Makijaż permanentny oczu - czy to bezpieczne

Makijaż permanentny oczu – czy to bezpieczne?

Makijaż permanentny oczu tym różni się od klasycznego, że jego efekt utrzymuje się przez kilka lat. Dlatego przed decyzją o jego wykonaniu, należy się dobrze zastanowić.

Tego typu zabieg wykonuje się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, gdzie oddajemy się w fachowe ręce specjalisty, doświadczonego w wykonywaniu makijażu permanentnego. Za pomocą specjalnego urządzenia i naturalnych barwników, wykonuje coś w rodzaju tatuażu. Kolorowy barwnik wprowadzany jest bezpośrednio pod skórę, uzyskując długotrwały efekt.

Makijaż permanentny – czym właściwie jest?

Makijaż permanentny to dość radykalny zabieg, za pomocą którego można wykonać trwały obrys oczu, brwi czy ust. Szczególnie zabiegi odbywające się wokół oczu budzą sporo kontrowersji. Wiele osób, które rozważa możliwość tego typu ingerencji w skórę, obawia się czy przypadkiem nie będzie to miało wpływu na ich zdrowie. Należy wyraźnie zaznaczyć, że wykonanie makijażu permanentnego jest w zupełności bezpieczne, ale pod warunkiem wykonywania go w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Tylko tam możemy być pewni, że nic nam nie grozi. Wedle wytycznych państwowej inspekcji sanitarnej, narzędzia używane do tego typu usług, muszą być odpowiednio zdezynfekowane, tak aby zminimalizować ewentualne ryzyko przenoszenia chorób. Dlatego decydując się na taki makijaż, nie należy korzystać z usług przygodnej kosmetyczki, tylko udać się do sprawdzonego gabinetu, który cechuje się wyjątkowo wysokimi standardami i pracuje zgodnie z wymogami higieny.

Jak się robi makijaż permanentny?

Wykonanie makijażu permanentnego może być dość nieprzyjemne. Ale kobiety, które mają bolesne miesiączki, wiedzą co to ból i dyskomfort, więc łatwiej im znieść ten zabieg. Lingerystka, czyli wykwalifikowana specjalistka od makijażu permanentnego pomoże dobrać odpowiedni kolor tuszu, który wprowadzi pod skórę. Barwniki są w 100 procentach naturalne, pochodzą z roślin, więc nie ma ryzyka wystąpienia powikłań. Następnie za pomocą specjalnego przyrządu i koniecznie sterylnej igły jednorazowej wykonuje zabieg. Oczywiście ważne jest zachowanie zasad higieny przez lingerystkę. Powinna mieć założone rękawiczki i maseczkę. To gwarantuje sterylne warunki. Jeśli zachodzi taka konieczność, można wykonać znieczulenie, które zniweluje dolegliwości bólowe, które są nieodłącznym elementem zabiegu.

Makijaż permanentny oczu jest bezpieczny, ale oczywiście przy zachowaniu wszelkich norm i procedur obowiązujących podczas zabiegu. Zdarzają się pojedyncze przypadki powikłań, ale są to sporadyczne sytuacje, które łatwo wyeliminować poprzedzając zabieg dokładnym wywiadem z osobą, która decyduje się na makijaż permanentny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij