Integracyjne wyjazdy firmowe to sposób na weekendowy wypoczynek w gronie osób, które na co dzień pracują ze sobą, na przykład w jednym dziale lub zespole. Jest to także okazja na wyjście z ról służbowych oraz zbliżenie się do siebie na płaszczyźnie koleżeńskiej.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Pazola

Dobrze zorganizowany wyjazd integracyjny to mnóstwo zarówno aktywnego jak i relaksującego odpoczynku, pozwalającego na oderwanie się od codziennych czynności i będącego sposobem na znalezienie nowych sił i motywacji. Jest to także niezawodna metoda na poprawę współpracy w grupie pracowniczej. Jakie aktywności warto zaplanować na takim wyjeździe?

Kajaki i paintball

Zarząd, organizując wyjazdy integracyjne za pośrednictwem takich firm jak Pazola, stawia między innymi na aktywności grupowe i zespołowe. Jedną z nich może być spływ kajakowy. Najlepsza pora na zorganizowanie takiej rozrywki to późna wiosna i lato, chociaż pasjonaci nie rezygnują z wiosłowania nawet zimą. Na pokonanie krótszej trasy, nawet dla niewprawionych osób, wystarczy jeden weekend. Kajaki to nie tylko relaks i wypoczynek na łonie natury.

Można bowiem w czasie spływów obserwować roślinność i zwierzęta charakterystyczne dla okolicy. Spływy to także spory wysiłek fizyczny, który odstresowuje i sprawia, że wypoczywa umysł,codziennie maksymalnie skupiony na zadaniach służbowych. Kajaki to sposób na integrację z dużą dawką dobrego humoru.

W czasie wyjazdów firmowych sprawdzają się także gry zespołowe oparte na rywalizacji. Popularny paintball to rozrywka strategiczna, dająca sporą dawkę ruchu oraz radości. Wspomaga integrację w grupie, a także współpracę i pozytywne współzawodnictwo.

Wystarczą tylko proste instrukcje ze strony osób organizujących, na temat bezpieczeństwa zabawy, by na długie godziny cały zespół mógł zająć się niesamowitą grą. Więcej informacji na temat tych i innych aktywności zespołowych, można znaleźć na przykład po wpisaniu do okna wyszukiwania w sieci słów:incentive wyjazdy firmowe

Zwiedzanie zabytków i ciekawych obiektów

Oprócz gier angażujących w ruch i aktywność na łonie natury, wyjazdy firmowe powinny być wzbogacone o spokojniejsze rozrywki, a do nich może należeć zwiedzanie zabytków i podziwianie architektury miejsc, w których został zorganizowany wyjazd.

Ten spokojny czas pozwala na odstresowanie się i wyciszenie. Na przykład jeżeli wyjazd integracyjny odbywa się do wspaniałego miasta położonego nad jeziorami- Giżycka, to oprócz uroków wielu piaszczystych plaż można skorzystać z niesamowitej okazji, by zobaczyć wiele niezwykłych obiektów. Jednym z nich jest most obrotowy na kanale Łuczańskim.

Jego oryginalność przejawia się nie tylko w rozmiarach, ale także w tym, ze jest jednym z dwóch mostów w Europie zwodzonych na bok i to siłą mięśni tylko jednej osoby. W czasie otwarcia kanału na ruch wodny, samochody oraz inne pojazdy uliczne muszą poczekać, aż żaglówki i statki zostaną przepuszczone, zaś most zostanie z powrotem ustawiony w ten sposób, by móc przedostać się na drugą stronę miasta.

Kolejnym ciekawym obiektem w Giżycku jest twierdza Boyen, czyli doskonale zachowany obiekt fortyfikacyjny. Ten niezwykły fort w kształcie gwiazdy zachwyca nie tylko swoją formą,ale także obronnym murem wokół niego.

Twierdza zbudowana jest ze skał i czerwonej cegły. Prezentuje się naprawdę okazale i kryje niejedno schronienie, które niegdyś wykorzystywane było przez żołnierzy. Dziś zwiedzanie twierdzy przenosi w czasy historyczne i pobudza wyobraźnię.

Wieczorne ognisko z gitarą

Trudno wyobrazić sobie udane wyjazdy integracyjne, na których zabrałoby długich, ciepłych wieczorów przy ognisku, pieczeniu kiełbasek i gitarowych śpiewach. To tutaj, bez względu na rangę w pracy, kierownik staje się równy szeregowemu pracownikowi, co niewątpliwie wspomaga integrację.

Miłe rozmowy w końcu nie dotyczą pracy, a na przykład życia rodzinnego czy pasji. Takie spotkania wieczorne niekiedy kończą się nad ranem i są naprawdę przełomem w kontaktach niejednego zespołu pracowników. Z nowymi siłami i pomysłami bowiem wracają oni do swych zadań i od tej pory jeszcze lepiej potrafią się komunikować oraz ze sobą współpracować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ