Czy związek oparty na różnicy wieku przetrwa?

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na związek pomimo dużej różnicy wieku. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu byłoby to nie do pomyślenia. Jednak obecnie sytuacja znacznie się zmieniła. Zatem czy taki związek ma prawo przetrwać?

Nie ma nic złego w miłości

Często zdarza się, iż zakochanie dopada nas z niespodziewanie. Miłość może przyjść do nas w każdym wieku i powinniśmy mieć tego świadomość. W ostatnim czasie często zdarza się, iż wiele osób uczuciem darzy osobę, która jest dużo starsza lub też dużo młodsza. Jest to uczucie jak każde inne i powinniśmy pamiętać, iż nie ma nic w tym złego nawet w przypadku, gdy związek nie jest akceptowany przez społeczeństwo. Należy przede wszystkim dążyć do swojego szczęścia i nie zważać na opinie innych.

Jednak warto pamiętać, iż w tej sytuacji powinniśmy także zachować zdrowy rozsądek. Niestety najciężej jest w przypadku, gdy przykładowo nasza wybranka nie jest jeszcze pełnoletnia, a my jesteśmy od niej starsi nawet 10 lat. W takim przypadku jeżeli połączyło nas uczucie, należy pamiętać, iż w grę nie wchodzi żaden sex.

Według polskiego prawa kobieta może odbywać stosunek płciowy dopiero po ukończeniu 16 roku życia. Odbywanie stosunku z dziewczyną poniżej tej granicy wiekowej traktowane jest jako przestępstwo. O tym powinniśmy pamiętać, jeżeli nie chcemy mieć nieprzyjemności. Jednak nawet jeżeli zdecydujemy się zachować czystość i przykładowo zaczniemy się spotykać z młodą dziewczyną, która jest od nas przykładowo 10 lat młodsza, społeczeństwo także może na to zareagować negatywnie.

Starszy mężczyzna i młodsza kobieta

Jak mówi popularne powiedzenie, wiek w miłości nie gra roli. Możemy zakochać się praktycznie na każdym etapie naszego życia. Jednak jeżeli mamy na myśli wiek osób, które się ze sobą spotykają, sytuacja wygląda nieco inaczej.

Często zdarza się, iż możemy spotkać mężczyznę, który ma już prawie 30 lat i umawia się z młodą, przykładowo 16 letnią dziewczyną. Niestety nie jest to dobrze odbierane przez społeczeństwo, ponieważ taka różnica wieku często prowadzi do złośliwych komentarzy, zwłaszcza w małych miejscowościach.

czy-zwiazek-oparty-na-roznicy-wieku-przetrwa

Wiele osób posądza takie pary o to, iż dziewczyna jest na utrzymaniu starszego kochanka lub też jest z nim tylko dla pieniędzy. Także starszemu mężczyźnie wiele osób zarzuca, iż manipuluje niczego nieświadomą nastolatką. Takich przykładów jest bardzo wiele, ponieważ ludzie mogą wymyślać bardzo bolesne teorie. Jednak warto pamiętać, iż takie związki często są udane.

Starsza kobieta i młodszy mężczyzna

Tak samo jak w przypadku starszego mężczyzny oraz młodszej kobiety przyczyn do plotek znajdziemy bardzo wiele, również sytuacja wygląda podobnie w przypadku starszej kobiety i młodszego mężczyzny. Często na ulicach możemy zauważyć pary, gdzie kobieta jest nawet dwa razy młodsza od swojego wybranka. Niestety takie związki w naszym społeczeństwie także nie spotykają się z uznaniem, ponieważ pary słyszą komentarze, iż kobieta mogłaby być jego matką.

Należy mieć świadomość, iż polskie społeczeństwo jest bardo zawistne. Warto pamiętać, iż takie związki, nawet w polskim show biznesie są często bardzo udane. Już kilkadziesiąt lat temu psychologowie udowodnili, iż chłopcy, którzy w młodym wieku nie mieli kontaktu z matką lub nie był on dobry podświadomie szukają dla siebie starszej partnerki. Nie jest to nic dziwnego.

czy-zwiazek-oparty-na-roznicy-wieku-przetrwa

Jednak wciąż najczęstszymi komentarzami w takich przypadkach są słowa, które pary bolą najbardziej, iż młody mężczyzna jest na utrzymaniu starszej kobiety i tym samym jest z nią tylko dla pieniędzy. Takich przykładów jest bardzo wiele, jednak jeżeli zależy nam na naszym związku, nie powinniśmy zwracać uwagi na takie komentarze.

Warto pamiętać, iż jeżeli związek jest oparty na miłości to zawsze przetrwa. Niezależnie, czy parę dzieli 4 lub też 14 lat różnicy. Obecnie wszystko diametralnie się zmienia, inaczej odbierane przez społeczeństwo są także związki osób, które dzieli duża różnica wieku. Należy pamiętać, iż jeżeli zależy nam na tym, aby nasz związek był udany, duża różnica wieku w tym przypadku nie będzie żadną przeszkodą.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij