Olejki kosmetyczne do twarzy mogą być tajemnicą uzyskania zdrowej, promiennej skóry – bez względu na jej rodzaj. Składniki odżywcze, takie jak witamina C, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze, wnikają w skórę, aby przekształcić i chronić, pomagając w budowaniu sprężystej warstwy skóry zwanej barierą lipidową. Kiedy najlepiej nałożyć olejki eteryczne do twarzy? Ile oleju należy zużywać? Jakie inne produkty powinieneś stosować w połączeniu z olejkami? Oto kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci stosować je jak najlepiej.

Łączenie olejków z innymi kosmetykami i makijażem

Połącz oleje z surowicami lub nawilżaczami – można je łączyć z innymi produktami w celu uzyskania lepszych efektów, podstawie potrzeb Twojej skóry. Dobry efekt daje stosowanie olejków po nałożeniu surowicy i jeśli to konieczne, stosowanie olejków do punktowego leczenia miejsc suchych – zamiast nakładania na całej twarzy.

W zależności od rodzaju skóry, przed snem można używać tylko olejków, aby skóra mogła je lepiej wchłaniać przez noc i zapewniała ochronę przez cały dzień. Jest to szczególnie ważne w przypadku olejków, które mogą zwiększyć wrażliwość skóry na światło lub gęstsze oleje, które mogą nadać swojej cerze trochę za dużo blasku w ciągu dnia. Jeśli masz szorstką i sucha cerę, odpowiednie będzie również użycie olejku do twarzy jako podkładu przed nałożeniem makijażu. Pozwól, aby w pełni wchłonął się nim zaczniesz pracować nad podkładem.

Jak nakładać olejki?

Nie należy wcierać olejków w skórę tak, jakbyś używała balsamu. Zamiast tego, zanurz lub wklep olejki, wciskając je w pory, a nie po prostu przesuwając je po powierzchni skóry. Pomoże to skórze wchłonąć olej i znacznie szybciej wykorzystać jego zalety. Ponieważ olejki odżywcze do twarzy zawierają tak skoncentrowane ilości składników, to nie należy przesadzać z ich ilością. Jedna do trzech kropli oleju wystarcza, aby pokryć całą twarz i dostarczyć wszystkiego co potrzebuje Twoja skóra.

Jak dobierać olejek do rodzaju skóry?

Kluczem do używania olejków do twarzy i czerpania z nich korzyści jest wybór właściwego oleju lub mieszanki olejów do rodzaju skóry. Szeroki ich wybór możemy znaleźć pod adresem
https://eapteka.pl/dermokosmetyki/pielegnacja-twarzy/olejki.

Wraz z wiekiem twoja skóra wytwarza mniej tłuszczu, co oznacza, że ​​łatwiej wysycha. Wielu kobieto, wyolbrzymia to wygląd niedoskonałości. Olejki do twarzy przeciwzmarszczkowe mogą zmniejszyć zmarszczki, ponieważ zawierają podstawowe składniki, takie jak przeciwutleniacze i szybko przechodzą przez skórę, zapobiegając utracie wody.. Antyoksydanty pobudzają produkcję kolagenu i wzmacniają elastyczność skóry, redukując drobne linie.

Skóra sucha niezależnie od przyczyn, olejki do twarzy mogą ją uzdrowić – pomagają głęboko nawilżyć i wygładzić skórę. W przypadku skóry odwodnionej można najpierw użyć serum nawilżającego, a następnie oleju, aby zablokować wszystkie korzyści płynące z surowicy.

W wypadku tłustej skóry niektóre oleje mogą pomóc w zrównoważeniu produkcji tłuszczu wewnątrz, oraz pozbyć się nadmiaru oleju na twarzy i zminimalizować pojawianie się porów. Niektóre oleje mogą rozpuszczać nadmiar łoju i usuwać brud i tłuszcze z porów, minimalizując w ten sposób ich widoczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ