Jak działają aplikacje do podsłuchu telefonów

O tym, że informacje są bardzo cenne, wie chyba każdy, zresztą w innym przypadku zawód szpiega byłby niepotrzebny. Dawniej żeby im się udało coś cennego dowiedzieć, to musieli się sporo nagimnastykować, często z narażeniem życia. Cały czas pomagała im w tym technologia, niektóre pomysły naprawdę potrafiły zadziwić swoją skutecznością.

Artykuł powstał dzięki konsultacjom z firmą Spydrone.info – oprogramowanie Spy Phone

Współczesne podsłuchiwanie

Obecnie żeby podsłuchiwać inne osoby nie trzeba być wcale szpiegiem, nie są też do tego potrzebne jakieś specjalne umiejętności. Wszelkie narzędzia są bez problemów dostępne, już za kilkaset złotych można się stać posiadaczem nowoczesnego urządzenia podsłuchowego czy specjalistycznego programu. Jak się okazuje, coraz więcej ludzi korzysta z takich możliwości, chociaż jak się okazuje nie zawsze legalnie.

Przepisy naszego prawa nakazują, żeby osoba która ma być monitorowana lub podsłuchiwana wiedziała o tym wcześniej, po prostu należy ją poinformować. Jednak wiele osób tego nie robi, szpiegując innych po cichu. Jest to możliwe właśnie dzięki temu, że pozwalają na to możliwości technologiczne.

Urządzenia do podsłuchu są niewielkie, praktycznie niezauważalne i działają na duże odległości, również oprogramowanie można zainstalować w taki sposób, że nikt się nie zorientuje, że go ma.

Współczesne smartfony mają bardzo duże możliwości, wiele z nich przewyższa swoją wydajnością niejeden komputer stacjonarny. Możliwości te idą niestety w parze z zagrożeniami, ponieważ coraz częściej na telefonach trzyma się prywatne czy firmowe informacje, które niekoniecznie powinny się dostać w niepowołane ręce.

Dlatego też należy zadbać o to, żeby w jakiś sposób chronić swój telefon, a także używać go ostrożnie i z rozsądkiem.

Jak podsłuchujemy?

Jednym z lepszych sposobów jest zainstalowanie specjalnego oprogramowania, dzięki któremu można będzie monitorować wszystko, co się dzieje z telefonem. Ale sporo programów tego typu nadaje się także do szpiegowania czy monitorowania innych użytkowników.

Jeśli dzieje się to za ich wiedzą, to nie ma problemów, tak często sytuacja wygląda z pracownikami. Ale niejednokrotnie osoby szpiegowane nie mają pojęcia o tym, że ktoś zbiera informacje o tym co robią, i takie działania już zgodne z prawem nie są.

Wprawdzie za każdym razem przy kupowaniu takiego programu klient jest informowany o tym, jak wygląda prawo, jednak producent takich narzędzi nie bierze odpowiedzialności za to, jak będą one wykorzystane. A jak pokazuje praktyka wykorzystywane są bardzo różnie, na przykład przez pracodawców szpiegujących swoich pracowników czy podejrzliwych małżonków.

Techniczne aspekty oprogramowania podsłuchującego

Aby zainstalować podsłuch telefonu w formie kupionego programu przede wszystkim trzeba mieć fizyczny dostęp do urządzenia. Jest to warunek niezbędny, bez niego nie będzie możliwości używania oprogramowania szpiegującego. Sam proces instalacji jest bardzo łatwy i zajmuje zaledwie kilka minut. Po zakupie licencji dostaje się specjalny SMS z kodem aktywacyjnym, który należy przesłać na docelowe urządzenie.

Po kliknięciu w znajdujący się w wiadomości link aplikacja szpiegująca jest instalowana, następnie wprowadza się przysłany kod i podaje dane do logowania. Po ponownym uruchomieniu telefonu aplikacja zaczyna działać i wysyłać żądane informacje. A tych może być wiele, gdyż programy szpiegujące mają naprawdę duże możliwości.

Standardem jest oczywiście rejestrowanie wszystkich wysyłanych i odbieranych smsów, a także informacji o połączeniach. Ale można też ich używać do rejestrowania wszystkich przeprowadzanych rozmów, a w niektórych przypadkach również tego, co się dzieje w okolicy.

Wszystkie zebrane przez program szpiegujący dane wysyłane są na specjalny serwer lub skrzynkę mailową określoną przez osobę instalującą to narzędzie. Dodatkową zaletą programów szpiegujących jest to, że mogą one dokładnie określać położenie urządzenia, co często się przydaje w razie zgubienia czy kradzieży.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij