Mocowanie szyby prysznicowej – niezbędny element wyposażenia każdej nowoczesnej łazienki

Urządzenia,  pozwalające na utrzymanie higieny domowników, są niezbędnym elementem każdego mieszkania. Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie wymagają jednak zastosowania specjalistycznego oprzyrządowania. Do kategorii tej zaliczyć można między innymi mocowanie szyby prysznicowej czy różnego typu uchwyty, umożliwiające otwieranie kabiny natrysku.

Mocowanie szyby prysznicowej i jego znaczenie dla wygody użytkownika łazienki

Natrysk jest rozwiązaniem, które coraz częściej wypiera z łazienek tradycyjne wanny. Powodów tego jest wiele – oszczędność miejsca w mieszkaniu,  zmniejszone zapotrzebowanie na wodę oraz energię. Ważna jest również wygoda. Aby ją zapewnić stosuje się zwykle szczelne kabiny prysznicowe. Są one niezwykle efektywnym sposobem organizacji przestrzeni w łazience, co przekłada się na popularność tego rozwiązania. Mocowanie szyby prysznicowej jest jednym z elementów, stanowiących część składową tej konstrukcji. Ich podstawowym celem jest umożliwienie łatwego otwierania oraz zamykania drzwi do niej.

Funkcja ta jest realizowana na różne sposoby, dlatego też służące temu oprzyrządowanie może mieć zróżnicowaną postać. Najczęściej spotykane jest mocowanie szyby prysznicowej szkło-szkło. Umożliwia ono montaż drzwi do tafli, stanowiącej ścianę kabiny. Nie należą jednak do rzadkości sytuacje, w których muszą być one przytwierdzone bezpośrednio do ściany. Na szczęście w ofercie renomowanych dostawców okuć do szkła, takich jak interfit.pl, znajdziemy rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie zastosowanie takiej konstrukcji.

Nowoczesne oprzyrządowanie tego typu charakteryzuje się nie tylko wysoką użytecznością – ważnym jego walorem jest również estetyka. Może być ono praktycznie niewidoczne dla użytkownika. Przykładem takiego sprzętu jest mocowanie szyby prysznicowej z maskowaniem. Jego niewątpliwym atutem jest – oprócz walorów wizualnych – zmniejszona wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne. Nie należy więc dziwić się temu, że okucia takie są obecnie coraz chętniej stosowane.

Uchwyty do szyby prysznicowej – ważny element natrysku

Kabina natryskowa musi być również wyposażona w okucia, które umożliwią jej łatwe otwarcie. Jest to niezwykle istotne, bowiem osoba, która ją opuszcza, ma często ograniczone pole widzenia – zarówno przez parę, która unosi się w powietrzu, jak i wodę, która podczas kąpieli często dostaje się do oczu. W sytuacji takiej odpowiednio dobrany uchwyt do szyby prysznicowej pełni ważną funkcję – pozwala na bezproblemowe wyjście z kabiny.

Oprzyrządowanie takie jest też zwykle ważnym elementem dekoracyjnym łazienki. Nowoczesny uchwyt do szyby prysznicowej może być wykonany z różnych materiałów, dzięki czemu bez problemu można dostosować jego rodzaj do stylu każdego praktycznie wnętrza. Wyroby te charakteryzują się przy tym stosunkowo prostą budową, która jest w ich przypadku zaletą – brak mechanizmu, blokującego wejście do kabiny, ułatwia prace konserwacyjne oraz ogranicza ryzyko wystąpienia awarii. Dzięki temu uchwyt do szyby prysznicowej może być przez wiele lat użytkowany w środowisku o dużej wilgotności, gdzie bardziej skomplikowane mechanizmy byłyby narażone na ryzyko szybkiego zużycia w wyniku korozji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij