Designerskie oświetlenie – cechy charakterystyczne i zastosowanie.

Oświetlenie, to jedno z najważniejszych elementów swoistego wystroju wnętrza naszego domu i mieszkania. Nic w tym dziwnego, że mieszkańcy domów i mieszkań postanawiają po wielu latach swoistej stagnacji zmienić coś w oświetleniu swoich wnętrz. Jest to o tyle proste, ponieważ producenci oświetlenia wychodzą niejako na przeciw zapotrzebowaniu potencjalnym Klientom, tworząc coraz to nowe rodzaje designerskiego oświetlenia.

Oświetlenie designerskie – główne cechy charakterystyczne:

Styl designerski w oświetleniu, to nie tylko wygoda, prostota i specyficzny wygląd. Oto najczęściej spotykane cechy takiego oświetlenia (szczególnie w kontekście lamp).

1. Sterowanie bezprzewodowe – o ile dawniej, sterowanie klasycznymi lampami poprzez pilot było czymś niesamowitym i niespotykanym, o tyle dziś nie ma z tym problemu. Bardzo ciekawie wyglądają tu klasycznie wyglądające lampy biurkowe, które można sterować wspomnianym pilotem.

2. Oświetlenie designerskie nie musi wyłącznie dotyczyć klasycznie rozumianych źródeł światła. Można do niego zaliczyć również oświetlenie zawarte w… meblach. Tak, nowoczesne meble często są wyposażone w stylowe diody LED, które podkreślają ich niektóre elementy i nadają im specyficzny, niezwykle urzekający wygląd.

3. Wykorzystanie… metalu. Tak, tak – metal to bardzo często wykorzystywany materiał w oświetleniu designerskim. Dlaczego? Chociażby z tego względu że sprawia on, iż lampy są bardziej wytrzymałe i trwałe. Ponadto, nadaje on im specyficznego wyglądu, który niewątpliwie pasuje do nowoczesnej aranżacji wnętrza.

4. Niespotykane wcześniej kierunki wychodzącego światła. W dawnych lampach, jedynym „kierunkiem” rozchodzenia się promieni świetlnych był spód lampy. W designerskich rozwiązaniach, nie jest to już takie oczywiste i często światło emitowane jest również poprzez wierzchnią część lampy, nadając oświetlanemu wnętrzu charakterystycznego wyglądu.

5. Kolorowe kable w oplocie. Może to na pierwszy rzut oka dziwne, ale designerskie oświetlenie często wprowadza innowacje i unowocześnienia tam, gdzie nikt inny by ich się nie spodziewał. Przykładem są wspomniane kable w oplocie – oplot, dzięki swej charakterystycznej barwie, nadaje lampie nowoczesny i niecodzienny charakter, którego próżno szukać we wcześniejszych rozwiązaniach.

Jeśli szukacie innych, designerskich rozwiązań w zakresie oświetlenia, proponujemy designerskie oświetlenie na enyoart.pl. Znajdziecie tam mnóstwo różnych przykładów designerskich źródeł światła, do wykorzystania w każdym wnętrzu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij