Jak wybrać szpilki?

Szpilki to ulubione obuwie wielu kobiet. Przecież to one wysmuklają sylwetkę i sprawiają, że kobieta czuje się pewniejsza siebie.

Pomimo ostrzeżeń ortopedów i wspominania o tym, jakie to niezdrowe, wiele kobiet decyduje się na to obuwie. Niektóre podkreślają, że przyczyną dyskomfortu i pozostałych dolegliwości wcale nie jest wysoka szpilka, ale zdecydowanie bardziej sposób, w jaki nosi się te buty. Dlatego przed włożeniem ich na stopy, należy po prostu sprawdzić, czy zostały dobrze wybrane.

Stopa nie może zsuwać się do przodu

Podstawowy błąd, jaki popełniają kobiety, to noszenie szpilek, w których stopa zsuwa się do przodu. Zapewne chodzi tu o źle dobrany rozmiar. Najwyraźniej but jest za duży lub też kompletnie nie pasuje do danej stopy. Wybierając szpilki, trzeba zwrócić uwagę na to, aby but był idealnie dopasowany do stopy. W tym celu dobrze jest przejść się w domu lub po sklepie i przetestować je. Gdyby kupując w sklepie internetowym szpilki okazały się nieodpowiednie zawsze można zwrócić w ciągu 14 dni. Polecamy sprawdzić szpilki na http://www.buty360.pl/damskie/szpilki

 

But musi być wygodnie wyprofilowany

Niektóre szpilki, są źle wyprofilowane. Wówczas stopa wygina się w bardzo niewygodny i tym samym zupełnie nienaturalny sposób. Przez to trudno jest chodzić. Wystarczy przejść tylko kawałek, aby zacząć odczuwać silny dyskomfort. Ból ten z pewnością będzie objawem pogarszania się stanu zdrowia. Dlatego trzeba rozejrzeć się za szpilkami, które zapewniają naturalne ułożenie stopy.

 

Buty nie powinny ocierać

Wiadomo, że szpilki nie mogą być zbyt luźne, ale też nie powinny ocierać. Dlatego, jeżeli są wykonane w taki sposób, iż stopa jest narażona na ciągłe ocieranie lepiej zrezygnować z tych butów. Można również zastosować specjalne wkładki czy żelowe plastry, które poprawią jakość użytkowania obuwia i jednocześnie wykluczą uczucie bólu.

 

Odpowiedni typ szpilek

Wystarczy rozejrzeć się w sklepie internetowym, aby zobaczyć, że wybór szpilek jest przeogromny. W ofercie są szpilki różnego typu. W związku z tym dokonując wyboru, trzeba zwrócić na to uwagę. Nie wszystkie kobiety powinny nosić buty w szpic lub peep-toe. Dlatego wybierając szpilki, kobieta powinna spojrzeć na swoje stopy, a następnie na podstawie pozyskanych informacji, dokonać wyboru najlepiej pasujących szpilek.

 

Szerszy obcas

Niektóre kobiety pomimo wielkich chęci mają duży problem z chodzeniem w szpilkach ze zbyt cienkimi obcasami. W związku z tym powinny wybrać nieco szerszy słupek. Wówczas kobieta będzie mogła zdecydowanie łatwiej złapać równowagę. Co więcej, same stopy będą mniej bolały, a może nawet kobieta dzięki temu w ogóle nie doświadczy bólu.

 

Rada!

Zaraz po zakupie szpilek, warto je przetestować. Zawsze kupując buty w sklepie internetowym, można zwrócić buty w razie niezadowolenia. Nie powinno się w nich wychodzić na zewnątrz, ale przetestowanie butów w domu jak najbardziej jest nie tylko możliwe, ale nawet zalecane. Poza tym nosząc szpilki, trzeba zachować prostą sylwetkę. Dzięki temu będzie łatwiej się chodziło i w ten sposób zmniejszy się obciążenie kręgosłupa oraz stóp. Z taką postawą kobieta też będzie wyglądała bardziej elegancko.

 

Oferta szpilek na obecnym rynku jest bardzo bogata. W związku z tym każda kobieta powinna w niej znaleźć idealne szpilki dla swoich stóp. To oznacza, że nie musi decydować się na ten sam typ szpilek co pozostałe panie. Im lepiej dopasowane szpilki, tym wygodniejsze i bezpieczniejsze dla ciała oraz postawy. Do dobrze wybranych szpilek żadnych uwag nie będzie miał nawet ortopeda, ale i tak przecież najważniejsze jest tu zdrowie niż opinia innych. Wobec tego warto spędzić trochę więcej czasu na zakupach, aby móc naprawdę cieszyć się z kolejnej pary szpilek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij