Jeansy czy chinosy? Dobieramy spodnie

Trzeba przyznać, że jeansy to bardzo tradycyjne spodnie, które w pewnym stopniu definiują dzisiejszą modę. Dzisiaj prawie każda osoba wykorzystuje jeansy na co dzień, ponieważ sprawdzają się one idealnie w każdej sytuacji. Trzeba przyznać, że typowo uniwersalny ubiór na każdą porę sprawdzi się zawsze i nikt co do tego faktu nie ma wątpliwości. Moda codzienna ma jednak to do siebie, że bardzo często ulega zmianie. Dzisiaj jeansy to nadal solidne rozwiązanie stosowane w Polsce, ale na zachodzie coraz częściej wspomina się o spodniach chino.

Stają się one popularne głównie z tego względu, że możemy je bezpośrednio zaliczyć do grupy spodni ładnie wyglądających przeznaczonych do codziennego chodzenia. Jest to więc wyjątkowo dobry pomysł na właściwą zmianę. Oczywiście typowo casualowe spodnie sprawdzają się w każdej sytuacji i na zachodzie tendencja związane ze spodniami chino jest coraz większa. Co więcej, pomimo że w Polsce nadal królują jeansy, to da się zauważyć młodych ludzi, którzy zdecydowanie ulegli rozwijającemu się w zastraszającym tempie trendowi.

Dlaczego spodnie chino są takie dobre?

Przede wszystkim chinosy wykonane są w całości z bawełny i to bardzo ważny szczegół, który odróżnia ten rodzaj spodni od standardowych jeansów. Pomimo swojej ekskluzywności spodnie chino nie są tak drogie, jak wiele innych rodzajów spodni, gdzie użyto bawełnianego materiału.

Oczywiście fason takich spodni nieodłącznie może kojarzyć się nam ze spodniami garniturowymi, ale ostatecznie spodnie chino są typowym przedstawicielem luźnego stylu. Wiele elementów zastosowanych w tego typu spodniach pochodzi z wojska. Warto zauważyć, że jeszcze jakiś czas temu był to jeden z elementów ubioru amerykańskich żołnierzy, ale na szczęście moda ta została wykorzystana w bardziej praktycznym celu, dzięki czemu mamy możliwość skorzystania z takich uniwersalnych spodni, które pod każdym względem sprawdzają się w praktyce. Nazwa samych spodni także nie jest przypadkowa, ponieważ na samym początku tego typu spodnie produkowano tylko i wyłącznie w Chinach, stąd nazwa chinosy.

Popularyzacja marki

Oczywiście w Stanach Zjednoczonych pomysł noszenia spodni chino został bardzo szybko podchwycony i co najważniejsze wykreowany w pełni przez młodych ludzi. To właśnie Amerykanie spopularyzowali styl preppy, który dzisiaj jest znany i ceniony na całym świecie.

Nic dziwnego, że dzisiaj marka i popularność takich spodni jest na tyle duża, że największe firmy zajmują się produkcją własnych chinosów. Spodnie, pomimo że wykonane są z bawełny, są bardzo praktyczne i uniwersalne. To jeden z najważniejszych znaków rozpoznawczych, dzięki niemu spodnie materiałowe posiadają wiele różnych odmian, co sprawia, że mamy ogromny wybór.

Uniwersalność to zaleta

Spodnie chino, można z powodzeniem założyć do marynarki, jak i T-shirtu, tylko od nas samych zależy, jak chcemy nosić te w pełni uniwersalne spodnie. Nic więc dziwnego, że każdy może wybrać sobie taki kolor, jaki się mu tylko podoba. Mamy do wyboru jasne, a także bardziej ciemne odcienie, dzięki czemu istnieje bardzo duża różnorodność, która jest dużą zaletą spodni chino.

Panująca na świecie moda, nadal się rozrasta, dzięki czemu spodnie chino zyskują jeszcze więcej drobnych detali, ponieważ każdy w tej marce chce znaleźć coś dla siebie. Za kilkanaście lat jeansy staną się jedynie wspomnieniem, a spodnie chino z powodzeniem zajmą ich miejsce. Jeśli podobają nam się bardziej nietypowe rozwiązania, to spodnie chino na pewno przypadną nam do gustu. Warto więc rozejrzeć się i znaleźć spodnie, które nam najbardziej odpowiadają.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij