Jak dbać o naturalne włosy doczepiane: Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Jak dbać o naturalne włosy doczepiane: Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Marzeniem wielu kobiet jest posiadanie pięknych, długich i przede wszystkim gęstych włosów. Nie każda jednak może się z takimi włosami urodzić czy je zapuścić. W takich przypadkach najlepiej jest zdecydować się na przedłużenie włosów za pomocą pasemek naturalnych. Dzięki temu twoja fryzura będzie prezentować się okazale, będzie gęsta i po prostu piękna. W jaki jednak sposób dbać o doczepki z włosia naturalnego? Jakie kosmetyki czy zabiegi można wykonywać na takich włosach?

1. Jak się powinno myć włosy, które zostały przedłużone?

2. Jakie kosmetyki będą odpowiednie do przedłużonych włosów?

3. Czy przedłużane włosy można suszyć – a jeżeli tak, to jak to robić?

4. Jakie zabiegi można wykonywać na przedłużonych włosach?

5. Jakie przedłużone włosy będą najodpowiedniejsze – gdzie znaleźć doczepki?

Jak się powinno myć włosy, które zostały przedłużone?

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób przedłużyłaś włosy. Jeżeli zrobiłaś to w salonie i pasemka są na stałe doczepione do twoich naturalnych włosów, to wtedy musisz pamiętać o zasadzie, aby nie myć głowy przez pierwsze 48-godzin. Wtedy będziesz mieć pewność, że przedłużone pasemka będą trwalej się trzymać twojej głowy. Jeżeli jednak zdecydowałaś się na przedłużanie za pomocą klipsów, to wtedy nie masz czego się obawiać – pamiętaj jednak aby nie myć ich zbyt często. Doczepiane włosy mogą bowiem odkleić się od klipsa i wypaść.

Jakie kosmetyki będą odpowiednie do przedłużonych włosów?

Warto używać kosmetyków przeznaczonych bezpośrednio do włosów przedłużonych, jeżeli jednak nie możesz takich znaleźć w swojej okolicy, lub masz swoje ulubione marki, to pamiętaj o tym, aby kosmetyki które używasz były delikatne i jak najmniej uszkadzały strukturę włosów. To, co jednak jest najważniejsze to częstotliwość mycia czy pielęgnacji – nie powinno się myć włosów przedłużanych częściej niż trzy razy na tydzień, najlepiej zmniejszyć tą częstotliwość do dwóch razy. W ten sposób doczepiane włosy dłużej wytrzymają.

Czy przedłużane włosy można suszyć – a jeżeli tak, to jak to robić?

Suszenie jest jednym z tych tematów, który wiele osób uważa za istotny. Prawda jest taka, że suszenie naturalne może zniszczyć kształt doczepek, warto więc suszyć je na szczotce. Wtedy będziesz mieć pewność, że włosy będą pięknie się prezentowały i układały. Oczywiście istotne jest również to, jaki strumień powietrza jest wykorzystywany – najlepiej aby było to chłodne powietrze, ponieważ gorące może zniszczyć strukturę włosa nieodwracalnie, co będzie skutkowało jego nieatrakcyjnym wyglądem i koniecznością zakupienia nowych doczepek.

Jakie zabiegi można wykonywać na przedłużonych włosach?

Czy są jakieś zabiegi, które można wykonywać na przedłużonych włosach? Czy można je stylizować za pomocą lokówki, prostownicy lub czy można zdecydować się na koloryzację takich włosów? Jeżeli chodzi o kolor, to najlepiej w tym celu udać się do fryzjera i poprosić go, aby farbę nałożył wyłącznie na odrosty i aby nie kładł jej na całą długość włosów, by ich nie niszczyć.

Jakie przedłużone włosy będą najodpowiedniejsze – gdzie znaleźć doczepki?

Jeżeli zależy ci na dobrej jakości włosach doczepianych, to zdecydowanie powinnaś sięgnąć po naturalne a nie syntetyczne doczepki. Tego rodzaju włosy możesz znaleźć chociażby w sklepie Cameron Hair. Warto przy tym pamiętać o tym, aby wybierać takie doczepki, które pasują swoim kolorytem do koloru naszych włosów na głowie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że cała twoja fryzura będzie prezentować się nieskazitelnie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij