Najlepsza szczotka do stylizacji włosów

Najlepsza szczotka do stylizacji włosów

Praktycznie każda z nas codziennie ma ten sam problem. Problem z okiełznaniem swoich włosów. Po przespanej nocy są one w wielkim nieładzie i bardzo często poplątane. Czy i Ty każdego poranka staczasz nierówną walkę o piękną fryzurę na cały dzień? Próbowałaś już może dużej ilości odżywek do włosów i nie widzisz żadnych rezultatów? Jeśli specjalistyczne kosmetyki nie pomagają, to trzeba spróbować czegoś innego – nowej szczotki do włosów. Jednak wybór tej najlepszej dla naszych włosów nie jest łatwy i trzeba zastanowić się nad najważniejszymi dla nas aspektami. Dzisiaj omówione zostaną właśnie najważniejsze kryteria wyboru szczotki do stylizacji włosów.

Najlepsza szczotka do włosów – najważniejszy aspekt wyboru

Każda z nas ma inny rodzaj włosów. Wybierając szczotkę do stylizacji włosów właśnie na ten aspekt przede wszystkim powinnyśmy zwrócić uwagę. W inny sposób będzie skonstruowana szczotka do włosów cienkich, a inaczej do włosów grubych czy normalnych. Odpowiednio dobrana szczotka do rodzaju naszych włosów będzie pozytywnie na nie wpływać – dzięki niej włosy będą lśniące i zostanie zminimalizowany problem z ich rozczesywaniem. Spowoduje to, że codzienne układanie fryzury będzie ułatwione, a czesanie każdego poranka będzie zajmowało dużo mniej czasu. Zaoszczędzony czas poświęcony na układanie fryzury będziemy mogły przeznaczyć na spokojne wypicie porannej kawy.

Wybierz odpowiedni kształt szczotki do włosów!

Jeśli już mamy dobraną odpowiednio szczotkę do rodzaju naszych włosów powinnyśmy zastanowić się nad efektem, jaki chcemy uzyskać przy układaniu fryzury. Inny rezultat osiągniemy wykorzystując cienką szczotkę owalną, a jeszcze inny wtedy, gdy wybrana przez nas szczotka do włosów będzie miała dużą powierzchnię płaską. Jeśli zależy nam na fryzurze z prostymi i dobrze rozczesanymi włosami, to dobrym wyborem w tym przypadku będzie płaska szczotka. Kiedy jednak zależy nam na pofalowanych włosach lub zakręconych w tak zwane rurki, to powinnyśmy zastanowić się nad wyborem owalnej szczotki do włosów o odpowiedniej średnicy – szczotka o dużej średnicy przy czesaniu da nam zupełnie inny efekt niż taka o małej średnicy. A najlepiej kupić wtedy zestaw owalnych szczotek – w zależności od nastroju będziemy mogły uczesać się tak, jak chcemy.

Zwróć uwagę na rączkę szczotki!

Wybierając szczotkę do włosów powinnyśmy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Chodzi o sposób jej trzymania. Najważniejsze, aby szczotka do stylizacji włosów miała wygodną i ergonomiczną rączkę do trzymania. Jest to kwestia, o której rzadko się myśli przy zakupie szczotki do włosów, ale jednak jest to bardzo ważne przy codziennym używaniu. Jeśli wybierzemy sprzęt do czesania, który nie będzie wygodny w korzystaniu, to z takich rzeczy nie będziemy użytkować i ostatecznie szybko się jej pozbędziemy. Dla wielu z nas najwygodniejsze jest czesanie przy wykorzystaniu szczotki z owalną rączką (przykładowo z firmy Olivia Garden). Na rynku są jeszcze dostępne szczotki z płaskim uchwytem (takie jak i Michel Mercier), a także takie bezrączkowe – to znaczy, że całą szczotkę trzymamy w naszej dłoni (przykładem jest szczotka Tangle Teezer).

Najlepsza szczotka do włosów powinna być wykonana z odpowiedniego materiału!

Ostatnim aspektem przy wyborze najlepszej szczotki do włosów jest materiał, z którego jest ona wykonana. Należy tutaj zwrócić uwagę zarówno na wykończenie takiej szczotki oraz włosie, które się na niej znajduje. Na rynku znaleźć można sprzęt wykonany w całości z plastikowego tworzywa lub takie, w których obudowa jest plastikowa, a włosie zrobione jest na przykład z naturalnego włosia mongolskiego dzika (lub innego zwierzęcia). Szczotka do włosów może być również zrobiona z materiału ceramicznego, dzięki czemu taką szczotkę można podłączyć do ładowarki i modelować włosy na ciepło. Wybór materiałów i rodzaju włosia wykorzystywanego w szczotkach jest przeogromny, a każdy z tych właściwości ma inny wpływ na jakość naszych włosów przy ich codziennym szczotkowaniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij