Kupujemy eleganckie etui na dokumenty

Odpowiednie przechowywanie dokumentów jest niezwykle ważne. Powinniśmy zadbać o to, by nie poniszczyły się i nie pogięły, by nie były łatwo dostępne dla złodziei. Z tego powodu warto zakupić odpowiednie etui na dokumenty. Oczywiście, te z których korzystamy najczęściej, możemy po prostu wkładać do portfela, dla pozostałych warto jednak zakupić specjalne etui.

Jakie etui na dokumenty wybrać?

Przede wszystkim, moda nie powinna być jedynym aspektem, na który zwracamy uwagę, kupując etui na dokumenty. W pierwszej kolejności należy zawsze zwracać uwagę na to, czy w danym etui możemy przechowywać dokumenty w sposób bezpieczny, tak, żeby uniemożliwić ich wypadnięcie, bądź kradzież. Odpowiednie etui pomoże nam również zabezpieczyć dokumenty przed zniszczeniem, na przykład przez zalanie czy zabrudzenie albo pogniecenie.

Oczywiście, nie zawsze uniknięcie takich przykrych sytuacji jest możliwe. Jeśli zostanie nam skradziony cały plecak, w którym przechowywaliśmy dokumenty, to, jakie etui na nie posiadaliśmy, nie będzie miało żadnego znaczenia. Mimo to, chociaż nie wszystkiego da się uniknąć, lepiej ograniczyć ryzyko utraty dokumentów i przechowywać je w odpowiedni sposób. Procedury wyrabiania nowych bywają nieprzyjemne i czasochłonne.

Mody dotyczące designu różnych rodzajów etui na dokumenty bardzo często się zmieniają. Możemy wybrać etui wykonane z różnych materiałów, w rozmaitych wzorach i kolorach. Dostępne są etui o różnorodnym zastosowaniu i funkcjach – na przykład etui na karty kredytowe czy etui na dowód rejestracyjny. Najprostsze etui kupimy już za kilka złotych – te dobrej jakości, eleganckie, z pewnością będą stanowić doskonały pomysł na prezent. To wybór uniwersalny, takie etui każdemu się przyda i nadaje się na wiele różnych okazji.

Etui przypominające portfel

Bardzo dobrym rozwiązaniem może być zakup etui na dokumenty, które swoim wyglądem przypomina portfel. Tego typu etui składa się zazwyczaj ze skórzanych, mocnych okładek, w których znajdują się przegródki wykonane z folii lub również ze skóry. Są one dość uniwersalne. W tego typu etui możemy zmieścić dowód osobisty, karty kredytowe, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, również różnego rodzaju wizytówki czy inne potrzebne nam dokumenty. Zazwyczaj w tego rodzaju etui znajduje się okienko, gdzie możemy umieścić zdjęcie bliskiej osoby.

Tego rodzaju etui jest dość popularne, ze względu na swoją dużą uniwersalność i wygodę. Jeżeli nosimy przy sobie dużą ilość dokumentów, przechowywanie ich w portfelu może nie być zbyt wygodne. W takim sytuacji praktycznym wyjściem będzie zakup takiego właśnie etui przypominającego portfel.

Etui na dokumenty dla kierowców

Etui na dokumenty może być szczególnie przydatne dla kierowców, którzy potrzebują zwykle zgromadzić wiele dokumentów. Zawsze powinniśmy mieć przy sobie prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu i ubezpieczenie auta, gdyż należy je obowiązkowo okazać podczas kontroli. Jeśli jednak nie zakupimy odpowiedniego etui, tego typu dokumenty dość łatwo pogubić we wnętrzu samochodu.

Kierowcy powinni zakupić dwa rodzaje etui: pierwsze z nich swoimi wymiarami przypomina szkolny zeszyt. Tego rodzaju etui będzie nam niezbędne do przechowywania dokumentów, które zawsze powinny znajdować się we wnętrzu samochodu: będzie to instrukcja obsługi pojazdu, ubezpieczenie i także kartę pojazdu. Tego rodzaju etui możemy bez problemów przechowywać w schowku pojazdu.

Drugim rodzajem etui, który przyda się każdemu kierowcy, jest niewielkie etui na dokumenty uprawniające nas do kierowania konkretnym pojazdem: prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Ma on rozmiar paszportu, dlatego też zawsze możemy włożyć go do kieszeni lub torebki.

Ze skóry czy z aluminium?

Etui na dokumenty wykonane z aluminium zwykle bywają dość tanie. Tego rodzaju etui możemy kupić już za kilka złotych. Wyjątkiem są markowe etui zawierające emblemat znanej firmy – na przykład Volkswagena. Takie etui są droższe – w tym wypadku płacimy po prostu za markę. Z pewnością, dużą zaletą etui aluminiowych jest ich duża trwałość. Raz zakupione, posłużą nam przez kilka lat. Możemy mieć pewność, że przechowywane w nich dokumenty nie pogniotą się. Etui aluminiowe dostępne są również w przeróżnych kolorach. Niestety, mają również wady: przede wszystkim są one bardzo sztywne – to sprawia, że ciężko nosi się je w kieszeni, a w torbie będą zajmowały więcej miejsca.

Modną alternatywą dla etui aluminiowych są etui na dokumenty skórzane. Są one ponadczasowe, dobrej jakości skóra w zasadzie zawsze jest w modzie. Etui na dokumenty wykonane z naturalnej skóry uchodzą za najbardziej eleganckie. Za najprostsze zapłacimy kilkadziesiąt zł, za dobrej jakości wyroby renomowanych marek – kilkaset. Tego rodzaju etui na dokumenty bardzo dobrze się prezentują, stanowią również fantastyczny pomysł na prezent.

Niekoniecznie zawsze warto wydawać pieniądze na najdroższe, markowe etui – warto jednak pomyśleć o zabezpieczeniu swoich dokumentów i zwracać przy tym uwagę na jakość i praktyczność kupowanych produktów. Może nam to pomóc uchronić się przed utratą ważnych dokumentów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij