Gdzie powinna być garderoba? Na poddaszu, w sypialni, w przedpokoju…

Planujesz rozmieszczenie pomieszczeń w domu lub mieszkaniu i zastanawiasz się, gdzie powinna znajdować się garderoba? Odpowiednie jej zlokalizowanie i zagospodarowanie przestrzeni wpływają na komfort użytkowania, zatem gdzie najlepiej zaaranżować garderobę?

Jak wybrać miejsce na garderobę?

Umiejscowienie garderoby jest w znacznym stopniu uzależnione od rozmiarów domu lub mieszkania, a także rozmieszczenia pokoi. Jeśli jesteś na etapie projektowania samego budynku, masz szansę zaplanować z wyprzedzeniem, gdzie powstanie garderoba. Niezwykle istotne podczas wyboru jej położenia jest to, aby znajdowała się w pobliżu miejsca, w którym najczęściej zmieniasz ubrania, wtedy korzystanie z garderoby będzie dla Ciebie komfortowe.

We właściwie zorganizowanej garderobie odzież, buty i dodatki mają swoje ustalone miejsce. Jak urządzić szafę i garderobę doczytasz na e-szafa.pl, gdzie znajdziesz również wiele praktycznych wskazówek na temat sposobów przechowywania ubrań.

Garderoba na poddaszu

Mieszkasz w domu jednorodzinnym z wolnym pomieszczeniem pod dachem? Możesz zaaranżować tę przestrzeń na garderobę na poddaszu. Dzięki temu ta, do tej pory niewykorzystywana, przestrzeń zyska swoje przeznaczenie i wyjątkowy charakter.

Organizując garderobę na poddaszu, należy jednak pamiętać, że pomieszczenia zlokalizowane bezpośrednio pod dachem mogą posiadać spad pod sufitem. Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi zagospodarowania przestrzeni. W zależności od stopnia pochylenia sufitu powinno się dokładnie przemyśleć dobór i rozmieszczenie mebli, które zostaną tam ustawione. Niektóre meble mogą po prostu okazać za wysokie, aby umieścić je w garderobie na poddaszu.

Rozwiązaniami, które znajdą zastosowanie w pomieszczeniach ze spadzistym sufitem, są niskie półki lub szafki z szufladami. Dobrym pomysłem jest również zastąpienie wysokich mebli wieszakami, dzięki czemu będzie można swobodnie przeglądać ubrania.

Garderoba w sypialni

Masz w swoim domu lub mieszkaniu przestronne pomieszczenie do spania? W takim razie warto rozważyć zorganizowanie garderoby w sypialni. Zdecyduj się na zakup stylowego mebla, dodającego wnętrzu uroku. Ciekawym pomysłem jest również garderoba w sypialni za ścianką. To rozwiązanie pozwoli podzielić przestrzeń na dwa osobne pomieszczenia i sprawdzi się szczególnie w przypadku sporych rozmiarów pokoi. Dużą zaletą aranżacji garderoby w sypialni jest jej bezpośrednie sąsiedztwo z pomieszczeniem, w którym prawdopodobnie najczęściej zmieniasz ubrania.

Garderoba do przedpokoju

Jeśli nie masz możliwości wydzielenia osobnego pomieszczenia na garderobę lub urządzenia jej w sypialni, dobrym pomysłem jest zakup odpowiednich mebli do przedpokoju, aby przechowywać ubrania.

Garderoba do przedpokoju to idealne rozwiązanie, gdy dysponujesz ograniczoną ilością miejsca, dlatego znajdzie ona zastosowanie zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach. Ciekawą propozycją jest także garderoba do przedpokoju z siedziskiem, która jest szczególnie praktyczna podczas zakładania butów. Szafka do przedpokoju powinna być jak najbardziej funkcjonalna, a także zajmować możliwie jak najmniej przestrzeni, dlatego dobrym pomysłem jest ustawienie jej we wnęce. W przedpokoju najczęściej znajduje się również lustro, więc wybór dopasowanej stylizacji, w której chcesz wyjść na miasto lub spotkanie, nie powinien stanowić większego problemu.

Pamiętaj, aby przy wyborze miejsca na garderobę kierować się przede wszystkim rozmiarami pomieszczeń. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się zaaranżować garderobę, najważniejszą kwestią jest to, aby jej rozmieszczenie było dogodne dla Ciebie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij