Osiem najlepszych krajobrazów, jakie widać z okien

Każdy marzy o fantastycznym i niebanalnym widoku z okna, który każdego dnia napawałby radością, spokojem, namysłem i swego rodzaju melancholią. Tylko co tak naprawdę znaczy dobry widok z okna? Zapewne każdy ma inne wyobrażenie o swoim wymarzonym widoku – jedni preferują panoramy miast i wspaniały widok na zabytki, inni wolą spokojny podmiejski krajobraz, pozbawiony miejskiej zabudowy i charakterystycznych drapaczy chmur. Jedno jest pewne – dom z widokiem to marzenie wielu osób. I niektórym udaje się je spełnić.

1. Jak usytuować dom, aby cieszyć się pięknymi widokami za oknem

Nie ulega wątpliwości, iż usytuowanie domu względem stron świata jest sztuką kompromisu – ukształtowanie działki oraz projekt domu sprawia, iż z pewnych rzeczy trzeba zrezygnować. Jednak warto zaplanować budowę tak, aby dom był nie tylko funkcjonalny i zapewniał schronienie, ale także przynosił radość z przebywania w nim i możliwość podziwiania widoków za oknem. Jak to zrobić? Zasada jest prosta – należy podążać za słońcem.

Pomieszczenia, w których przebywa się rano należy umieścić od strony wschodniej, pomieszczenia dzienne i wieczorne – od strony południowej i zachodniej, a miejsca nie wymagające słońca – od strony północnej. Takie rozmieszczenie budynku sprawi, iż będzie można się budzić wraz z porannymi promieniami słońca rozświetlającymi okolice, a wieczorny relaks spędzić przy przepięknym zachodzie słońca.

Warto też, aby za oknami pomieszczeń, w których spędza się największą ilość czasu był widok, który zwraca uwagę – piękny krajobraz, panorama miasta, las, a nawet własny ogródek. Warto zadbać o to, aby mieć piękny widok z okna.

2. Miejskie widoki z okien

Wielbiciele mieszkania w mieście mają do wyboru kilka widoków z okien, które na pewno nie pozostawią obojętnym na swoje piękno. Jednym z najpiękniejszych widoków, jakie można mieć za oknem to panorama miasta widziana z ostatniego piętra apartamentowca.

Przy dobrej pogodzie można zobaczyć niemal całe miasto, które rozciąga się na wiele kilometrów we wszystkich kierunkach. Miniaturowe budynki, ulice widziane z góry bądź wysokie wieżowce znikające w chmurach – to niesamowity widok, od którego nie można oderwać wzroku. Dodatkowym bonusem jest panorama miasta widziana w nocy – tysiące światełek, które nadają miastu klimatyczny i magiczny widok.

osiem-najlepszych-krajobrazow-jakie-widac-z-okien

Równie pięknym widokiem widzianym z domu w mieście jest widok na miejską starówkę. Zabytki, klimatyczne uliczki, wielowiekowe budynki, uliczni handlarze i grajkowie – to widok, dzięki któremu można poczuć się jak w bajce i poczuć ducha historii.

W miastach nadmorskich doskonałą opcją na niebanalny widok jest umieszczenie okien wychodzących na port. Monumentalne dźwigi, wpływające i wypływające kontenerowce oraz wielkie statki, łopoczące żagle na wietrze – to niezapomniany krajobraz, który na długo zapada w pamięć.

Dla osób lubiących ciszę i spokój najlepszym wyjściem będzie dom z widokiem na miejski park. Dużo zieleni, śpiewające ptaki i leniwie przechadzający się spacerowicze – to doskonała opcja dla osób nie lubiących miejskiego zgiełku i betonowej zabudowy.

3. Widoki z okien w domach podmiejskich

Osoby, które nie przepadają za dużymi miastami często decydują się na wybudowanie domu poza metropolią. Ma to niewątpliwie swoje zalety – poza ciszą i spokojem mieszkaniec podmiejskiej okolicy zazwyczaj zyskuje fantastyczne widoki z okien. Oczywiście wszystko zależy od miejsca, w którym posiada się dom. Okolica wiejska sprzyja naturalnym krajobrazom, takim jak na przykład las.

Wszechobecna zieleń, delikatny szum listowia i cienie rzucane przez korony drzew – to widok, który już od rana przyniesie wewnętrzny spokój i energię na resztę dnia. Niezwykłym widokiem za oknem mogą też być góry, które swoją wielkością i monumentalnością przypominają człowiekowi, jak piękna, niesamowita i czasami groźna potrafi być natura.

osiem-najlepszych-krajobrazow-jakie-widac-z-okien

Osoby dobrze czujące się w okolicach wody będą zadowolone z widoku jeziora. Delikatna bryza od wody, fale powstające pod wpływem wiatru i wolno płynące żaglówki – czy może być coś przyjemniejszego podczas popołudniowego relaksu? Trudno też sobie wyobrazić bardziej fantastyczny widok z okna niż morski brzeg. Zlewająca się woda z horyzontem, przypływ wdzierający się na morski piasek i przede wszystkim zapierających dech zachód słońca – taki widok to marzenie wielu.

Własny dom to najwspanialsze miejsce na ziemi, do którego zawsze chętnie się wraca. Musi być wygodny i funkcjonalny, ale równie ważny jest widok z okien, który będzie sprawiał, iż każdy dzień będzie piękny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij