Przedłużanie włosów – którą metodę wybrać?

Przedłużanie włosów – którą metodę wybrać?

Na przedłużanie włosów decyduje się coraz więcej kobiet, które marzą o pięknych i długich włosach, a nie chcą długo czekać, aż osiągną one zamierzoną długość. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest fakt, że jest on bezbolesny i bezinwazyjny. Doczepia się po prostu nowe kosmyki. Jeśli chce się osiągnąć jak najbardziej naturalny a przede wszystkim trwały efekt, do przedłużania najlepiej wykorzystać tak zwane „dziewicze” włosy. Są to włosy, które z reguły pochodzą od małych dzieci. Dzięki temu, że nie były poddawane żadnym zabiegom kosmetycznym, są zdrowsze, ale co najważniejsze mocniejsze. Włosów nie warto natomiast przedłużać włosami syntetycznymi. Spośród wielu dostępnych metod ciężko wybrać jedną, która odpowiadałaby każdemu. Dużo zależy też od konkretnego salonu fryzjerskiego – nie każdy oferuje wszystkie możliwe metody przedłużania.

Zagęszczanie włosów

Jest to zabieg polecany paniom, których włosy są rzadkie. Jego trwałość zależy głównie od metody, jaka została wykorzystana. Najpopularniejsza jest metoda fryzjerska, którą bez problemu można zastosować w domu i już niewielkim kosztem cieszyć się gęstymi, pięknymi włosami. Jedną z najmniej szkodliwych dla włosów metod jest mezoterapia igłowa, która polega na podawaniu preparatu, który odżywia oraz pobudza cebulki włosów. Dzięki temu włosy rosną szybciej i są o wiele mocniejsze. Włosy zagęścić można również metodą mikrowłókien. Tutaj wczepia się we włosy drobinki kreatynowe. Mikrowłókna ładują się elektrostatycznie. Sprawia to wrażenie, że włosów jest o wiele więcej.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Ta metoda jest nie tylko bardzo wygodna ale i efektowna. Do naturalnych na taśmie przyczepia się doczepiane włosy. Tape on, jak nazywana jest ta metoda, charakteryzuje się bardzo naturalnym efektem. Jest to również metoda trwała, a włosy można przedłużyć nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Dodatkową zaletą jest możliwość dowolnej stylizacji przedłużanych włosów zaraz po zabiegu. Co jest bardzo ważne, doczepione włosy nie obciążają włosów naturalnych, a więc nie powodują ich łamania i wypadania. Taśmy te trzeba jednak regularnie podciągać, dlatego raz w miesiącu obowiązkowa powinna być wizyta w salonie fryzjerskim. W dowolnym momencie można również usunąć włosy doczepiane. Przy pielęgnacji przedłużanych włosów należy pamiętać o odpowiednim ich nawilżaniu. Nie wymagają jednak używania specjalistycznych kosmetyków. Zabieg przedłużania włosów metodą Tape on kosztuje około 1700-2500 złotych o ile wykorzystuje się naturalne doczepiane włosy.

Jaką metodą przedłużyć włosy samodzielnie?

Metodą, która nadaje się do wykonania samemu, bez konieczności udawania się do salonu fryzjerskiego jest Clip in. Metoda ta jest nie tylko tania, ale i szybka. W wybranych przez siebie miejscach doczepia się taśmy z włosami o różnych długościach. Służą do tego klipsy. Przyszyte są do taśm, a dzięki antypoślizgowej wkładce taśmy nie zsuwają się z głowy. Oczywiście, podobnie jak przy innych metodach i tutaj najlepiej sprawdzą się naturalne włosy. Clip in umożliwia dowolną stylizację włosów przy zastosowaniu odpowiednich preparatów chroniących przed wysoką temperaturą, a jednego zestawu można używać nawet około roku. Doczepki trzeba jednak zdejmować przed pójściem spać, a także często czesać, żeby zapobiec ich plątaniu.

Włosy doczepiane na ringi

Do przedłużania mogą posłużyć specjalne ringi do włosów. Stosuje się je często przy przedłużaniu „na zimno”. Wykonane są najczęściej z silikonu, który utrzymuje sztuczne pasma na naturalnych włosach. Ringi są lekkie, niezauważalne i bardzo trwałe. Dzięki nim włosy mogą zyskać na długości nawet kilkadziesiąt centymetrów. Do przedłużania za pomocą ringów również najlepiej sprawdzą się naturalne włosy. Clip in nie daje takiej swobody jak ta metoda, co daje jej dużą przewagę. Podobnie jak w przypadku poprzedniej metody, również za pomocą ringów można przedłużyć włosy samodzielnie w domu. W Internecie zakupić można różne rodzaje pasemek do ringów – azjatyckie, słowiańskie, indyjskie, europejskie, a także syntetyczne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij