Od podłogi w łazience wymaga się, aby była trwała oraz bezpieczna. Równie ważne, jak kwestie użytkowe, są te związane z jej dekoracyjnością.

Najczęściej wybieraną jest podłoga z płytek. Jest idealna do wilgotnego miejsca oraz trwała. Niestety jest też chłodna, a po zalaniu wodą, może być śliska. Dlatego potrzebne są jeszcze chodniki łazienkowe i wtedy jest idealnie. Podłoga jest bezpieczna, a tam, gdzie są dywaniki, to ciepła i miła dla stóp. Ich rola dekoracyjna jest nie do przecenienia.

Elegancka i spokojna podłoga w łazience

Chodniki mogą podkreślać elegancki wystrój łazienki. Wtedy wybiera się te w neutralnych albo innych spokojnych kolorach. Modnym dodatkiem jest teraz chodnik łazienkowy szary. Inne eleganckie wybory to czerń i biel. W takich kolorach często wybierane są chodniki łazienkowe do nowoczesnej łazienki. Elegancja i spokój to także brąz, beż, różne odcienie niebieskiego oraz barwa morska. Wybiera się takie te dodatki, które pasują do całej aranżacji i wprowadzą wybrany klimat. Inny on będzie przy chodnikach łazienkowych morskich, a inny przy brązowych. Chodniki mogą mieć wzory, ale takie, które kojarzą się z elegancją.

Chodniki łazienkowe jako wyraziste dodatki

Jest też inna możliwość. Można postawić na chodnik łazienkowy w soczystym kolorze albo wielobarwny. Jest to doskonały wybór do łazienek urządzonych w jednym kolorze. Kiedy wnętrze to jest białe, wzorzyste dywaniki łazienkowe są kluczową ozdobą. Mogłaby łazienka pozostać neutralna, ale czasem chodzi o jej pogodny wygląd czy o wyrazistość. Wtedy wybiera się dywaniki pomarańczowe albo w wyraziste wzory. W takiej łazience będzie ciekawiej.

Płytki i chodniki na podłodze to klasyczne, sprawdzone połączenie. Obecność dywaników poprawia walory użytkowe podłogi. Można wybrać mniej lub bardziej puszyste i włochate chodniki łazienkowe. Wszystkie dodają przytulności. Mogą także wpływać na styl i charakter wnętrza. Wybór jest tak duży, że można znaleźć takie, które będą idealnie zgodne z pomysłem na łazienkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ