Tytanowa obrączka

Należy pamiętać, że podczas planowania ceremonii ślubnej trzeba się liczyć z bardzo ważnymi elementami organizacyjnymi, bez których tego typu uroczystość nie mogłaby się odbyć. Istnieje o wiele trudniejsza decyzja, jaka stoi przed panną młodą i panem młodym niż wybór sukni ślubnej. Ważnym elementem każdego ślubu są obrączki i ich wybór wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się co niektórym wydawać.

Dzisiaj podążając za aktualnymi trendami w modzie, przyszli małżonkowie wybierają obrączki z tytanu. Jest to stosunkowo nowa moda, ale mimo wszystko bardzo widoczna, ponieważ obrączki to nie tylko biżuteria, ale też symbol miłości.

Dlaczego tytan?

Należy zauważyć, że tytan zaliczany jest do metali, które są o wiele bardziej wytrzymałe od tradycyjnego złota lub srebra. Jego srebrno-stalowy kolor, może nie urzeka, ale mimo wszystko pod wieloma względami, tego typu obrączki, są naprawdę dobrym rozwiązaniem. Dzięki wyjątkowo dużej odporności tytan jest trwalszy niż każdy inny metal. Oczywiście wpływa to na jego większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, co ma ogromne znaczenie, dla osoby wybierającej takie obrączki. Patrząc wizualnie na powyższy materiał, wydaje się, że mamy do czynienia z platyną, ponieważ kolor obrączek jest bardzo zbliżony do takiego surowca.

Oczywiście nie jest to tylko i wyłącznie element dekoracyjny, który ma znaczenie w modzie, ponieważ tego typu metal jak tytan ma szerokie zastosowanie między innymi w chirurgi, gdzie wykorzystuje się narzędzia tytanowe. Tytan jest również odporny na działanie różnych substancji chemicznych, dzięki czemu pierścionki wykonane z takiego materiału, są bardzo żywotne, nawet po wielu latach użytkowania. Pomimo surowego stylu tytan ma w sobie to coś, co podoba się innym, dzięki czemu zyskał on naprawdę dużą popularność. Wybór takiej obrączki ślubnej jest też przejawem nowoczesności, która udowadniam wszystkim, że moda jest dzisiaj zupełnie inna niż parę lat temu.

Tytan to naprawdę odpowiedni wybór

Dzisiejsza moda na obrączki tytanowe wciąż trwa i wydaje się, że jest to trend, który dopiero się rozwija. Warto zauważyć, że obrączki wykonane z takiego materiału posiadają dobrą cenę, na pewno są o wiele tańsze niż złoto, ponieważ tytan nie należy do drogich materiałów.

Należy pamiętać, że nie jesteśmy skazani na szary kolor samego materiału, ponieważ pierścionek można ozdobić za pomocą kamieni szlachetnych czy nawet wygrawerować napis. Wiele par, korzysta właśnie z takich rozwiązań, dzięki czemu pierścionki wyglądają naprawdę nowocześnie i modnie, a jednocześnie nadal są tańsze, niż w przypadku pozostałych surowców, z jakich dzisiaj wykonuje się obrączki ślubne.

Nie tylko moda

Należy zwrócić uwagę, że tytan jako materiał nie powoduje żadnych uczuleń czy podrażnień skóry, dzięki czemu jest to idealny materiał na pierścionek dla osób ze skłonnościami do alergii. Warto dodać, że jest to jedyny tego typu materiał, ponieważ pierścionki wykonane ze złota, platyny czy innego materiału, mogą wywoływać reakcje alergiczne. Obrączki tytanowe sprawdzają się nawet podczas aktywności ruchowych, ponieważ materiał jest odporny na działanie potu.

W tego typu obrączkach można nawet pływać, a mimo to pozostają one w nienaruszonym stanie. Takie modne obrączki, to najlepszy wybór dla przyszłych małżonków, ponieważ dobrze wykonana obrączka jest bardzo zbliżona kolorem do białego złota, przez co ciężko jest zauważyć różnicę. Kobiety na pewno docenią atrakcyjność tytanu, ponieważ, można go używać także w tradycyjnych ozdobach, dla podkreślenia swojego wyglądu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij