Jakie koszule męskie wybierać zimą?

Jakie koszule męskie wybierać zimą?

Wprawdzie nie każdy mężczyzna lubi chodzić w koszulach, jednak bardzo wielu panów sięga po ten element ubioru. Koszule męskie cechują się uniwersalnością, a ich wydań jest tak wiele, iż doskonale można je dopasować nie tylko na każdą okazję, ale również na każdą pogodę i porę roku! Dziś podpowiemy, czy w sezonie, w którym zdecydowanie królują ciepłe bluzy i sweterki, warto nadal sięgać po koszule – a jeśli tak, to jakie wybrać.

Koszule męskie w sezonie sweterkowym

Gdy za oknem temperatury coraz niższe, a pogoda nie zachwyca – mamy ochotę zakopać się pod ciepłym kocem i spod niego nie wychodzić. Czasem jednak nie tylko trzeba wyjść z domu, ale jeszcze do tego w eleganckim ubiorze! Koszule męskie nadają się do tego celu najlepiej. Elegancki kołnierz jest zawsze mile widziany, niezależnie od tego, czy okazja jest bardziej, czy też mniej podniosła. 

Jeśli stoimy przed wyborem: sweter czy koszula męska – wybierzmy oba elementy garderoby. Wystający spod swetra kołnierzyk w wielu przypadkach będzie wystarczający – nie zawsze musimy pokazywać się w samej koszuli bądź w koszuli i marynarce. Przy nieco luźniejszych okazjach warto z tego skorzystać. Powstrzymajmy się natomiast przed zakładaniem bluzy – jest to ubranie zdecydowanie zbyt sportowe i nieoficjalne, nie będzie zatem zbyt dobrze wyglądało.

Po jakie koszule męskie sięgać zimą?

Czy zimą panowie mają do wyboru mniej modeli, niż wiosną i latem? Absolutnie nie! Zimowe koszule męskie występują w równie wielu odsłonach, a ponadto obejmują również takie wydania, które zdecydowanie nie sprawdzą się, gdy na dworze jest zbyt ciepło. Co warto wybrać?

  • koszule męskie flanelowe, 
  • sztruksowe,
  • skórzane,
  • z grubej bawełny.

Materiały te cechuje wyższa gramatura, dzięki czemu znakomicie chronią przed chłodem. Skórzana koszula jest tutaj najciekawszą propozycją – jeśli się na taką decydujemy, warto sięgać po wydania z miękkiej, matowej skóry. W każdym z wymienionych powyżej przypadków możemy założyć pod spód gładki T-shirt, a koszulę nosić rozpiętą. Taki look sprawdzi się na wiele okazji i będzie ciekawą alternatywą do klasycznych outfitów, szczególnie wtedy, gdy na danym przyjęciu lub spotkaniu obowiązuje casual look. 

Koszule męskie zimą mogą mieć różne oblicza – od klasycznych, po takie, które są wykonane z ciepłych materiałów, a nawet skóry, Warto bawić się modą i eksperymentować na sobie, sprawdzając, co nam odpowiada najbardziej. Możemy również łączyć różne style w ramach jednego zestawu lub postawić na jeden look i zaszaleć z dodatkami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij