W tę majówkę obierz kurs na Białowieżę!

Apartamenty przy lesie czekają na ciebie i twoich bliskich, racząc spokojem i bliskością przyrody, jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej w Polsce. Pakuj się więc i w drogę do najsławniejszej polskiej puszczy!

Udany wypoczynek – kierunek Puszcza Białowieska

Jeśli masz ochotę na wypoczynek w otoczeniu przyrody, Puszcza Białowieska to idealne miejsce dla Ciebie! Nie musisz szczegółowo planować swojej wizyty – polska część Puszczy jest dobrze udostępniona i skomunikowana, co pozwoli Ci swobodnie poruszać się po okolicy i zwiedzać najważniejsze punkty na turystycznej mapie.

Zacznij swoją przygodę od Hajnówki, miasta leżącego na skraju Puszczy. To miejsce ma silne więzi z puszczańską przyrodą i kulturą. Chociaż na pierwszy rzut oka Hajnówka wydaje się niewyróżniające, to kryje w sobie wiele uroku i ciekawostek. Przede wszystkim, koniecznie odwiedź tu Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa.

Hajnówka to także doskonałe miejsce dla miłośników kultury i sztuki. Obiekty sakralne prawosławia zachwycą Cię swoim wyjątkowym stylem i klimatem. Szczególnie majestatyczny Sobór Świętej Trójcy zrobi na Tobie ogromne wrażenie.

Nie możesz też przegapić okazji, aby przejechać się kolejką wąskotorową po Puszczy. To świetny sposób, aby podziwiać piękno okolicy i poznać historię związków ludzi z lasem. Kolejka kursuje w sezonie wiosenno-letnim.

Oprócz tego, Hajnówka to idealne miejsce, aby zapoznać się z kulturą białoruską i lokalnym folklorem. Muzeum Kultury Białoruskiej to miejsce, gdzie eksponowane są dzieła miejscowych artystów, a wokół panuje wyjątkowy klimat.

Majówka 2023 w Białowieży – leśne apartamenty to oaza spokoju

Jeśli szukasz wypoczynku poza Puszczą Białowieską, koniecznie wybierz się na eskapadę po okolicy i odkryj lokalne specjały kulinarne oraz bogatą kulturę wschodniej Polski. Do takiej wyprawy idealnie nadają się kwatery i apartamenty dostępne na stronie www.apartamentywpuszczy.pl.

W trakcie swojej wyprawy warto odwiedzić:

  • Miejscowość Narewka, która słynie z urokliwych zakątków i pięknych krajobrazów,
  • Krainę Otwartych Okiennic, gdzie czeka na Ciebie wiele zabytkowych chat i domów, charakterystycznych dla tej części Polski,
  • Park Miniatur Zabytków Podlasia, gdzie zobaczysz miniaturowe modele najpiękniejszych zabytków regionu,
  • Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego, który jest prawdziwą perełką i pozwoli Ci zobaczyć te majestatyczne zwierzęta na żywo.

Białowieża – nie bez powodu upodobał ją sobie car

Jeśli zechcesz wybrać się na wypoczynek, to gorąco polecamy Puszczę Białowieską. Na Twojej trasie nie może zabraknąć Białowieży – pięknej osady, którą niegdyś uwielbiali nawet rosyjscy carowie.

Głównym punktem atrakcji jest Białowieski Park Narodowy, którego zwiedzanie warto rozpocząć od muzeum. Dzięki dioramom będziesz miał okazję poznać historię i kulturę lokalnej społeczności oraz życie mieszkańców tego naturalnego lasu.

Nie możesz również przegapić rezerwatu ścisłego – Obrębu Ochronnego Orłówka w Parku Narodowym. Koniecznie skorzystaj z usług przewodnika turystycznego, który opowie Ci o tajemnicach tego lasu i doprowadzi Cię do owianego legendami Dębu Jagiełły.

A to jeszcze nie wszystko! W Białowieży warto zajrzeć do zabytkowej cerkwi, którą możesz zwiedzić z pomocą proboszcza lokalnej parafii prawosławnej. To jedna z niewielu pozostałości zabudowy towarzyszącej nieistniejącemu już Pałacowi Carskiemu. Miłośnicy starej architektury na pewno będą zachwyceni, ponieważ w Białowieży znajdziesz wiele wyjątkowych budynków, zarówno użyteczności publicznej, jak i prywatnych domów, które często pamiętają czasy przedwojenne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij