Prawdziwy mężczyzna jednorazówek nie używa, czyli o wyższości brzytwy nad maszynkami jednorazowymi do golenia

Golenie może być nie tylko czynnością higieniczną, ale swoistym rytuałem. Zresztą czasem nawet brodacz musi wyrównać linię zarostu, a maszynka jednorazowa niezbyt do tego się nadaje. Można oczywiście użyć trymera, ale to nie jedyne rozwiązanie. W dzisiejszym poradniku dowiesz się dlaczego prawdziwy mężczyzna nie używa jednorazowych maszynek i dlaczego powinien wybrać w zamian ekwipunek golibrody.

Jednorazówki mogą podrażnić Twoją skórę, ponadto podbierają je partnerki

Maszynki jednorazowe są ciągle bardzo chętnie wybieranymi akcesoriami do golenia. Niestety wiele osób chcąc zaoszczędzić nie używa maszynki jednorazowo i płucze po goleniu do ponownego wykorzystania ostrza. Jednak jest ono już stępione, co niesie ze sobą większe ryzyko zacięcia skóry i powstania ran. Jest jeszcze jeden nieprzyjemny aspekt o którym musisz pamiętać. Jeśli nawet używasz maszynki w której wymieniasz ostrza, to może się okazać, że nie jesteś jej jedynym użytkownikiem. Niestety jeśliby zapytać pań czy zdarzyło im się awaryjnie użyć maszynki jednorazowej partnera, kiedy zapomniały kupić swoich to większość odpowiedziałaby twierdząco. To kolejny argument, dlaczego warto zrezygnować z maszynki na rzecz brzytwy. Z niej partnerka na pewno nie skorzysta, gdyż nie nada się ona do golenia nóg.

Brzytwa niejedno ma imię

Oczywiście nie każda brzytwa jest taka sama. Są takie wielorazowego użytku, które należy ostrzyć przy pomocy specjalnego pasa. Jest on wykonany z wysokiej jakości skóry naturalnej i umożliwia każdorazowe naostrzenie brzytwy przed jej użyciem. Takie pasy są jednak bardzo drogie, gdyż kosztują w granicach kilkuset złotych. Do tego, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z brzytwą, to możesz wybrać taką, która posiada wymienne ostrze, a przy tym w niczym nie przypomina tradycyjnej maszynki jednorazowej.

Różnica w goleniu brzytwą i maszynką jednorazową

Trzeba jasno sobie powiedzieć, że różnica w goleniu brzytwą i maszynką jednorazową jest diametralna. Przede wszystkim maszynką nigdy nie możesz tak dokładnie ogolić zarostu. Bardzo często w trudno dostępnych miejscach pozostają niedogolone miejsca, a dodatkowo wrastające włoski. Problem z tymi ostatnimi nie występuje przy używaniu brzytwy. Odpowiedni chwyt gwarantuje usuwanie włosków pod naprawdę małym kątem, a mianowicie 15 stopni. Brzytwą możesz jednak precyzyjnie golić się nie tylko pod włos, ale również z włosem. W tym przypadku kąt golenia zwiększa się i wynosi około 30 stopni. Precyzyjny chwyt można z czasem wyćwiczyć do perfekcji i golić równie precyzyjnie co policzki także linię żuchwy czy obszar pod nosem. Oczywiście przed użyciem brzytwy trzeba pamiętać o odpowiednim zmiękczeniu zarostu mydłem do golenia nałożonym pędzlem z naturalnym włosiem borsuka lub włosiem syntetycznym wysokiej jakości.

Prestiż ma znaczenie, czyli o eleganckim rytuale zdań kilka

Niegdyś przychodziło się do golibrody, po to by ogolić się przed ważną uroczystością. Dla mężczyzn była to okazja do rozmów i politykowania. Obecnie można pójść do barbera i przy okazji strzyżenia zdecydować się także na stylizację brody czy całkowite zgolenie zarostu. Sposób golenia nie zmienił się od wieków i nadal polega na odpowiednim rozgrzaniu skóry gorącym ręcznikiem w celu otwarcia porów. To ułatwia wniknięcie preparatów, takich jak mydło do golenia i przyspiesza cały proces pozbywania się zarostu przy pomocy brzytwy. Na koniec także używa się ręcznika, z tymże zimnego, który zamyka pory, a także ałunu na podrażnienia. Wszystkie czynności można powtórzyć u siebie w domu, a przy odpowiedniej wprawie ten sposób golenia wcale nie zajmuje więcej czasu niż używanie maszynki jednorazowej. Do tego kultywuje się prestiżowy rytuał. Brzytwy do golenia można przechowywać w eleganckim etui obok kosmetyków do golenia bądź kosmetyków do brody. Taki ekwipunek wbrew pozorom przyda się także brodaczowi, który granice pomiędzy skórą i zarostem, chce wyraźnie oddzielić równą, ale lekko skośną linią. Odpowiedni efekt pomoże uzyskać brzytwa. W ten sposób można również poprawiać wygląd swoich bokobrodów czy brody przy linii żuchwy.

Wybór brzytwy zamiast maszynki jednorazowej dla wielu mężczyzn nie jest oczywisty. Jednak biorąc pod uwagę mniejszą ilość podrażnień i większą skuteczność golenia, warto zastanowić się nad zmianą. W końcu nawet jeśli na samym początku będzie trudno, to w końcu w myśl przysłowia: ćwiczenie czyni mistrza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij