Kupujemy damski rower miejski

Rower jest jednym z bardziej uniwersalnych pojazdów, dlatego każdy człowiek zdecydowanie powinien go posiadać i jak najczęściej z niego korzystać. Ostatnio najpopularniejsze i najmodniejsze stały się rowery miejskie, więc kobiety właśnie w nie chcą inwestować.

Dzięki temu zapewniają sobie stylowy wygląd, który niewątpliwie jest ważny, a przy tym dbają o swoją sylwetkę, gdy tylko regularnie udają się na przejażdżki. Jeśli jednak chcą z nich korzystać w pełni, muszą wybrać dla siebie jak najlepszy, damski rower miejski.

Gdzie wybrać się na zakupy?

W ciągu ostatnich lat oferta popularnych marketów i hipermarketów znacząco się powiększyła. Już dziś oferują one swoim klientom różnorodne sprzęty przydatne podczas ćwiczeń, w tym także i rowery miejskie. Wyróżniają się one przede wszystkim niską ceną, dlatego wiele kobiet zastanawia się nad ich kupnem. Taka decyzja może je jednak sporo kosztować, ponieważ rowery „no name” pochodzące z marketów są najczęściej słabej jakości, dlatego szybko się zużywają i nie ułatwiają, a czasem nawet utrudniają jazdę. Lepiej więc od razu zrezygnować z zakupu w dużych hipermarketach, a postawić na rowery miejskie w sklepie rowerzysta.pl.

Ile musi kosztować dobry rower miejski?

Oczywiście nawet markowe rowery miejskie mogą różnić się od siebie ceną. Będzie ona zależeć przede wszystkim od przeznaczenia pojazdu. I tak dobry rower miejski można dostać już za kwotę tysiąca złotych. Jeśli chodzi natomiast o te górskie, byłby to wydatek przekraczający nierzadko nawet 10 tys. złotych.

Żywotność rowerów zależy jednak w dużej mierze od tego, jak się o nie dba. Nawet najdroższy pojazd nie posłuży przez długie lata, gdy nie będzie odpowiednio zabezpieczany. Rower należy więc regularnie konserwować, czyścić, smarować i sprawdzać jego stan techniczny. W razie potrzeby zawsze można wymienić wybrane jego części, aby ponownie działały one prawidłowo. Tym sposobem nie tylko ochrania się rower, ale również i zapewnia się sobie bezpieczeństwo podczas podróżowania.

Rowery przystosowane do jazdy z dziećmi

Większość kobiet posiada już swoje dzieci lub zamierza zajść w ciążę w swojej przyszłości. To dlatego panie zastanawiają się, w jaki sposób będą mogły przewozić swoje pociechy na jednym rowerze. W tym przypadku dobrym wyborem będą właśnie damskie rowery miejskie, świetnie sprawdzające się w miejskich terenach. Mogą przy tym zawierać pewne elementy z rowerów trekkingowych, czyli tych turystycznych. Ważnymi elementami mogą być grubsze opony, wytrzymała rama, a także specjalna konstrukcja pojazdu, który sprawdza się wtedy na każdy terenie.

Oczywiście jeśli rower ma być dostosowany do przewożenia dzieci, trzeba wyposażyć go w specjalny fotelik. Na tym produkcie nie warto oszczędzać, ponieważ fotelik musi być koniecznie wykonany z najlepszych jakościowo materiałów, aby zabezpieczyć i ochronić dziecko. Zawsze należy przypinać do niego malucha przed samą jazdą, by dziecko po prostu z niego nie wypadło. Co ważne, fotelików nie można przymocowywać do rowerów z podwójnym zawieszeniem, czyli tych zawierających amortyzator z tyłu.

Najważniejsze elementy roweru damskiego

Damskie rowery miejskie muszą mieć specjalnie wyprofilowaną ramę i to właśnie ona jest w nich najważniejsza. Jej rozmiar należy dostosować do wzrostu i wagi rowerzystki. Dodatkowo, ważny będzie także ciężar samego roweru. Drobna kobieta może sobie bowiem nie poradzić z ogromnym pojazdem, jeśli będzie go musiała wnieść na piąte piętro. Rower musi być więc tak lekki, aby rowerzystka spokojnie zdołała go podnieść, przenieść i wnieść do piwnicy lub garażu.

Pojazdy kolarskie różnią się od siebie także i ilością przerzutek. Mogą mieć jedną, dwie lub nawet w ogóle ich nie posiadać. Jeśli chodzi o przerzutki, ich jest zwykle więcej, także nierzadko spotyka się pojazdy z 12. biegami. One jednak zdecydowanie nie są potrzebne kobietom, więc paniom wystarczą rowery o 3-5 biegach. Spokojnie będzie można je zmienić podczas jazdy, aby wjechać na górkę lub zjechać z podjazdu.

Ważna jest również konkretna marka, która wykonała wybrane damskie rowery miejskie. W tym przypadku najlepiej postawić na sprawdzoną, renomowaną firmę mogącą pochwalić się sporym uznaniem innych osób. Wybierając więc m.in. rowery miejskie w sklepie rowerzysta.pl. można mieć pewność, że dobrze się one sprawdzą i posłużą przez długie lata.

Wygląd rowerów damskich

Kobiety na pewno zainteresują się także wyglądem poszczególnych pojazdów. Te najmodniejsze muszą być duże, efektowne i wyraziste. Lepiej więc odpuścić sobie ciemne, małe rowery, które nie będą zauważalne na drodze. Stylowym pojazdem stanie się natomiast sporych rozmiarów damka, przypominająca rower holenderski i zawierająca ramę wykonaną z tworzywa o neonowym kolorze. Ona nie tylko zaprezentuje się najlepiej, ale również i zapewni bezpieczeństwo każdej rowerzystce. Neonowe kolory od razu zostaną zauważone przez innych kierowców, więc rowerzystka stanie się bardziej widoczna na drodze. To zagwarantuje jej bezpieczeństwo i poczucie komfortu podczas jazdy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij