – kosmetyki online przez całą dobę

Drogeria internetowa oferuje zakupy kosmetyków do makijażu i pielęgnacji przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. To miejsce, które Polacy odwiedzają coraz chętniej – według ostatnich sondaży już prawie co trzeci Polak kupuje w drogeriach internetowych.

Drogeria internetowa – miejsce z dużym potencjałem

Drogeria internetowa to miejsce na udane zakupy bezdotykowe swoich ulubionych produktów z kategorii beauty. Wybór zakupów w sieci wydaje się coraz powszechniejszy, na co również wskazują badania z 2019 roku wykonane przez pracownię Gemius.pl. Sektor beauty online znajduje się na 4. miejscu wśród branż działających w internecie. W rankingu wyraźnie widać również tendencję wzrostową wszelkich drogerii internetowych na tle sklepów stacjonarnych z kosmetykami.

Na popularność zakupów online niewątpliwie duży wpływ miała i ma nadal pandemia koronawirusa SARS-Cov-2. Lockdown gospodarczy niejako zmusił wielu z nas do kupowania przez internet. Osoby, które do tej pory wcale lub sporadycznie robiły zakupy w sieci, w dobie pandemii zostały stałymi klientami sklepów internetowych. Choć nie cała branża e-commerce skorzystała na, jednak mimo wszystko bardzo wyjątkowej i nieporównywalnej do niczego wcześniej, sytuacji związanej z COVID-19, to drogerie internetowe zwiększyły swoje obroty i zyski, będąc nieraz jedynym miejscem, w którym można było kupić niezbędne środki higieniczne, w tym tak pożądane maseczki i płyny do dezynfekcji rąk.

Sklepy internetowe z kosmetykami w większości stanęły na wysokości zadania i wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów, udostępniając poszerzoną ofertę produktów do pielęgnacji, makijażu i higieny osobistej w atrakcyjnych cenach, dostępnych od ręki, opłaconych za pomocą przelewów internetowych, z możliwością dostawy pod same drzwi, w formie bezdotykowej.

Dlaczego warto kupować kosmetyki w sieci?

To przede wszystkim wygodna forma zakupów, a w wielu przypadkach również tańsza niż w tradycyjnych sklepach stacjonarnych. Dostęp do tysięcy produktów z różnych kategorii, których często nie znajdziemy w drogeriach stacjonarnych, niskie ceny, zakupy przez całą dobę, 7 razy w tygodniu, darmowa dostawa, liczne akcje rabatowe, to największe plusy, które przeważają nad zakupami w drogeriach stacjonarnych.

Jasno pokazuje to również zjawisko odwróconego efektu ROPO (Research Online, Purchase Offline). Reverse-ROPO mówi o tym, że zanim kupimy kosmetyki przez internet, przeprowadzamy research w drogeriach stacjonarnych, aby ostatecznie zdecydować się na kupno danego produktu w drogerii internetowej. Najczęściej dotyczy do perfum, które możemy powąchać na blotterach i kolorowych kosmetyków, których kolor możemy zobaczyć na testerach.

Dużym powodzeniem cieszą się również drogerie internetowe, które działają na zasadzie marketplace’ów. Co to oznacza dla konsumenta? Taki sklep oferuje bardzo szeroki wybór produktów z wielu kategorii – począwszy od kosmetyków do twarzy, ciała i włosów dla kobiet, mężczyzn i dzieci, luksusowych perfum, poprzez kosmetyki i akcesoria do makijażu, skończywszy na suplementach diety i chemii do domu.

Drogeria internetowa – kosmetyki naturalne łatwiej dostępne

kosmetyki online

Branża beauty online bardzo szybko się rozwija i celnie reaguje na błyskawicznie zmieniające się trendy. Jednym z nich, który już na dobre zakorzenił się w świadomości klientów, jest naturalna pielęgnacja. Kosmetyki z naturalnym składem, wegańskie i nietestowane na zwierzętach stały się bardzo pożądane, dlatego coraz więcej marek kosmetycznych postawiło na ekologię i wprowadziło do swojej oferty naturalne kosmetyki.

W tej sytuacji drogerie internetowy poszerzyły swój asortyment o naturalne marki zarówno te klasy premium, jak i te z ofertą standard. Wirtualne półki mają wręcz nieograniczone miejsce na kolejne nowości, bestsellery, nowe marki. Znajdą tutaj swoje miejsce zarówno wielkie koncerny kosmetyczne ze znanymi brandami, jak i małe, rodzinne manufaktury.

Świat online staje się coraz bardziej oswojony. Kupujemy jedzenie przez internet, buty czy elektronikę. Przyszedł również czas na drogerie internetowe, które stały się jednymi z najczęściej odwiedzanych sklepów www.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij