Filmowa charakteryzatorka- jaki kurs trzeba skończyć?

Praca charakteryzatorki wymaga dziś zarówno posiadania umiejętności wykonywania zwyczajnych, codziennych makijaży, jak i tworzenia oryginalnych charakteryzacji. Dlatego też, wydaje się, że nie każdy posiada odpowiednie zdolności do tego, aby wykonywać ten zawód. Prawdopodobnie każdy lub tez prawie każdy może skończyć kurs stylizacji, kurs makijażu, czy nawet fryzjerstwo, jednak nie każdy jest artystą.

Jak zostać charakteryzatorką?

Jeśli stwierdzisz, że nadajesz się na charakteryzatorkę, powinnaś rozpocząć edukację w tym kierunku. Istnieją szkoły, w których przyszłe charakteryzatorki uczą się jak wykonać profesjonalny makijaż, czy też jak stworzyć różne niestandardowe charakteryzacje. Jednakże, jak się okazuje wcale nie jest konieczne skończenie szkoły charakteryzacji, aby rozpocząć pracę jako charakteryzatorka.

Nie brakuje dziś charakteryzatorek, i to na najwyższym poziomie, które wcale profesjonalnej szkoły nie skończyły. Jednakże, nie oznacza to oczywiście, że w ogóle nie uczyły się charakteryzacji. Konieczne jest, aby skończyć chociaż kurs wizażu i kurs stylizacji, niekoniecznie jednak trzeba latami uczyć się w szkole charakteryzacji.

Okazuje się, że w zawodzie tym wyjątkowo dużą rolę odgrywają indywidualne predyspozycje. Dlatego też, niektóre panie pomimo naprawdę dobrego wykształcenia nie potrafią wykonywać charakteryzacji na wysokim poziomie. Inne natomiast, które nie przyswajały zbyt dużo wiedzy jeśli chodzi o makijaż, fryzjerstwo, czy stylizację, potrafią stworzyć charakteryzację która wszystkich zachwyca.

Warto zauważyć, że podczas rozmów kwalifikacyjnych dla pracodawców nie jest najważniejsze wykształcenie charakteryzatorki. Najważniejsze jest jej portfolio, doświadczenie i rzeczywiste umiejętności. Często natomiast, kurs stylizacji czy wizażu bardziej pomaga poprawić umiejętności niż skończenie szkoły charakteryzacji.

Generalnie więc wydaje się, iż tym co koniecznie musi skończyć każda kobieta chcąca zostać charakteryzatorką jest kurs wizażu, kurs makijażu i kurs stylizacji. Ponadto, mile widziany jest ukończony przez charakteryzatorkę również kurs fryzjerski.

Predyspozycje do bycia charakteryzatorką

Wspomniano już, że trzeba posiadać pewne szczególne predyspozycje do tego, aby być charakteryzatorką. Być może, nie są one konieczne, aby być przeciętną charakteryzatorką. Jednakże, aby wykonywać najwyższej klasy makijaże i stylizacje trzeba posiadać pewne cechy.

Przede wszystkim, trzeba mieć poczucie stylu. Nie przez przypadek najlepsze charakteryzatorki często też doskonale znają się na modzie i są specjalistkami w sprawach ubioru. Wyczucie, jakie kolory i style powinno się ze sobą łączyć, a jakich połączeń unikać ważne jest zarówno podczas wyboru odpowiedniego stroju jak i podczas robienia makijażu.

Niewątpliwie, charakteryzatorka musi być też niezwykle wręcz kreatywna. Nie jest wymagana szczególna kreatywność w sytuacjach, gdy trzeba na przykład zrobić makijaż aktorom grającym w serialu zwyczajnych ludzi. Charakteryzatorka często wykonuje zwyczajne makijaże, w których ważniejsza jest fachowość niż kreatywność.

Jednakże, czasami charakteryzatorka musi wystylizować jakąś bardzo oryginalną postać. W takiej sytuacji kurs stylizacji nie da gotowej odpowiedzi na to jak postępować. Charakteryzatorka musi w tej sytuacji kierować się własną wyobraźnią.

Zarobki charakteryzatorek

Jeśli chodzi o to, ile zarabia charakteryzatorka nie sposób udzielić jednej zadowalającej odpowiedzi. Tak naprawdę bowiem zarobki wśród charakteryzatorek są bardzo zróżnicowane. Warto w tym miejscu zauważyć, że nie są one raczej zależne od stopnia wykształcenia. Dlatego też, często charakteryzatorki po szkole mogą zarabiać o wiele mniej niż charakteryzatorki, które ukończyły jedynie kurs stylizacji.
O zarobkach decyduje bowiem przede wszystkim miejsce zatrudnienia. O tym zaś gdzie pracuje dana charakteryzatorka decydują ponad wszystko jej rzeczywiste umiejętności.

Niektóre charakteryzatorki pracują na zwykłym etacie. Najczęściej są one zatrudnione w takich placówkach jak teatry, czy też opery. Wydaje się, iż stawki charakteryzatorek, które pracują w tych miejscach na etacie są stosunkowo niskie. Przeważnie, nie przekraczają nawet średniej krajowej.

Jednakże, wiele charakteryzatorek, które są gdzieś zatrudnione dorabia sobie również od czasu do czasu w innych miejscach. Zlecenia na pracę przy popularnym teleturnieju, czy serialu pozwalają zarobić o wiele większe pieniądze. Uważa się, iż zarobki charakteryzatorek pracujących przy najgłośniejszych produkcjach sięgają nieraz nawet i kilkunastu tysięcy złotych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij