Cordyceps w profilaktyce i terapii cukrzycy

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna. Oznacza to, że jej występowanie w dużej mierze związane jest z określonym stylem życia a przy tym, że dotyka dużą część społeczeństwa. mimo, że farmakologia dobrze radzi sobie z leczeniem cukrzycy, to warto zastanowić się czy można jej zapobiegać oraz czy i jak wspierać leczenie farmakologiczne naturalnymi produktami.

Właściwości cordycepsu wykorzystywane w profilaktyce i terapii cukrzycy

Cordyceps, a właściwie jego substancje aktywne, regulują poziom glukozy we krwi. Doświadczenia prowadzone na zwierzętach pozwoliły na stwierdzenie, że cordyceps zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę a także aktywuje glikokinazę i eksokinazę w wątrobie.

Doświadczenie prowadzone na ludziach pozwoli na ustalenie dawki, która wpływa na regulację poziomu glukozy we krwi  dawką ta jest 3 gramy na dobę. 

Jak stosować cordyceps w cukrzycy?

Kluczem do sukcesu jest regularność zażywania. Pierwszych efektów można się spodziewać po około dwóch miesiącach codziennego przyjmowania cordycpesu. Należy jednak podkreślić, że nie zastępuje on zdrowego stylu życia i nie zwalnia z obowiązku przestrzegania diety. Najlepsze rezultaty obserwuje się przy tym u osób, u których stwierdzony został tzw. stan przedcukrzycowy. Oznacza on stężenie glukozy na czczo w przedziale pomiędzy 100 a 125 mg/dl. 

Czy sam cordyceps wystarczy?

Cukrzyca to podstępna choroba. Wymaga przede wszystkim zmiany stylu życia, z których najważniejsze są zdrowe odżywianie się oraz regularna aktywność fizyczna. W wielu krajach programy zdrowotne najpierw opierają się na wprowadzeniu zmian w życiu właśnie w tych obszarach. Pomocne są wówczas również suplementy.

Jaki cordyceps wybrać?

kluczowym wyznacznikiem jest jakość produktu. Należy korzystać tylko z suplementów od sprawdzonych producentów (np. e-fohow.pl), którzy działają na runku wiele lat. Wybór formy zależy od indywidualnych preferencji. Można korzystać z kapsułek, formy sproszkowanej czy płynu. W przypadku wątpliwości profesjonalny sprzedawca udzieli pełnego wsparcia.

W kontekście holistycznej dbałości o zdrowie warto też wspomnieć Perły Księżniczki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij