Każdy marzy o fantastycznym i niebanalnym widoku z okna, który każdego dnia napawałby radością, spokojem, namysłem i swego rodzaju melancholią. Tylko co tak naprawdę znaczy dobry widok z okna? Zapewne każdy ma inne wyobrażenie o swoim wymarzonym widoku – jedni preferują panoramy miast i wspaniały widok na zabytki, inni wolą spokojny podmiejski krajobraz, pozbawiony miejskiej zabudowy i charakterystycznych drapaczy chmur. Jedno jest pewne – dom z widokiem to marzenie wielu osób. I niektórym udaje się je spełnić.

1. Jak usytuować dom, aby cieszyć się pięknymi widokami za oknem

Nie ulega wątpliwości, iż usytuowanie domu względem stron świata jest sztuką kompromisu – ukształtowanie działki oraz projekt domu sprawia, iż z pewnych rzeczy trzeba zrezygnować. Jednak warto zaplanować budowę tak, aby dom był nie tylko funkcjonalny i zapewniał schronienie, ale także przynosił radość z przebywania w nim i możliwość podziwiania widoków za oknem. Jak to zrobić? Zasada jest prosta – należy podążać za słońcem.

Pomieszczenia, w których przebywa się rano należy umieścić od strony wschodniej, pomieszczenia dzienne i wieczorne – od strony południowej i zachodniej, a miejsca nie wymagające słońca – od strony północnej. Takie rozmieszczenie budynku sprawi, iż będzie można się budzić wraz z porannymi promieniami słońca rozświetlającymi okolice, a wieczorny relaks spędzić przy przepięknym zachodzie słońca.

Warto też, aby za oknami pomieszczeń, w których spędza się największą ilość czasu był widok, który zwraca uwagę – piękny krajobraz, panorama miasta, las, a nawet własny ogródek. Warto zadbać o to, aby mieć piękny widok z okna.

2. Miejskie widoki z okien

Wielbiciele mieszkania w mieście mają do wyboru kilka widoków z okien, które na pewno nie pozostawią obojętnym na swoje piękno. Jednym z najpiękniejszych widoków, jakie można mieć za oknem to panorama miasta widziana z ostatniego piętra apartamentowca.

Przy dobrej pogodzie można zobaczyć niemal całe miasto, które rozciąga się na wiele kilometrów we wszystkich kierunkach. Miniaturowe budynki, ulice widziane z góry bądź wysokie wieżowce znikające w chmurach – to niesamowity widok, od którego nie można oderwać wzroku. Dodatkowym bonusem jest panorama miasta widziana w nocy – tysiące światełek, które nadają miastu klimatyczny i magiczny widok.

osiem-najlepszych-krajobrazow-jakie-widac-z-okien

Równie pięknym widokiem widzianym z domu w mieście jest widok na miejską starówkę. Zabytki, klimatyczne uliczki, wielowiekowe budynki, uliczni handlarze i grajkowie – to widok, dzięki któremu można poczuć się jak w bajce i poczuć ducha historii.

W miastach nadmorskich doskonałą opcją na niebanalny widok jest umieszczenie okien wychodzących na port. Monumentalne dźwigi, wpływające i wypływające kontenerowce oraz wielkie statki, łopoczące żagle na wietrze – to niezapomniany krajobraz, który na długo zapada w pamięć.

Dla osób lubiących ciszę i spokój najlepszym wyjściem będzie dom z widokiem na miejski park. Dużo zieleni, śpiewające ptaki i leniwie przechadzający się spacerowicze – to doskonała opcja dla osób nie lubiących miejskiego zgiełku i betonowej zabudowy.

3. Widoki z okien w domach podmiejskich

Osoby, które nie przepadają za dużymi miastami często decydują się na wybudowanie domu poza metropolią. Ma to niewątpliwie swoje zalety – poza ciszą i spokojem mieszkaniec podmiejskiej okolicy zazwyczaj zyskuje fantastyczne widoki z okien. Oczywiście wszystko zależy od miejsca, w którym posiada się dom. Okolica wiejska sprzyja naturalnym krajobrazom, takim jak na przykład las.

Wszechobecna zieleń, delikatny szum listowia i cienie rzucane przez korony drzew – to widok, który już od rana przyniesie wewnętrzny spokój i energię na resztę dnia. Niezwykłym widokiem za oknem mogą też być góry, które swoją wielkością i monumentalnością przypominają człowiekowi, jak piękna, niesamowita i czasami groźna potrafi być natura.

osiem-najlepszych-krajobrazow-jakie-widac-z-okien

Osoby dobrze czujące się w okolicach wody będą zadowolone z widoku jeziora. Delikatna bryza od wody, fale powstające pod wpływem wiatru i wolno płynące żaglówki – czy może być coś przyjemniejszego podczas popołudniowego relaksu? Trudno też sobie wyobrazić bardziej fantastyczny widok z okna niż morski brzeg. Zlewająca się woda z horyzontem, przypływ wdzierający się na morski piasek i przede wszystkim zapierających dech zachód słońca – taki widok to marzenie wielu.

Własny dom to najwspanialsze miejsce na ziemi, do którego zawsze chętnie się wraca. Musi być wygodny i funkcjonalny, ale równie ważny jest widok z okien, który będzie sprawiał, iż każdy dzień będzie piękny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ