Jak należy chronić się przed zmarszczkami?

Panie szczególnie mocno dbają o swój wygląd. Należy pamiętać, że starzenie się skóry to proces nieunikniony i nieodwracalny. To właśnie przez procesy starzenia na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki oraz inne niedoskonałości. Nie sposób tego zatrzymać, ale kobiety dbające o urodę mogą spowolnić proces destrukcji skóry. Dzięki takim działaniom zmarszczki na skórze pojawiają się po wielu latach lub nawet jeśli się już pojawią, będą mniej widoczne.

Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki typ skóry posiada kobieta oraz jakie normy żywieniowe stosuje w swoim życiu. To wszystko przekłada się w znaczący sposób na naszą skórę i musimy być tego świadomi. Kobiety dbające o cerę wykonują czynności niezbędne do utrzymania młodego wyglądu.

Nawilżenie skóry nie tylko od zewnątrz

 

W praktyce wymagane jest prawidłowe nawilżenie skóry. Nie chodzi tu tylko o stosowanie kremów z odpowiednim składnikiem czynnym, ponieważ proces nawilżania nie kończy się na zewnątrz skóry. To właśnie picie płynów, soków oraz innych napoi posiadających witaminy i składniki odżywcze jest tak ważne, ponieważ wpływa to między innymi na prawidłową równowagę pomiędzy wodą a elektrolitami, które się w niej znajdują.

Żeby utrzymać taką równowagę, kobiety muszą pić przynajmniej dwa litry wody i innych płynów dziennie. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem dochodzi do uszkodzenia tej naturalnej powłoki ochronnej, jaką jest skóra. W takich momentach woda zaczyna się przemieszczać z głębszych miejsc, bezpośrednio na zewnątrz, gdzie po prostu, wyparowuje, przez co tracimy bezpowrotnie. W ten sposób skóra staje się bardziej zniszczona poprzez wysuszenie.

To właśnie przez to skóra wygląda coraz gorzej i zaczynają pojawiać się zmarszczki, które są bezpośrednim efektem takich uszkodzeń zachodzących w skórze. Zmiany te mogą przybrać patologiczny charakter i jest to niebezpieczny stan, gdzie naskórek robi się szorstki i pod wpływem wielu czynników zaczyna pękać.

Jak poprawić stan naszej skóry?

 

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na dokładnym oczyszczeniu całej powierzchni skóry. Pamiętajmy, jednak że i z tym nie wolno nam przesadzać. Należy pamiętać, że zbyt częste tego typu zabiegi higieniczne mogą pozbawić nas bezpośredniej ochrony. Jeśli skóra przestanie być chroniona, to dojdzie w niej do poważnej degradacji całego naskórka przez co skóra będzie nadmiernie się wysuszać tworząc bolesne pęknięcia.

Jeśli chcemy zadbać o naszą skórę, nie zapominajmy o śnie. Jeśli stajemy się przemęczeni i nie śpimy odpowiednią ilość czasu, bardzo szybko odbija się to na naszym wyglądzie. Powinniśmy spać przynajmniej osiem godzin, ponieważ w czasie naszego snu dochodzi do wielu ważnych procesów regeneracyjnych, co poprawia wygląd. Pozycja podczas snu również ma duże znaczenie. Zaleca się spanie na plecach, ponieważ każda inna pozycja podczas snu może powodować tworzenie się zmarszczek, które zlokalizowane są najczęściej wokół nosa, brwi czy czoła.

Palenie szkodzi

 

Osoby długotrwale palące papierosy, są szczególnie narażone na zmiany w okolicach twarzy. Długotrwałe palenie wyrobów tytoniowych sprawia, że skóra starzeje się w szybszym tempie, przez co osoby niepalące, wyglądają o wiele młodziej. Pod wpływem palenia papierosów skóra w newralgicznych miejscach staje się po prostu bardzo cienka, a co za tym idzie, zwiększa się jej podatność, na uszkodzenia mechaniczne.

Im więcej uszkodzeń tym szybciej pojawiają się zmarszczki. Za wszystko odpowiedzialne są substancje znajdujące się w papierosach dlatego, jeśli chcemy wyglądać młodziej to musimy rzucić palenie, to podstawa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij