jak dbać o paznokcie i dłonie, gdy pracujecie fizycznie

Jak dbać o paznokcie i dłonie, gdy pracujecie fizycznie?

Dbałość o dłonie jest bardzo ważna. Warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, które pozwolą zadbać o skórę w tym miejscu, jak i o paznokcie. Nasz dzisiejszy poradnik kierujemy dla mężczyzn pracujących fizycznie. Jak możecie pielęgnować swoje dłonie?

Postawcie na kompletny przybornik do paznokci

Zestaw do paznokci męski zasadniczo nie różni się od tego kobiecego. Warto by zawierał zarówno pilnik do paznokci – sprawdzi się model ze stali nierdzewnej albo szkła. Oczywiście niezbędne będą nożyczki i cążki. Te drugie przydają się tym panom, którzy mają twarde paznokcie. W zestawie do paznokci dla mężczyzn nie może też zabraknąć przyrządu do odsuwania czy też usuwania skórek. Możecie też wzorem Waszych partnerek sięgnąć po płyn do zmiękczenia skórek, który ułatwi ich odsuwanie i usuwanie. Zestaw do manicure dla mężczyzn jest poręczny i warto zawsze mieć go przy sobie. Sprawdzi się w pracy, ale i w podróży. Cążki sprawdzą się także do obcinania paznokci u nóg.

Pamiętajcie o odpowiednim sposobie piłowania paznokci i regularności

Nieodłącznym elementem zestawu do pielęgnacji paznokci jest pilnik. Najbardziej popularne są pilniki ze stali nierdzewnej. Kluczowe znaczenie ma twardość pilnika, ale i sposób jego używania. Trzeba pamiętać, że paznokcie zawsze należy piłować w jednym kierunku, a nigdy w obydwu kierunkach. Dzięki temu nie osłabia się paznokci podczas piłowania, a jednocześnie można uzyskać odpowiedni kształt. Najlepiej sprawdza się piłowanie na okrągło. Jeśli chodzi o długość paznokci to należy utrzymywać najwygodniejszą do pracy. Regularne piłowanie w odpowiedni sposób może wręcz wzmocnić paznokcie i nie należy tej czynności pielęgnacyjnej zaniedbywać. Co ciekawe można wybrać też pilnik do paznokci wykonany ze szkła. Takie modele są uważane za jedne z najlepszych. Z kolei najmniej polecane są pilniki papierowe.

dbanie o dłonie

Stosujcie kremy do rąk, które zmiękczą dłonie, nawet jeśli pracujecie w trudnych warunkach

Bardzo ważny jest dobór kremu do rąk. Dzięki niemu można zmiękczyć skórę dłoni i sprawić, że będzie lepiej reagować na zmienne warunki atmosferyczne, gdyż stworzy się warstwę ochronną. W miejscach, gdzie nie możliwe jest stosowanie rękawiczek tradycyjnych polecane są tzw. rękawice w płynie, które mogą chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Wracając jednak do kremów, warto poznać ich optymalny skład. Oczywiście kremy do rąk powinny zawierać cenne substancje odżywcze, a także doskonale zmiękczać dłonie. Nawilżający krem do rąk posiada dużą zawartość gliceryny, a także olejków roślinnych, których zadaniem jest utrzymać odpowiednią wilgotność dłoni jak najdłużej. Elastyczne i miękkie dłonie zapewniają większy komfort w codziennym życiu, ale i pracy. Jeżeli chcesz sięgnąć po krem regenerujący, to wybierz produkt, który w składzie ma alantoinę i aloes, a także witaminę E. Skóra powinna być miękka i aksamitna w dotyku po zastosowaniu kremu. Przydatna jest w kremie także zawartość witaminy C i A, gdyż te witaminy razem z witaminą E budują płaszcz hydrolipidowy skóry.

Nie zapomnijcie o BHP w miejscu pracy i stosujcie rękawice ochronne

Na pewno bardzo ważne jest przestrzeganie BHP w miejscu pracy. Pamiętajcie, by zawsze gdy jest to konieczne stosować rękawice ochronne, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Kontakt z oleistymi substancjami chemicznymi wymaga używania specjalnych płynów do mycia rąk, które są w stanie poradzić sobie z tłuszczem, ale nie pozostaje to bez wpływu na skórę. Jeśli w danej pracy potrzebna jest precyzja, to sięgnijcie chociażby po wspomniane rękawice w płynie. Ochronią Waszą skórę przy kontakcie z różnymi substancjami.

Dbałość o dłonie jest bardzo ważna nie tylko dla biznesmenów, ale i mężczyzn pracujących fizycznie. Warto wybrać odpowiedni przybornik do paznokci, a także zawsze mieć w zanadrzu krem do rąk. Gładkie dłonie są Waszą wizytówką. Nawet praca fizyczna nie musi powodować ich szybkiego starzenia się. Odpowiednia pielęgnacja może opóźnić ten proces. Warto sięgać po najlepsze kremy do rąk renomowanych producentów, które nie tylko dobrze się wchłaniają, ale pozostawiają też na skórze ochronny film.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij