5 najczęstszych błędów podczas robienia makijażu

Artykuł powstał we współpracy z Ośrodkiem Kształcenia Zawodowego Dehag Extra

Chociaż kobiety robią makijaż niemal codziennie, to zdarza się, że błędy, często drobne, wkradają się w sztukę malowania. Dużo pań decyduje się na kurs makijażu, lecz i on nie uchroni przed pewnymi potknięciami, o których warto pamiętać przy malowaniu. Poniżej zamieszczamy listę 5 najczęstszych błędów, o których zawsze należy pamiętać.

Źle dobrany podkład

Chociaż rynek oferuje wiele podkładów, to wciąż zdarzają się błędy podczas dobierania jego koloru i doprowadzanie do odcinania się go od reszty ciała. Newralgicznymi miejscami są krawędzie przy skroniach oraz styk na kości żuchwy gdzie efekt odcięcia jest najbardziej widoczny.

Należy pamiętać, by dokładnie rozprowadzić pokład w tych miejscach. Dobrym rozwiązaniem jest również dopasowanie podkładu do koloru szyi. Nie można przy tym zapominać, aby kolor podkładu nie był ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. W przypadku dobrania jaśniejszego może dojść do efektu maski. Przy ciemniejszym można nie tylko wyjść efekt nieumiejętnego opalania się, lecz również można dodać sobie nawet do 10 lat.

Zbyt cienkie brwi

Moda oraz trendy w makijażu zmieniają się i wśród niemodnych rozwiązań jest nadmierne regulowanie brwi. Dodatkowo lekko zaokrąglone brwi nadają delikatniejszego wyrazu twarzy, cienkie łuki działają odwrotnie: wyostrzają je, a nawet dodają lat.

Oczywiście regulacja ich jest wskazana, lecz winna mieć ona na celu jedynie podkreślenie ich naturalnej linii. Do uzyskania tego efektu należy wyrywać włoski jedynie z dolnej linii brwi i zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Sam kształt oraz grubość brwi powinna zostać niezmieniona.

Grudki z maskary na rzęsach

Problematyczne zdają się same maskary, które potrafią mieć tendencję do pozostawiania grudek. Efekt ten może być potęgowany, jeśli nakładamy wiele warstw tuszu, co sprzyja kruszeniu się ich. Rzęsy winne być malowane jednym, zygzakowatym ruchem, a jeśli maskara pozostawi grudki, należy je wyczesać czystym grzebykiem.

Należy również pamiętać o dokładnym demakijażu i nieocieraniu szczoteczki z maskarą o brzeg pojemnika (przyklejają się do niego kawałeczki pozasychanego tuszu, które możemy przenieść na rzęsy). Przydatne może okazać się również przecieranie szczoteczki tonikiem (dla pozbycia się zaschniętych grudek) oraz pudrowanie rzęs tuż przed malowaniem.

Nadmiar różu

Przy nakładaniu różu na policzki trzeba pamiętać zarówno o jego kolorze, jak i o metodzie nakładania. Przy nakładaniu trzeba pamiętać, aby sam pędzelek miał odpowiedni rozmiar oraz by nie przyciskać go mocno do twarzy. Może to poskutkować zbyt dużą ilością różu i nadaniem nienaturalnego wyglądu.

Sam kolor powinien być zbliżony do odcienia naturalnych rumieńców, co pozwoli na uniknięcie efektu klauna. Dobrze dobrany róż to ten, który zdaje się niemal niewidoczny. Nakłada się go poprzez muśnięcie szczytu kości policzkowych — dzięki temu łatwiej jest nadać pożądany efekt świeżości wyglądu. Wśród najczęściej polecanych kolorów należy wymienić brzoskwiniowe i jasnoróżowe, które pomagają unikać wrażenia cery o charakterze naczynkowym.

Perłowe cienie

Perłowe cienie są bardzo popularne i chętnie się po nie sięga, zapominając o negatywnych efektach, które mogą przynieść. Ich zbyt duża ilość podkreśla takie niedoskonałości jak: nierówności, załamania, zmarszczki oraz cerę naczynkową. Z uwagi na to, jeśli ktoś lubi nakładać dużą ilość kosmetyku, lepiej jest zdecydować się na cienie matowe.

Podsumowując

Przy każdej z tych zasad należy pamiętać o estetyce oraz dokładności w malowaniu. Nawet przy najlepiej dobranych odcieniach kosmetyków końcowy efekt zostanie popsuty, jeśli na policzkach będą odciśnięte ślady rzęs lub cień będzie wykraczać poza linię oka.

Jeśli powyższe informacje są niewystarczające, warto pomyśleć o zapisaniu się na kurs. Kurs wizażu nie musi być dużym wydatkiem — nie tylko internet oferuje video instruktaże, lecz kursy takie bywają organizowane przez drogerie. Jest to dobry sposób na naukę dobierania m.in. koloru podkładu, czy szminki oraz poznania tricków makijażowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij