Kolagen do picia – jak działa na skórę?

Przekonaj się, jak działa kolagen do picia i czy warto włączyć go do swojej codziennej diety.

Czym jest kolagen?

Kolagen to bardzo ważne białko, które naturalnie występuje w skórze, chrząstkach, stawach, nawet krwi. W skórze odpowiada za jej jędrność i gładkość. Gdy z wiekiem zaczyna go ubywać (około 3 procent rocznie), skóra traci jędrność, owal zaczyna opadać, policzki stają mniej napięte, a na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki.

Na szczęście kolagen w skórze można uzupełniać albo pobudzać skórę do produkcji nowego kolagenu. W ten sposób działają masaże, zabiegi estetyczne, jak mezoterapia, kosmetyki z retinolem, a także kolagen do picia.

Kolagen do picia – jak działa?

Kolagen do picia potrafi uzupełniać kolagen, który Twoja skóra traci wraz z wiekiem. Dzięki temu staje się ona bardziej jędrna, a zmarszczki wokół oczu są mniej widoczne. Inne dobroczynne działania kolagenu to:

  • zmniejszanie widoczności cellulitu na udach

  • zmniejszanie łamliwości paznokci

  • wzmacnianie gęstości włosów

Kolagen do picia potrafi więc poprawić wygląd skóry, paznokci i włosów. Takie efekty przynosi już po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Kolagen do picia – jaki wybrać?

W sklepach możesz znaleźć wiele kolagenów do picia. Najpopularniejsze są te pochodzenia zwierzęcego, jak kolagen wołowy czy wieprzowy oraz kolagen rybi. Istnieje też tak zwany kolagen roślinny, nie wykazuje on jednak tak aktywnego działania, jak dwa poprzednie typy. Zarówno kolagen do picia na skórę pochodzenia zwierzęcego jak i rybiego są bardzo skuteczne, dlatego ich wybór powinien być kwestią preferencji. Czasami kolagen rybi może być bardziej wyczuwalny w smaku.

Bardzo ważne jest też to, aby wybrać preparat z aktywnymi peptydami kolagenowymi. Tylko wtedy masz gwarancję, że przeniknie on do skóry i uzupełni ubytki kolagenu. Zostało to potwierdzone licznymi badaniami. Zbyt duży kolagen w preparacie do picia ma mniejsze szanse, aby zadziałać aktywnie na skórę i wyraźnie poprawić jej wygląd.

Możesz zdecydować się też na kolagen w tabletkach, w formie musującej albo kolagen w proszku do picia. Ten ostatni jej bardzo łatwy w przyjmowaniu. Taki kolagen możesz dodać do wody, zupy, smoothie czy kawy.

Do tego, jeśli nie lubisz intensywnych smaków, na przykład owocowych, możesz wybrać kolagen bezsmakowy do picia. Wtedy dodany do dowolnego napoju czy potrawy będzie całkowicie niewyczuwalny.

Kolagen w kremie – czy działa równie dobrze?

Kolagen w kremie czy stosowany podczas zabiegów kosmetycznych ma inne działanie niż kolagen do picia. Nie potrafi on przenikać do wnętrza skóry i uzupełniać powstających w niej ubytków kolagenu.

Kolagen w kremach ma bowiem zbyt duży rozmiar, aby mógł w ogóle przenikać do wnętrza skóry. Dlatego zazwyczaj pozostaje na jej powierzchni i intensywniej ją nawilża oraz wygładza. Kosmetyki z kolagenem pomogą Ci więc zadbać o lepszy wygląd skóry, ale nie poprawią w widoczny sposób jej jedności ani nie wygładzą istniejących zmarszczek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij