Jak pielęgnować przesuszoną skórę?

Powszechnie nazwy skóra sucha, przesuszona czy odwodniona stosuje się wymiennie, a oznaczają one zupełnie co innego. Skóra sucha to typ skóry, charakteryzujący się zaburzoną barierą hydrolipidowej. Jest cienka, szorstka, lekko zaróżowiona. Objawia się uczuciem ściągania. Odwodniona jest niezwykle mocno przesuszona, może się łuszczyć. Uczucie ściągnięcia jest bardzo silne zwłaszcza po myciu. Daje ogromny dyskomfort. Przesuszona skóra daje uczucie ściągnięcia. Jest szorstka z tendencja do łuszczenia. Przyczyny jej powstania to przede wszystkim czynniki zewnętrze i nieprawidłowa pielęgnacja. Zarówno odwodnienie, jak i przesuszenie to stany przejściowe, niekoniecznie dotykające tylko cery suchej. Pielęgnowanie skóry przesuszonej dotyczy stosowania odpowiednich kosmetyków, unikania czynników zewnętrznych, odpowiedniej diety.

Czym charakteryzuje się przesuszona skóra?

Przesuszona skóra jest ściągnięta, szorstka, ma tendencje do łuszczenia. Często piecze, brak jej kolorytu i elastyczności. Jej płaszcz lipidowy nie funkcjonuje prawidłowo. Źle reaguje na szorstkie ręczniki, które ja podrażniają. Podobnie rzecz się ma z mocnymi kremami odżywczo-nawilżajacymi i zabiegami. Nie lubi chlorowanej wody, bo ta uszkadza jej warstwę lipidowa. Nadmierna ekspozycja na słońce, nagłe zmiany klimatu, klimatyzacja, zanieczyszczenie powietrze mogą wpływać na przesuszenie skóry.

Jak pomóc przesuszonej skórze?

Stosowanie pobranych indywidualnie dermokosmetyków wpływa na komfort skóry. Poprawiają one funkcjonowanie płaszcza lipidowego. Warto sięgnąć po emolienty, kremy lipidowe i te chroniące przed odwodnieniem. Można stosować dedykowane do tego celu kuracje silnie nawilżające, o charakterze antyoksydacyjnym. Pomieszczenia ogrzewane, klimatyzowane charakteryzują się suchym powietrzem. Zabezpieczeniem będzie bogaty w dobre składniki krem nawilżający. Naturalne kosmetyki działają wieloaspektowo: wiążą wilgoć, wspierają funkcje ochronne i wspomagają procesy biologiczne zachodzące głęboko w skórze. Zalecane jest używanie kremu z wysokim filtrem nie tylko latem, ale cały rok. Pomocne będą zabiegi medycyny estetycznej oraz kosmetologiczne zarówno te pielęgnacyjne, jak i te bardziej inwazyjne. Z pewnością nawilżą i dogłębnie odżywia skórę. Dzięki mezoterapii igłowej składniki aktywne zostaną wprowadzone w głębsze warstwy skóry. Zabieg infuzji tlenowej, wykorzystujący tlen pod wysokim ciśnieniem przyspiesza naturalne procesy regeneracyjne i poprawia potencjał energetyczny komórek. Aby uzyskać widoczne efekty trzeba działać wielopłaszczyznowo i systematycznie, łącząc codzienną domową pielęgnację, odpowiednio dobrane kosmetyki z zabiegami profesjonalnymi, z zakresu medycyny estetycznej, jak i kosmetologii.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij