Eleganckie ubrania, które warto mieć w szafie

Eleganckie ubrania, które warto mieć w szafie

Istnieje wiele okazji, które – za sprawą swojej rangi – zasługują na uświetnienie poprzez wyjątkowy ubiór. Niezależnie od tego, czy uczestniczy się w nich często, ze względu na charakter pracy i piastowane stanowisko, czy też stosunkowo rzadko – na „większych” okazjach rodzinnych, warto poznać pewne uniwersalne reguły, pozwalające zawsze dobrze się prezentować i pozostawać swobodną. Wpadki stylistyczne zdarzają się bowiem zarówno na kameralnych, kilkuosobowych spotkaniach, jak i na relacjonowanych przez największe telewizje, wydarzeniach ze świata międzynarodowej polityki.

Elegancja „wymuszona”

Niejednokrotnie elegancki strój bywa „wymuszony” poprzez rangę okazji, co można zaobserwować np. podczas wesel, kiedy to wielu panów prędko pozbywa się zbyt dużych marynarek oraz – zanim impreza nabierze odpowiedniego tempa – zachowuje się dość nienaturalnie. Podobnie bywa z paniami, które w staraniach o zapewnienie sobie wyjątkowej, niepowtarzalnej kreacji, która zwróci uwagę wszystkich, całkowicie pominęły kwestie związane z rozmiarem odzieży, swoją figurą czy walorami praktycznymi stroju. Eleganckie bluzki damskie, spódnice czy sukienki muszą bowiem być starannie dopasowane i tworzyć spójną kompozycję razem z dodatkami oraz zapewniać wygodę, tak by nie koncentrować na sobie całej uwagi właścicielki. Jak można samodzielnie i łatwo zbudować odpowiednią proporcję pomiędzy elegancją oraz wygodą? Co zrobić, żeby zawsze czuć się pewnie i prezentować nienagannie?

Naturalna elegancja

Żeby odpowiednio dobierać odzież na wyjątkowe okazje, warto zapoznać się m.in. z najczęściej spotykanymi typami sylwetki i rozpoznać swój. Pomaga to od razu odrzucić kreacje, które mogą jedynie uwydatnić niedoskonałości i ukryć atuty. Eleganckie bluzy damskie, podobnie jak sukienki, spódnice czy spodnie, podkreślają niektóre kształty, pomijając inne. Wiele kobiet, wiedząc że czeka je ważna okazja, stawia sobie ambitne cele i planuje zredukować swój rozmiar do wymarzonej sukienki, jednak często wysiłki te nie przynoszą oczekiwanego efektu, a wytworzona presja skutecznie obniża nastrój. Może warto spojrzeć na problem od drugiej strony i dobrać odzież do siebie, taką jaką się jest? Pozwoli to skoncentrować się na zabawie (jeżeli mowa o wieczorze spędzonym na imprezie) lub na celach zawodowych (gdy chodzi o spotkania biznesowe). Elegancki i wygody ubiór jest jednym z czynników, który wpływa na samoocenę i zwiększa szanse na sukces na każdym polu. Tym bardziej, jeżeli zadba się o każdy szczegół i oprócz bluzek bądź sukienek, pozna się także eleganckie kurtki damskie. Odpowiedni model pozwoli idealnie prezentować się nie tylko podczas właściwej imprezy, ale również w drodze na nią i podczas powrotu. Warto zwrócić uwagę na kurtkę zwłaszcza wtedy, gdy wieczornej porze towarzyszą jesienne chłody bądź zimowe mrozy.

Sklep z ekskluzywną odzieżą szytą na indywidualne zamówienie

Każda z nas powinna mieć w swojej szafie coś ekstra – swoją wisienkę na torcie, która sprawia, że czujemy się jak gwiazda wieczoru, nawet gdy jesteśmy jedną z wielu zaproszonych osób. Ulubiony ciuch, który dobrze się prezentuje, zapewniając przy tym niezbędną wygodę, niezawodnie podnosi pewność siebie i jest ważnym składnikiem dobrego nastroju na imprezie. Z drugiej strony – z pewnością żadna z nas nie chciałaby przez większość wieczoru starać się poradzić sobie ze zbyt ciasnymi lub zbyt obszernymi ubraniami, niewygodnymi zapięciami lub zastanawiać się, czy nie odsłania zbyt wiele. Jednym ze sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest spotkanie z projektantką, która przygotuje indywidualną kreację, uwzględniając wszystkie zalety i wady naszej figury.

Co warto zamówić do swojej szafy?

Decydując się na zamówienie wyjątkowej kreacji, warto rozważyć ponadczasowe klasyki i wariacje na ich bazie. Zaliczać się do nich będą: mała czarna, biała koszula, klasyczny trencz, marynarka, kardigan. Indywidualna porada specjalistki sprawi, że te – z pozoru wszystkim znane – pozycje nabiorą nowego kolorytu i pozwolą dobrze się zaprezentować przy niejednej okazji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij