Jak dobrać pasek do spodni?

Pasek jest elementem garderoby, na który wielu ludzi nie zwraca zupełnie uwagi. Wydawać by się mogło, że faktycznie pasek jest niezbyt widoczny i generalnie z tego względu mało ważny. Jak się jednak okazuje, nie jest to prawda. Źle dopasowany pasek do spodni bardzo rzuca się bowiem w oczy.

Paski dla kobiet i mężczyzn

Generalnie, kobiety o wiele rzadziej niż mężczyźni ubierają spodnie. Co prawda, ma to miejsce coraz częściej, lecz jednak wciąż to panowie o wiele częściej potrzebują podtrzymać swe spodnie paskiem. Tym nie mniej, w niektórych stylizacjach dopuszczalne jest założenie paska do spódnicy czy do sukienki. Jednakże wydaje się, iż w przypadku kobiet dobranie odpowiedniego paska jest nieco łatwiejsze. Tak naprawdę bowiem kwestią drugorzędną jest wygląd paska czy materiał z jakiego jest on wykonany, gdyż najważniejszą jego funkcją jest zdecydowanie podkreślenie figury kobiety.

Jeśli natomiast chodzi o mężczyzn, to dobór odpowiedniego paska do spodni jest o wiele trudniejszy. U panów bowiem paski pełnią zasadniczo dwie funkcje. Jedna z nich to oczywiście podtrzymywanie nieco zbyt szerokich spodni. Jednakże panowie noszą pasek do spodni również ze względów estetycznych.

Wybór paska w zależności od sytuacji

Należy pamiętać, iż pasek powinien przede wszystkim być odpowiednio dopasowany do całej reszty garderoby. Dlatego też dany pasek nie jest dobry w każdej sytuacji. Czasem na przykład skórzany pasek może być najlepszym wyborem, natomiast innym razem jego założenie może być bardzo nie na miejscu.

Przede wszystkim, inny pasek do spodni jest wskazany, gdy mężczyzna ubiera garnitur, czy jakikolwiek strój formalny, a inny, gdy ubiera się sportowo.

Garnitur – jaki pasek do spodni ubrać?

Bez wątpienia w przypadku stroju oficjalnego zasady odnośnie doboru paska są o wiele bardziej restrykcyjne niż w przypadku stroju sportowego. Jeśli mężczyzna zakłada garnitur to przede wszystkim powinien pamiętać o tym, że pasek musi mieć klamrę. Nie musi, a wręcz nie powinna być to duża i bardzo widoczna klamra. Tym nie mniej, całkowity jej brak to duży błąd.

Druga sprawa to kolor. W przypadku garnituru nie można pozwolić sobie na żadne ekstrawagancje jeśli chodzi o kolor paska do spodni. Powinien być to skórzany pasek w stonowanym kolorze. Uważa się, iż powinien być on w takim samym lub podobnym kolorze co buty. Dlatego też, do czarnych butów zdecydowanie najlepszy jest czarny pasek.

Strój nieoficjalny

O ile w przypadku stroju oficjalnego zasady odnośnie paska są jasno określone o tyle w przypadku stroju nieformalnego są one już zdecydowanie bardziej elastyczne. Tym nie mniej, nawet w przypadku stroju sportowego można popełnić niewybaczalne błędy jeśli chodzi o wybór paska do spodni.

Wydaje się, że do stroju formalnego najlepiej pasuje skórzany pasek. Jednakże, w przypadku stroju nieformalnego nie jest on już raczej wskazany. Co prawda, w niektórych przypadkach pasek skórzany może nieźle wkomponować się w strój nieformalny, to jednak przeważnie bardziej pasuje w takiej sytuacji pasek parciany.

Jeśli chodzi o wybór koloru, można pozwolić sobie na o wiele więcej niż w przypadku stroju oficjalnego. Ponadto, również obecność klamry w pasku nie jest wymagana. Z drugiej zaś strony, można zrezygnować z klamry, ale można również wybrać pasek do spodni z dużą klamrą, na jaką nie można sobie pozwolić w przypadku stroju formalnego. Jednym słowem, dowolność jeśli chodzi o pasek do spodni w przypadku stroju codziennego jest bardzo duża. Jedynym o czym zawsze należy pamiętać jest długość paska. Nie można dopuścić do tego, aby był on za długi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij