Jak to jest z tym seksem po porodzie?

Erotyka napływa do nas aktualnie zewsząd. Mainstream jest przesycony seksem, a jak wiadomo panowie i bez tego często o nim myślą. Seks przed urodzeniem dziecka różni się od tego, na który może liczyć mężczyzna po porodzie. Wiele par moment współżycia po porodzie odkłada na później, co przyczynia się do wzajemnych frustracji.

Teoretycznie po zakończeniu okresu połogu można wrócić do seksu, ale zwykle nie jest to takie proste. Kiedy więc najlepiej zacząć współżycie po urodzeniu dziecka? Po jakim czasie kobiece ciało jest gotowe na miłosne uniesienia?

Ciało kobiety zmienia się po porodzie

Początkowo seks po porodzie z całą pewnością nie będzie wyglądał tak samo, jak miało to miejsce przed narodzinami dziecka. Życie erotyczne oraz intymne strefy kobiety zmienią się diametralnie. Niemowlę staje się dla kobiety jej oczkiem w głowie, więc najczęściej sex znajduje się w tym czasie na jednej z ostatnich pozycji, o których kobieta zbyt wiele nie myśli. Nie oznacza to wcale, że przestała ona kochać czy pożądać swojego partnera, ale opieka nad nowonarodzonym dzieckiem ją bardzo absorbuje, a dodatkowo jej ciało jest obolałe i zmęczone.

jak-to-jest-z-tym-seksem-po-porodzie

Należy pamiętać także o tym, że ciało młodej mamy uległo znaczącym zmianom i potrzebuje ona czasu do powrócenia do swojej formy sprzed ciąży. Pochwa jest zbudowana z tanki łącznej oraz mięśni, a wiec może się bardzo rozciągać. Pamiętajmy, że podczas porodu musi przejść przez nią kilkukilogramowe dziecko. Chociaż zaraz po porodzie dochodzi do obkurczenia się tkanki, to nie od razu wraca ona do rozmiarów sprzed porodu. Dodatkowo poród jest dla organizmu jest ogromnym wysiłkiem i stresem.

Chociaż początkowo życie intymne po porodzie nie będzie takie samo, to wcale nie oznacza, że w tej nowe sytuacji pożycie nie może dostarczyć tyle samo satysfakcji co dawniej. Z czasem sytuacja ulegnie poprawie, na co wpływ mają oboje partnerzy. Poród wcale nie oznacza kłopotów łóżkowych. Okazuje się, że niektóre kobiety przeżywają swój prawdziwy orgazm dopiero po porodzie, chociaż są również partnerzy uskarżający się na problemy seksualne.

Kiedy można zacząć uprawiać seks po porodzie?

Połóg to czas kiedy to kobieta dochodzi do siebie po ciąży oraz porodzie i trwa on około sześciu tygodni. Do tego czasu medycyna zaleca wstrzemięźliwość seksualną, ponieważ może dojść do nieprzyjemnych w skutkach powikłań.

Po tym czasie można powrócić do współżycia, ale tak naprawdę to zależy to od indywidualnej kondycji fizycznej i psychicznej kobiety. Mężczyzna nie powinien naciskać swojej partnerki w tej kwestii. Najlepiej wcześniej sprawdzić podczas wizyty u lekarza, czy nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych do rozpoczęcia seksu.

jak-to-jest-z-tym-seksem-po-porodzie

Macica może bowiem potrzebować większej ilości czasu do całkowitego oczyszczenia się, a dodatkowo kobiecie może towarzyszyć nadal ból w miejscach nacięcia czy też miejscach pęknięciach krocza, gdzie znajdują się świeże blizny. Oprócz obkurczania się tkanek, pojawiają się też zmiany hormonalne.

Te dwa czynniki są odpowiedzialne za elastyczność oraz rozciągliwość tkanek pochwy. Niektóre kobiety mogą czuć luz w pochwie, szczególnie te, które są po porodzie naturalnym. Dopóki kobieta karmi piersią, jej organizm wytwarza mniej estrogenów. Dopiero, gdy powróci cykl miesiączkowy, wzrasta poziom estrogenów, a tkanki pochwy stają się coraz bardziej elastyczne. Jednak warto wspomóc ten proces odpowiednimi ćwiczeniami.

Czy seks po porodzie nie daje przyjemności?

Początkowo sex po porodzie może sprawiać kobiecie ból w wyniku naciągnięcia i uszkodzenia tkanek krocza. Dodatkowo pojawia się suchość pochwy, co również może wywołać ból podczas stosunku. Najlepiej zainwestować w lubrykanty. Pochwa zbudowana jest z mięśni, które należy ćwiczyć.

Świetnie sprawdzają się ćwiczenia mięśni Kegla, czyli gimnastyka mięśnia łonowo-guzicznego. Można go regularnie napinać praktycznie w każdym miejscu, a nikt tego nie zauważy. Najlepiej aby współżycie na początku było delikatne, a penetracja niezbyt głęboka. Kobieta powinna wiedzieć, jakie pozycje seksualne sprawiają jej przyjemność.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij