5 porad, dzięki którym zrobisz niezapomniane ślubne zdjęcia

Dobry fotograf ślubny to niezwykle ważna kwestia przy organizacji całej uroczystości. To właśnie zdjęcia stanowią główną pamiątkę ze ślubu czy wesela i pozwalają na wspominanie wszystkich pięknych chwil nawet po wielu latach. Dzięki stosowaniu się do kilku podstawowych zasad, można zyskać pewność, że fotografie z uroczystości będą nie tylko profesjonalne, ale także jedyne w swoim rodzaju.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym Slubi

Dbałość o jakość

Dobre zdjęcia to przede wszystkim takie wysokiej jakości, starannie wykadrowane i wykonane przy najkorzystniejszym oświetleniu. Profesjonalista powinien odpowiednio ustawić balans bieli, wiedzieć, w jakim miejscu stanąć, a w razie konieczności reagować na zmieniające się warunki. Dobry fotograf nie będzie także nadużywał lampy błyskowej, która spłaszcza obraz i denerwuje gości, wprowadzając nieprzyjemną atmosferę.

Odpowiednie przygotowanie

Aby wykonać zdjęcia wysokiej jakości, konieczne jest poznanie środowiska, w którym będzie się pracować. Dobry fotograf powinien więc wcześniej poznać kościół, w którym odbędzie się ślub, dowiedzieć się, w którym miejscu usiądzie para młoda oraz obejrzeć oświetlenie. Na pewno pomocne okaże się także poznanie całego scenariusza ślubnej uroczystości, co pozwoli odpowiednio zaplanować ustawienie sprzętu i wykonanie jak najlepszych zdjęć.

Warto także, aby fotograf porozmawiał z księdzem i ustalił zasady pracy podczas uroczystości, dowiedział się, gdzie wolno mu stać, a gdzie nie powinien wchodzić, co na pewno pozytywnie wpłynie na atmosferę podczas pracy. Jak najlepszy efekt końcowy pozwoli także uzyskać ustalenie zasad współpracy z kamerzystą tak, by nie przeszkadzać sobie nawzajem.

Przewidywalność i zapobiegliwość

Choć zarówno ślub, jak i wesele zawsze są starannie zaplanowane, nie wszystko przebiega zgodnie z oczekiwaniami. W obliczu ogromnego stresu oraz presji czasu mogą pojawić się niespodziewane wypadki lub problemy. Fotograf powinien więc być odpowiednio przygotowany, mieć wszystkie niezbędne akcesoria, które mogą się przydać w razie zmiany oświetlenia czy ustawienia w kościele, a w razie konieczności potrafić szybko znaleźć alternatywne rozwiązania.

Kreatywność

Najważniejsze, by zdjęcia nie były nudne. Profesjonalny fotograf na wesele powinien wykazać się pomysłowością, unikać monotonnych kadrów, a jednocześnie nie zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi podczas przemieszczania się po kościele czy krążenia miedzy tłumem w czasie weselnej zabawy.

Każde zdjęcie powinno być wyjątkowe, a efekt ten najłatwiej osiągnąć nie tylko dzięki odpowiedniemu kadrowaniu, ale przede wszystkim dzięki uchwyceniu wszystkich najważniejszych emocji.

Profesjonalista uwieczni na fotografii reakcję pary młodej podczas przysięgi, wzruszenie ojca prowadzącego córkę do ołtarza czy łzy gości podczas wysłuchiwania przysięgi. Nie zapomni także o detalach takich jak zbliżenie na nowe obrączki, zdjęcia sali weselnej przed przybyciem gości czy uwiecznienie na zdjęciu tekstów przemowy przygotowanych przez świadków.

Uwiecznienie najważniejszych chwil

Fotografie ślubne powinny stanowić reportaż najważniejszych etapów uroczystości tak, by wszystkie te chwile mogły być na uwiecznione na zdjęciach. Ważne jest, by fotograf dokładnie zaplanował swoją pracę i uwzględnił momenty czyniące ten dzień wyjątkowym. Pracę powinno się rozpocząć już w momencie przygotowań, fotografując pannę młodą podczas robienia fryzury, zapinania welonu czy dopracowywania makijażu, a także pana młodego wiążącego muszkę czy krawat.

Niezwykle istotne jest również uwiecznienie na zdjęciach takich momentów jak wejście do kościoła, droga panny młodej do ołtarza, składanie przysięgi i komunia święta czy wyście pary z kościoła po ślubnej uroczystości. W dalszej części dnia fotografia ślubna powinna przedstawiać takie chwile jak powitanie pary młodej na sali weselnej, tańczących czy biesiadujących przy stole gości oraz najważniejsze punkty wesela, czyli pierwszy taniec pary młodej oraz weselne zabawy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij