Chcesz rozświetlić skórę twarzy i dodać jej blasku? Które róże do policzków wybrać?
Promienna, świeża i zdrowo wyglądająca skóra twarzy to atut każdej kobiety. Jak uzyskać taki efekt? Róż do policzków jest kosmetykiem, który da sobie z tym świetnie radę. Po pierwsze odmładza, po drugie odświeża, po trzecie rozświetla skórę. Postanowiłyśmy sprawdzić, jakich różów używać i jak je nakładać, by uzyskać właściwy efekt.
Róż = broń kobieca
Róże do policzków to kosmetyki, których używamy coraz chętniej. Okazuje się, że nawet częściej niż cieni do powiek. Po jaki róż sięgnąć? Na sklepowych półkach znajdziesz róże w różnej formie: w kamieniu, w kremie, w kredce, w płynie, w kulkach.
Najbardziej popularne to te w kamieniu, są uniwersalne, trwałe i wydajne.
Następne w kolejce są róże w kremie – nadają bardzo naturalny wygląd i idealnie rozpromieniają skórę.
Naszym faworytem jest kremowy róż do policzków w sztyfcie Golden Rose. To kosmetyczne cudeńko, o delikatnej formule. Produkt idealnie stapia się ze skórą i gwarantuje aksamitne wykończenie makijażu.
Natomiast róż kredce to kosmetyk wielofunkcyjny, który może być używany do ust, powiek i policzków. Jest prosty w użyciu.
Róż w kulkach ma dwa zastosowania, w zależności od odcienia – rozświetla lub brązuje. Jest bardzo łatwy w aplikacji, nakłada się go przy pomocy pędzla.
Róże do policzków – kolor to podstawa
Nie wiesz jaki odcień różu do policzków będzie dla Ciebie odpowiedni? Przy wyborze koloru powinnaś się kierować odcieniem swoich warg. Jeśli używasz bladoróżowych szminek lub błyszczyków, znajdź róż do policzków w podobnym odcieniu. Jeśli natomiast dobrze Ci w szminkach o barwie nude, zdecyduj się na brzoskwiniowy róż. Jeśli lubisz ciemne, np. burgundowe usta, postaw na brązowy odcień różu.
Róże do policzków – instrukcja obsługi
Główne zasady:
- róż zawsze nakładaj na zakończenie make-upu
- róż w kamieniu aplikuj ściętym pędzlem, a kremowy rozprowadzaj palcami
- przy aplikacji różu powinnaś pamiętać, żeby się nie uśmiechać. Policzki się wtedy podnoszą i linia różu się nieco obniża
- nakładaj go z umiarem
- zawsze rozcieraj kontury
- jeśli zdarzy Ci się przesadzić z ilością kosmetyku, zbierz nadmiar wacikiem kosmetycznym lub mocniej się przypudruj
- jeśli masz suchą cerę, lepiej sprawdzi się róż w kremie, jeśli tłustą – w kamieniu lub w kulkach
Zabawa z różem do policzków
Niezależnie od tego, po jaki róż sięgniesz, nie ograniczaj się do nakładania go jedynie
na kości policzkowe. Owszem, zacznij od policzków, ale koniecznie go wycieniuj.
Jak to zrobić? Ciemniejszy róż nałóż pod kość policzkową, a jaśniejszy – na nią. Następnie odrobinkę różu nanieś na czubek nosa i na szczyt podbródka. Muśnij nim też dekolt.