Sposoby na rozdwojone końcówki

Włosy stale stykają się ze szkodliwymi czynnikami, które negatywnie odbijają się na kondycji włosów. To szczególnie nadmierne upały, mroźne powietrze, częste farbowanie i stylizowanie fryzury. Nieodpowiednia pielęgnacja włosów i brak ochrony przed tymi szkodliwymi czynnikami doprowadza do zniszczeń, a bardzo często do rozdwajania się końcówek. Sprawdź, jak zapobiec rozdwajaniu się końcówek!

Rozdwojone końce rozłożone na czynniki pierwsze

Rozdwojone końcówki bardzo często określa się w kategorii zewnętrznej, powierzchownej. Nieestetyczny wygląd rozdwojonych włosów jest jednak tylko i wyłącznie częścią problemu, którego źródło leży w samym sercu każdego pojedynczego kosmyka. Otóż zjawisko rozdwojonych końcówek w słownictwie fryzjerskim nazywane jest rozszczepem podłużnym. Mimo, że może ono pojawić się u każdego, to najczęściej borykają się z tym posiadaczki długich włosów lub o średniej ich długości. Rozdwojone końcówki to problem, który wiąże się z ubytkami włosów na poziomie strukturalnym, czyli komórkowym. Wówczas uszkodzony kosmyk traci zdolność spójności i się rozwarstwia.

Dlaczego końce włosów się rozdwajają?

Rozdwajające się końcówki włosów to problem, który dotyka zarówno dojrzałe kobiety, jak i młode dziewczyny. Nie ma również znaczenia, jaki kolor i długość mają Twoje włosy, defekt ten może dotyczyć także Ciebie. Do najczęstszych przyczyn rozdwajania się końców zaliczają się:

  • codzienne stylizowanie włosów przy użyciu prostownicy, suszarki, lokówki
  • częste stosowanie produktów do stylizacji (pianki, żele, lakiery), które obciążają włosy i czynią je podatnymi na zniszczenie, a w efekcie właśnie na rozdwajanie się końcówek
  • zbyt rzadkie podcinanie włosów
  • niewłaściwe, zbyt agresywne szczotkowanie włosów
  • nadmierna ekspozycja włosów na promienie słoneczne bez ochrony
  • stosowanie agresywnych środków do pielęgnacji włosów

Regeneracja włosów rozdwajających się

  • Zadbaj o właściwą pielęgnację włosów. Jest ona niezwykle ważna, a wręcz niezbędna. Dzięki niej masz szansę nie tylko odbudować uszkodzone włosy, ale także uchronić się przed rozdwajaniem końcówek. Zaopatrz się zatem w dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji włosów, które zadbają o każdy kosmyk na poziomie komórkowym. Wzmocnią jego strukturę i uczynią odpornymi na szkodliwe czynniki zewnętrzne.
  • Chroń włosy przed słońcem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Nigdy nie opalaj się bez ochrony włosów, ale zawsze zakładaj kapelusz z dużym rondem. Podobnie jest podczas zimnych pór roku, kiedy są mrozy, wiatr i deszcz. Zawsze zabezpiecz włosy przed negatywnym wpływem tych czynników.
  • Regularnie podcinaj włosy. Pamiętaj, że gdy Twój włos już się rozdwoi, nic nie sprawi, że zostanie scalony. Zadbaj zatem o to, aby regularnie podcinać włosy, dzięki czemu rozdwojenie nie będzie miało szansy się pogłębić.
  • Stosuj specjalne kosmetyki na rozdwojone końcówki. Takim produktem bez wątpienia jest Opatrunek na rozdwojone końcówki Garnier Fructis Goodbye Damage. Spryskując nim Twoje włosy masz szansę na to, że będą one zawsze nawilżone, a tym samym nie będą miały szansy się rozdwoić.

Opatrunek na rozdwojone końcówki Garnier Fructis Goodbye Damage

To kosmetyk, który zadba o Twoje końce pod każdym względem. Nawilży je, dostarczy niezbędnych składników odżywczych, ułatwi układanie się i ożywi kolor. Wystarczy, że serum tym spryskasz włosy od połowy ich długości, kierując się do dołu. Już pierwszorazowa aplikacja kosmetyku zadowoli Cię swoimi efektami. Włosy będą się lepiej układały  i rozczesywały, a dodatkowo minimalne rozdwojenie zostanie scalone! W ofercie kosmetyków do pielęgnacji włosów (bardzo) zniszczonych znajdziesz także wiele innych, których stosowanie będzie gwarancją kompleksowej troski o Twoje włosy. Śmiało zatem zaopatrz się w szampon, odżywkę, maskę i olejek termoochronny przydatny podczas stylizowania włosów z zastosowaniem, np. prostownicy lub lokówki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij