Podłoga w łazience – na co postawić

Podłoga w łazience – na co postawić?

Od podłogi w łazience wymaga się, aby była trwała oraz bezpieczna. Równie ważne, jak kwestie użytkowe, są te związane z jej dekoracyjnością.

Najczęściej wybieraną jest podłoga z płytek. Jest idealna do wilgotnego miejsca oraz trwała. Niestety jest też chłodna, a po zalaniu wodą, może być śliska. Dlatego potrzebne są jeszcze chodniki łazienkowe i wtedy jest idealnie. Podłoga jest bezpieczna, a tam, gdzie są dywaniki, to ciepła i miła dla stóp. Ich rola dekoracyjna jest nie do przecenienia.

Elegancka i spokojna podłoga w łazience

Chodniki mogą podkreślać elegancki wystrój łazienki. Wtedy wybiera się te w neutralnych albo innych spokojnych kolorach. Modnym dodatkiem jest teraz chodnik łazienkowy szary. Inne eleganckie wybory to czerń i biel. W takich kolorach często wybierane są chodniki łazienkowe do nowoczesnej łazienki. Elegancja i spokój to także brąz, beż, różne odcienie niebieskiego oraz barwa morska. Wybiera się takie te dodatki, które pasują do całej aranżacji i wprowadzą wybrany klimat. Inny on będzie przy chodnikach łazienkowych morskich, a inny przy brązowych. Chodniki mogą mieć wzory, ale takie, które kojarzą się z elegancją.

Chodniki łazienkowe jako wyraziste dodatki

Jest też inna możliwość. Można postawić na chodnik łazienkowy w soczystym kolorze albo wielobarwny. Jest to doskonały wybór do łazienek urządzonych w jednym kolorze. Kiedy wnętrze to jest białe, wzorzyste dywaniki łazienkowe są kluczową ozdobą. Mogłaby łazienka pozostać neutralna, ale czasem chodzi o jej pogodny wygląd czy o wyrazistość. Wtedy wybiera się dywaniki pomarańczowe albo w wyraziste wzory. W takiej łazience będzie ciekawiej.

Płytki i chodniki na podłodze to klasyczne, sprawdzone połączenie. Obecność dywaników poprawia walory użytkowe podłogi. Można wybrać mniej lub bardziej puszyste i włochate chodniki łazienkowe. Wszystkie dodają przytulności. Mogą także wpływać na styl i charakter wnętrza. Wybór jest tak duży, że można znaleźć takie, które będą idealnie zgodne z pomysłem na łazienkę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij