Włączniki do inteligentnego domu – na jakie postawić?

Włączniki do inteligentnego domu – na jakie postawić?

Coraz wyższe ceny prądu motywują gospodarstwa domowe do racjonalnego gospodarowania energią elektryczną. Światło włączone bez potrzeby obciąża zarówno rodzinny budżet, jak i środowisko. Z tego względu inteligentne włączniki prądu cieszą się rosnącą popularnością. Pozwalają zdalnie zarządzać światłem w domu i są niezastąpione dla osób, którym zdarza się zapomnieć o jego wyłączeniu. Jakie rozwiązania są obecnie dostępne na rynku?

Włączniki z czujnikiem ruchu – idealne w ciągach komunikacyjnych

Jednym z nowoczesnych sposobów na oszczędzanie energii są włączniki z czujnikami ruchu. Ich zasada działania polega na tym, że włączają światło w momencie, kiedy w obiekcie zostanie wykryty ruch. Po opuszczeniu pomieszczenia lampy zostają wyłączone w ciągu kilku lub kilkunastu sekund – w zależności od tego, w jaki sposób zostały zaprogramowane. Włączniki z czujnikiem ruchu znajdują zastosowanie przede wszystkim w ciągach komunikacyjnych – przedpokojach i korytarzach. Sprawdzają się także w pomieszczeniach gospodarczych – garażach, warsztatach czy kotłowniach. 

Włączniki z możliwością zdalnego sterowania – dla wygody i bezpieczeństwa

Inteligentne włączniki to również produkty umożliwiające zdalne zarządzanie światłem. W tym przypadku moduł sterowania jest podłączany do sieci Wi-Fi a następnie konfigurowany z aplikacją dostępną na smartfony. Rozwiązanie takie pozwala kontrolować oświetlenie budynku z każdego miejsca na świecie – warunkiem jest jedynie dostęp do Internetu. Doskonale sprawdza się więc dla osób, które czasem zapominają zgasić światło. Pomaga też zadbać o maksymalne bezpieczeństwo budynku podczas nieobecności domowników. Zdalnie obsługiwane włączniki światła zwiększają ponadto wygodę codziennego użytkowania przestrzeni. Pozwalają sterować lampami bez konieczności przemieszczania się do innego pomieszczenia czy wstawania z łóżka lub kanapy. Aplikacja pobierana na smartfon może być obsługiwana klasycznie lub głosowo.

Włączniki z funkcją programowania – dopasowane do harmonogramu dnia domowników

Innowacyjny osprzęt elektryczny nie ogranicza się jednak do funkcji włączania i wyłączania światła. Włączniki umożliwiają też kontrolę jego natężenia, co pozwala na jeszcze większe oszczędności. W wielu przypadkach dostępna jest także zmiana barwy światła budująca w pomieszczeniu przytulny klimat. Warto pamiętać o tym, że inteligentne włączniki światła można programować, dopasowując oświetlenie domu do własnego harmonogramu dnia. Tekst powstał przy pomocy osprzet-sklep.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij