Jak sprawić, by chodzenie na obcasach było wygodne?

Buty na szpilce czy zgrabnym słupku mają ogromne zalety. Wyszczuplają i wydłużają optycznie nogi, dodają kobiecości, potrafią podnieść pewność siebie. W pięknych szpilkach jakoś tak łatwiej poczuć się gotową na podbój świata – bez względu na to, czy zakładamy je na romantyczną randkę, czy też do pracy, gdzie musimy wykazać się stanowczością i dynamicznym działaniem.

Wyprostowana postawa, jaką wymuszają buty na wysokim obcasie, automatyczne sprawia, że czujemy się i jesteśmy odbierane jako pewniejsze siebie. Cóż jednak po tych zaletach, kiedy chodzenie w takich butach nie jest zbyt wygodne? Oto kilka wskazówek, jak dobrać obcasy dla siebie i co zrobić, by było wygodniej.

Dopasuj wysokość obcasa i kształt buta

Każdy wie, że dobrze dopasowany but to but wygodny. W przypadku szpilek zasada da wcale nie przestaje obowiązywać. Co oznacza w tym wypadku dobre dobranie? Przede wszystkim wysokość obcasa powinna współgrać z długością stopy. Jeśli te proporcje są niewłaściwe, to stopy wygięte pod mocno obciążającym kątem będą bolały.

Tak więc niestety, nie zawsze najniższe kobiety pozwolić sobie mogą na najwyższe obcasy – bo mają też przeważnie drobne stopy. Przy butach w rozmiarze 36-37 odpowiedni rozmiar to około 7 cm. Im większy rozmiar, tym wygodna wysokość może być wyższa.

Równie ważna jest także szerokość stopy i wysokość podbicia. Panie o szerokim przodzie stopy najlepiej będą się czuły w butach z okrągłymi, a nawet kwadratowymi noskami. Unikać należy szpiców, które prowadzić mogą przy jednorazowym założeniu do obtarć, odcisków, a w dalszej perspektywie do powstawania haluksów.

O ile przy płaskich butach te z wąskimi, wydłużanymi czubkami można wybrać o rozmiar większe, to za duże obuwie na obcasie nie są dobrym pomysłem. Wtedy stopa i tak zsuwa się do przodu i jest niewygodnie wygięta.

Ćwicz stopniowo i zmieniaj często buty – hurt odzieży i obuwia to sposób na zaopatrzenie się tanio w kilka par

Chodzenie w szpilkach, jak każda umiejętność, wymaga praktyki. Zapewne nie od razu będziesz w niej mistrzynią. Trenować najlepiej zacząć delikatnie, z czasem zwiększając stopień trudności.

Nie wybieraj więc od razu niebotycznych szpilek. Sięgnij najpierw po obcasy około 5-centymetrowe. Kiedy poczujesz się pewnie na szpilce w takiej wersji, wybierz trochę wyższe.

I tak dalej. Możesz też na początku wybierać szersze obcasy, a dopiero gdy stopa przyzwyczai się już do odpowiedniego ułożenia w bucie, zmienić je na wąskie szpilki, by opanować sztukę chodzenia stabilnie.

Mimo iż przyzwyczajenie wyrabia nawyk i umiejętność – w tym wypadku zgrabnego i pewnego chodzenia na obcasie – to w tym wypadku lepiej zadbać raczej o urozmaicenie.

Nasze stopy, a także kolana i kręgosłup, nie lubią chodzenia na obcasach bez przerwy. Najzdrowiej jest, kiedy nosimy na przemian różne obuwie.

Skąd jednak wziąć buty do trenowania na coraz wyższym obcasie i kilka par na zmianę? Hurt odzieży i butów umożliwia okazyjne zakupy także pojedynczych par. Warto więc rozejrzeć się w internecie za ciekawymi ofertami, takimi jak na tej stronie przykładowo: https://sosimply.pl/.

Zadbaj o wygodne wkładki. Szeroki wybór akcesoriów zapewni hurtownia obuwia damskiego

Kolejną rzeczą, jaka ma bardzo istotny wpływ na to, jak wygodne mogą być buty, są wkładki. Te będące fabrycznie częścią buta są zazwyczaj wykonane z cienkiej, miękkiej skóry. Zapewniają komfort skórze stopy, ale w żaden sposób nie amortyzują podczas chłodzenia.

Jeżeli spędzasz na obcasach dużo czasu w ciągu dnia, a także, jeśli nie jesteś do nich przyzwyczajona, to powinnaś kupić specjalne wkładki żelowe. Są one miękkie i elastyczne, zapewniają podparcie stopy i amortyzują podczas chodzenia po twardych nawierzchniach.

A przy tym są cienkie i niewidoczne. Dostępne są specjalne wkładki do butów na obcasie – pod całość stopy, jak i tylko na przód buta albo pod pięty. Miejscem, gdzie zaopatrzysz się w największy wybór nie tylko wkładek, ale i inne akcesoria, będzie hurtownia.

Obuwie damskie wymaga różnego rodzaju dodatków, a w miejscu zaopatrującym też sklepy i szewców znajdziesz je we wszystkich możliwych wariantach. Na tył buta warto po wewnętrznej stronie przykleić zapiętki, które będą zapobiegać obcieraniu.

To może się zdarzyć zarówno w za luźnych, jak i za ciasnych (choćby gdy rozmiar jest dobry, ale stopy nam spuchną) butach na obcasie. Zapiętki dodatkowo przytrzymają tył stopy w miejscu. Dostępne są w m.in. beżowe, czarne, jak również przeźroczyste żelowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij