Poznaj 3 główne przyczyny wypadania włosów w przejściowym okresie roku zima – wiosna

Poznaj 3 główne przyczyny wypadania włosów w przejściowym okresie roku: zima – wiosna

Włosy są kobiecą wizytówką. Dlatego, gdy zaczynasz je tracić w nadmiarze, możesz się zacząć obawiać o znaczne przerzedzenie czupryny. Tymczasem w okresie zimowo-wiosennym nadmierne wypadanie kosmyków jest przypadłością typową, z którą zmaga się spore grono osób. Poznaj przyczyny wypadania włosów i sprawdź, jak można temu przeciwdziałać.

Przyczyny wypadania włosów są bardzo złożone. W okresie przejściowym: zima – wiosna występują zwykle trzy główne czynniki odpowiadające za osłabienie kondycji włosów, a co za tym idzie – ich wypadanie.

Nieodpowiednia dieta

Sposób odżywiania się odgrywa istotną rolę dla kondycji kosmyków. Jeśli codzienna dieta jest uboga w witaminy i minerały, wówczas włosy stają się słabsze. Zwiększa się ich podatność na łamliwość oraz na wypadanie.

W okresie zimowo-wiosennym należy zwrócić ogromną uwagę na komponowanie codziennego jadłospisu. Koniecznością jest wzbogacenie menu w odpowiednie składniki odżywcze, szczególnie te zawarte w produktach pełnoziarnistych, owocach oraz warzywach.

Niewłaściwa pielęgnacja

Wypadanie włosów związane jest również z nieodpowiednią pielęgnacją. Nadużywanie kosmetyków do stylizacji, zawierających silne składniki to jeden z powodów osłabienia kosmyków. Na pogorszenie kondycji włosów wpływa również częste suszenie czupryny gorącym strumieniem powietrza z suszarki czy korzystanie z prostownicy lub lokówki. Ponadto, stosowanie silnych rozjaśniaczy oraz farb do koloryzacji ma wpływ na pogorszenie i osłabienie włosów.

Warunki pogodowe

Okres zimowo-wiosenny i utrzymujące się długo niskie temperatury nie są korzystne dla włosów. Z jednej strony chodzi o mróz, który osłabia ich kondycję. Jest zimno, więc pojawia się konieczność noszenia czapki. A to z kolei sprawia, że włosy nie oddychają (szczególnie, jeśli czapka wykonana jest z włókien sztucznych) i są bardziej skłonne do przetłuszczania się. W efekcie, osłabiają się, a co za tym idzie – wypadają.

Zadbaj o kondycję włosów

Okres przejściowy zima – wiosna wcale nie musi oznaczać wzmożonego wypadania włosów. Wystarczy tylko odpowiednio zadbać o kondycję kosmyków. Poza wdrożeniem odpowiedniej diety oraz ograniczeniem środków stylizacyjnych osłabiających cebulki włosowe, warto także sięgnąć po odpowiednio dobrane suplementy diety. Takie, których skład przeciwdziała wypadaniu włosów, wzmacnia je i zmniejsza tendencję do łamliwości. Przykładowo, Vitapil® tabletki działają na kilku płaszczyznach jednocześnie, przywracając włosom dobrą kondycję i dbając o prawidłową gospodarkę hydrolipidową skóry głowy oraz włosów. Ich atutem jest przede wszystkim obecność krzemionki z pędów bambusa – której jest nawet pięciokrotnie więcej niż w tradycyjnie stosowanym skrzypie polnym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij