Rower jest jednym z bardziej uniwersalnych pojazdów, dlatego każdy człowiek zdecydowanie powinien go posiadać i jak najczęściej z niego korzystać. Ostatnio najpopularniejsze i najmodniejsze stały się rowery miejskie, więc kobiety właśnie w nie chcą inwestować.

Dzięki temu zapewniają sobie stylowy wygląd, który niewątpliwie jest ważny, a przy tym dbają o swoją sylwetkę, gdy tylko regularnie udają się na przejażdżki. Jeśli jednak chcą z nich korzystać w pełni, muszą wybrać dla siebie jak najlepszy, damski rower miejski.

Gdzie wybrać się na zakupy?

W ciągu ostatnich lat oferta popularnych marketów i hipermarketów znacząco się powiększyła. Już dziś oferują one swoim klientom różnorodne sprzęty przydatne podczas ćwiczeń, w tym także i rowery miejskie. Wyróżniają się one przede wszystkim niską ceną, dlatego wiele kobiet zastanawia się nad ich kupnem. Taka decyzja może je jednak sporo kosztować, ponieważ rowery “no name” pochodzące z marketów są najczęściej słabej jakości, dlatego szybko się zużywają i nie ułatwiają, a czasem nawet utrudniają jazdę. Lepiej więc od razu zrezygnować z zakupu w dużych hipermarketach, a postawić na rowery miejskie w sklepie rowerzysta.pl.

Ile musi kosztować dobry rower miejski?

Oczywiście nawet markowe rowery miejskie mogą różnić się od siebie ceną. Będzie ona zależeć przede wszystkim od przeznaczenia pojazdu. I tak dobry rower miejski można dostać już za kwotę tysiąca złotych. Jeśli chodzi natomiast o te górskie, byłby to wydatek przekraczający nierzadko nawet 10 tys. złotych.

Żywotność rowerów zależy jednak w dużej mierze od tego, jak się o nie dba. Nawet najdroższy pojazd nie posłuży przez długie lata, gdy nie będzie odpowiednio zabezpieczany. Rower należy więc regularnie konserwować, czyścić, smarować i sprawdzać jego stan techniczny. W razie potrzeby zawsze można wymienić wybrane jego części, aby ponownie działały one prawidłowo. Tym sposobem nie tylko ochrania się rower, ale również i zapewnia się sobie bezpieczeństwo podczas podróżowania.

Rowery przystosowane do jazdy z dziećmi

Większość kobiet posiada już swoje dzieci lub zamierza zajść w ciążę w swojej przyszłości. To dlatego panie zastanawiają się, w jaki sposób będą mogły przewozić swoje pociechy na jednym rowerze. W tym przypadku dobrym wyborem będą właśnie damskie rowery miejskie, świetnie sprawdzające się w miejskich terenach. Mogą przy tym zawierać pewne elementy z rowerów trekkingowych, czyli tych turystycznych. Ważnymi elementami mogą być grubsze opony, wytrzymała rama, a także specjalna konstrukcja pojazdu, który sprawdza się wtedy na każdy terenie.

Oczywiście jeśli rower ma być dostosowany do przewożenia dzieci, trzeba wyposażyć go w specjalny fotelik. Na tym produkcie nie warto oszczędzać, ponieważ fotelik musi być koniecznie wykonany z najlepszych jakościowo materiałów, aby zabezpieczyć i ochronić dziecko. Zawsze należy przypinać do niego malucha przed samą jazdą, by dziecko po prostu z niego nie wypadło. Co ważne, fotelików nie można przymocowywać do rowerów z podwójnym zawieszeniem, czyli tych zawierających amortyzator z tyłu.

Najważniejsze elementy roweru damskiego

Damskie rowery miejskie muszą mieć specjalnie wyprofilowaną ramę i to właśnie ona jest w nich najważniejsza. Jej rozmiar należy dostosować do wzrostu i wagi rowerzystki. Dodatkowo, ważny będzie także ciężar samego roweru. Drobna kobieta może sobie bowiem nie poradzić z ogromnym pojazdem, jeśli będzie go musiała wnieść na piąte piętro. Rower musi być więc tak lekki, aby rowerzystka spokojnie zdołała go podnieść, przenieść i wnieść do piwnicy lub garażu.

Pojazdy kolarskie różnią się od siebie także i ilością przerzutek. Mogą mieć jedną, dwie lub nawet w ogóle ich nie posiadać. Jeśli chodzi o przerzutki, ich jest zwykle więcej, także nierzadko spotyka się pojazdy z 12. biegami. One jednak zdecydowanie nie są potrzebne kobietom, więc paniom wystarczą rowery o 3-5 biegach. Spokojnie będzie można je zmienić podczas jazdy, aby wjechać na górkę lub zjechać z podjazdu.

Ważna jest również konkretna marka, która wykonała wybrane damskie rowery miejskie. W tym przypadku najlepiej postawić na sprawdzoną, renomowaną firmę mogącą pochwalić się sporym uznaniem innych osób. Wybierając więc m.in. rowery miejskie w sklepie rowerzysta.pl. można mieć pewność, że dobrze się one sprawdzą i posłużą przez długie lata.

Wygląd rowerów damskich

Kobiety na pewno zainteresują się także wyglądem poszczególnych pojazdów. Te najmodniejsze muszą być duże, efektowne i wyraziste. Lepiej więc odpuścić sobie ciemne, małe rowery, które nie będą zauważalne na drodze. Stylowym pojazdem stanie się natomiast sporych rozmiarów damka, przypominająca rower holenderski i zawierająca ramę wykonaną z tworzywa o neonowym kolorze. Ona nie tylko zaprezentuje się najlepiej, ale również i zapewni bezpieczeństwo każdej rowerzystce. Neonowe kolory od razu zostaną zauważone przez innych kierowców, więc rowerzystka stanie się bardziej widoczna na drodze. To zagwarantuje jej bezpieczeństwo i poczucie komfortu podczas jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ