olejek-arganowy-pielegnacja

Pielęgnacja włosów olejem arganowym – fakty / mity

Choć na temat oleju arganowego powiedziano już naprawdę wiele nadal krąży wiele mitów, które należy obalić. Przede wszystkim po to, żeby stosować go właściwie i nie oczekiwać od niego tego, czego naszym włosom nie jest w stanie zapewnić.

Faktem jest, że olejek arganowy tłoczony na zimno to źródło cennej witaminy E oraz kwasów tłuszczowych. Choć padają różne liczby, jeśli chodzi o zawartość poszczególnych kwasów, to z pewnością olej arganowy ma przewagę kwasów nienasyconych omega-6 oraz omega-9. Co daje nam ta informacja? Np. podpowiada, że w tym przypadku jest to olejek idealny dla włosów o średniej lub wysokiej porowatości, czyli osłabionych lub zniszczonych. Te oraz inne informacje na temat oleju arganowego z wyjaśnieniem znajdują się poniżej.

Oto najpopularniejsze mity o oleju arganowym:

1/ Olej arganowy ma nieprzyjemny zapach – MIT

Niektórzy twierdzą, że całonocne olejowanie włosów olejem arganowym nie jest wskazane ze względu na zapach. Nic bardziej mylnego. Świeży i oryginalny olej arganowy ma delikatnie orzechowy zapach, który zdecydowanie nie należy do tych brzydkich.

2/ Olej arganowy nie nadaje się do wszystkich włosów – MIT

Ta informacja ma swoje początki prawdopodobnie w próbach dopasowania oleju arganowego do włosów różnej porowatości ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych. I owszem, wówczas wychodzi, że olej arganowy nadaje się przede wszystkim do włosów średnioporowatych i wysokoporowatych. Trzeba jednak pamiętać, że jest świetnym olejkiem termoochronnym, dlatego można stosować go także podczas stylizacji włosów niskoporowatych, jeśli znajduje się w towarzystwie odpowiednich dla danego typu włosa olejów.

3/ Olejek arganowy nie nawilża – MIT

Warto byłoby doprecyzować to stwierdzenie, ponieważ olejek arganowy nie nawilża bezpośrednio (tj. nie dostarcza do włosów wody), ale zapewnia nawilżenie pośrednio przez zapobieganie utracie wody. Wzmacnia naturalny płaszcz hydrolipidowy naskórka i otula włosy subtelną warstwą ochraniającą przed wysoką temperaturą, słońcem i podobnymi czynnikami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij