Przygotowanie do seksu z inwalidą – co trzeba wiedzieć

Namiętność w każdym związku jest bardzo ważna. To właśnie od niej zależy, czy nasz związek będzie udany oraz jak długo potrwa. Jeżeli zależy nam na naszym partnerze, powinniśmy o tą namiętność odpowiednio zadbać. Jednak jak to zrobić, jeżeli jest on niepełnosprawny?

Niespodziewany wypadek

Często zdarza się, iż w naszym życiu pojawiają się niespodziewane zdarzenia. Na skutek wspomnianych zdarzeń wielu z nas choruje. Tak jest w przypadku przykładowo kierowców, którzy ucierpieli na skutek wypadku samochodowego i z tego powodu już do końca życia są niepełnosprawni. Przykładów przyczyn niepełnosprawności może być bardzo wiele. W takich przypadkach wiele osób się załamuje. Pomimo wsparcia rodziny, małżeństwo przeżywa kryzys i związek rozpada się. Jednak warto pamiętać, iż może być inaczej.

Należy mieć świadomość, iż z niepełnosprawnością da się żyć. Niezależnie, czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną i jesteśmy niesprawni przykładowo od pasa w dół, wciąż możemy cieszyć się życiem. Dotyczy to także strefy erotycznej, ponieważ w tym przypadku nasze życie może być tak samo fascynujące jak w pełni zdrowych osób.

przygotowanie-do-seksu-z-inwalida-co-trzeba-wiedziec

Często wielu ludzi zakochując się w osobach niepełnosprawnych boi się zaangażować w związek, ponieważ nie wiedzą, czy w tej strefie erotycznej będzie tak samo dobrze. Warto pamiętać, iż seks z osobą niepełnosprawną jest możliwy, jednak należy się do tego odpowiednio przygotować.

Najbardziej erogenne strefy na ciele

Należy mieć świadomość, iż każda osoba niepełnosprawna po wypadku ma inne ciało. Przykładowo receptory, które odpowiadają za doznania znajdują się w innymi miejscu Tak jak przykładowo nasz mąż, który przed wypadkiem posiadał silne receptory na brzuchu i mówiąc pospolicie miał w tym miejscu „łaskotki”, po wypadku może to ulec zmianie. W internecie możemy znaleźć wiele artykułów, w których niepełnosprawni opisują właśnie zmianę tych stres erogennych.

przygotowanie-do-seksu-z-inwalida-co-trzeba-wiedziec

Czasem nawet miejsce, w którym znajduje się blizna po wypadku może być bardziej wrażliwe i czułe na dotyk, niż pozostałe miejsca na ciele naszego partnera lub partnerki. Zatem zanim ostatecznie zdecydujemy się na współżycie z naszym niepełnosprawnym partnerem, powinniśmy odpowiednio wcześniej znaleźć na jego ciele takie miejsca. Dzięki temu będzie nam zdecydowanie łatwiej zachęcić go do igraszek. Nasz partner tym samym będzie odczuwał większą przyjemność z naszego współżycia.

Przede wszystkim rozmowa

Podczas stosunku z osobą niepełnosprawną ważne jest również, aby szczerze z nią porozmawiać odnośnie jej preferencji seksualnych. Często pewne pozycje mogą ją bardzo krępować lub też w pewnych pozycjach seksualnych może się za bardzo męczyć. Warto wcześniej to wszystko na spokojnie przedyskutować. Szczerość między partnerami podczas rozmowy jest bardzo ważna.

Należy mieć świadomość, iż często wiele osób niepełnosprawnych ma problem z wypróżnianiem się. Jeżeli decydujemy się na odbycie stosunku, warto zadbać o regularność wypróżnień. Dzięki temu nie będziemy musieli przerywać w najmniej odpowiednim momencie. Także wielu mężczyzn z powodu urazu doznanego przykładowo podczas wypadku ma problem z erekcją.

Wówczas warto udać się do odpowiedniego specjalisty i porozmawiać o zaistniałym problemie. Czasem wystarczy wykupić specjalne tabletki, dzięki którym seks będzie bardzo udany. Również jeżeli chcemy dobrze przygotować się do seksu z osobą niepełnosprawną i przede wszystkim sprawić jej przyjemność, możemy zakupić różnego rodzaju gadżety erotyczne.

Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to doskonałe urozmaicenie. Dzięki temu z pewnością nasz związek nie będzie nudny, a przyjemność z odbytego stosunku będzie miała każda ze stron.

Warto pamiętać, iż sex z niepełnosprawną osobą wcale nie musi być niemożliwy. Obecnie możemy znaleźć bardzo wiele udanych małżeństw, w których jedna osoba jest niepełnosprawna. Warto pamiętać, iż w takich sytuacjach nieustanne podtrzymywanie namiętności jest możliwe. Jeżeli dopiero rozpoczynamy współżycie z taką osobą, powinniśmy przede wszystkim znaleźć najlepsze metody.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij