Jakie przygody czekają na wyjazdach firmowych?

Integracyjne wyjazdy firmowe to sposób na weekendowy wypoczynek w gronie osób, które na co dzień pracują ze sobą, na przykład w jednym dziale lub zespole. Jest to także okazja na wyjście z ról służbowych oraz zbliżenie się do siebie na płaszczyźnie koleżeńskiej.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Pazola

Dobrze zorganizowany wyjazd integracyjny to mnóstwo zarówno aktywnego jak i relaksującego odpoczynku, pozwalającego na oderwanie się od codziennych czynności i będącego sposobem na znalezienie nowych sił i motywacji. Jest to także niezawodna metoda na poprawę współpracy w grupie pracowniczej. Jakie aktywności warto zaplanować na takim wyjeździe?

Kajaki i paintball

Zarząd, organizując wyjazdy integracyjne za pośrednictwem takich firm jak Pazola, stawia między innymi na aktywności grupowe i zespołowe. Jedną z nich może być spływ kajakowy. Najlepsza pora na zorganizowanie takiej rozrywki to późna wiosna i lato, chociaż pasjonaci nie rezygnują z wiosłowania nawet zimą. Na pokonanie krótszej trasy, nawet dla niewprawionych osób, wystarczy jeden weekend. Kajaki to nie tylko relaks i wypoczynek na łonie natury.

Można bowiem w czasie spływów obserwować roślinność i zwierzęta charakterystyczne dla okolicy. Spływy to także spory wysiłek fizyczny, który odstresowuje i sprawia, że wypoczywa umysł,codziennie maksymalnie skupiony na zadaniach służbowych. Kajaki to sposób na integrację z dużą dawką dobrego humoru.

W czasie wyjazdów firmowych sprawdzają się także gry zespołowe oparte na rywalizacji. Popularny paintball to rozrywka strategiczna, dająca sporą dawkę ruchu oraz radości. Wspomaga integrację w grupie, a także współpracę i pozytywne współzawodnictwo.

Wystarczą tylko proste instrukcje ze strony osób organizujących, na temat bezpieczeństwa zabawy, by na długie godziny cały zespół mógł zająć się niesamowitą grą. Więcej informacji na temat tych i innych aktywności zespołowych, można znaleźć na przykład po wpisaniu do okna wyszukiwania w sieci słów:incentive wyjazdy firmowe

Zwiedzanie zabytków i ciekawych obiektów

Oprócz gier angażujących w ruch i aktywność na łonie natury, wyjazdy firmowe powinny być wzbogacone o spokojniejsze rozrywki, a do nich może należeć zwiedzanie zabytków i podziwianie architektury miejsc, w których został zorganizowany wyjazd.

Ten spokojny czas pozwala na odstresowanie się i wyciszenie. Na przykład jeżeli wyjazd integracyjny odbywa się do wspaniałego miasta położonego nad jeziorami- Giżycka, to oprócz uroków wielu piaszczystych plaż można skorzystać z niesamowitej okazji, by zobaczyć wiele niezwykłych obiektów. Jednym z nich jest most obrotowy na kanale Łuczańskim.

Jego oryginalność przejawia się nie tylko w rozmiarach, ale także w tym, ze jest jednym z dwóch mostów w Europie zwodzonych na bok i to siłą mięśni tylko jednej osoby. W czasie otwarcia kanału na ruch wodny, samochody oraz inne pojazdy uliczne muszą poczekać, aż żaglówki i statki zostaną przepuszczone, zaś most zostanie z powrotem ustawiony w ten sposób, by móc przedostać się na drugą stronę miasta.

Kolejnym ciekawym obiektem w Giżycku jest twierdza Boyen, czyli doskonale zachowany obiekt fortyfikacyjny. Ten niezwykły fort w kształcie gwiazdy zachwyca nie tylko swoją formą,ale także obronnym murem wokół niego.

Twierdza zbudowana jest ze skał i czerwonej cegły. Prezentuje się naprawdę okazale i kryje niejedno schronienie, które niegdyś wykorzystywane było przez żołnierzy. Dziś zwiedzanie twierdzy przenosi w czasy historyczne i pobudza wyobraźnię.

Wieczorne ognisko z gitarą

Trudno wyobrazić sobie udane wyjazdy integracyjne, na których zabrałoby długich, ciepłych wieczorów przy ognisku, pieczeniu kiełbasek i gitarowych śpiewach. To tutaj, bez względu na rangę w pracy, kierownik staje się równy szeregowemu pracownikowi, co niewątpliwie wspomaga integrację.

Miłe rozmowy w końcu nie dotyczą pracy, a na przykład życia rodzinnego czy pasji. Takie spotkania wieczorne niekiedy kończą się nad ranem i są naprawdę przełomem w kontaktach niejednego zespołu pracowników. Z nowymi siłami i pomysłami bowiem wracają oni do swych zadań i od tej pory jeszcze lepiej potrafią się komunikować oraz ze sobą współpracować.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij